Vienas iš dešimties rajono gyventojų gydosi kitur

Vilniaus teritorinės ligonių kasos duomenimis, 2023 metais Širvintų rajone prie savivaldybės teritorijoje veikiančių pirminės sveikatos priežiūros įstaigų buvo prisirašę 13 483 pacientai. Tai sudarė 90,75 proc. vidutinio pernai savivaldybėje gyvenusių žmonių skaičiaus.

Skirtumas tarp statistinių rajono gyventojų (14 857) ir prisirašiusiųjų sudarė minus 1374. Prisirašiusiųjų vietoje ir gyventojų skaičiaus santykis rodo, kad maždaug vienas iš dešimties rajono gyventojų pirmo lygio medicinos paslaugų ieškojo už gyvenamosios savivaldybės ribų.

90,75 proc. Širvintų rajone – ne pats prasčiausias rodiklis. Mažesnė nei pas mus dalis fiksuojama daugelyje kitų Vilniaus apskrities savivaldybių. Štai Trakų rajone prie vietos įstaigų yra prisirašę tik 84,32 proc. statistinių savivaldybės gyventojų, o skirtumas tarp gyventojų ir prisirašiusiųjų sudaro beveik 5,3 tūkst. Šalčininkai nesuskaičiuoja beveik 3 tūkst. prisirašiusių gyventojų (90,11 proc.), Vilniaus rajonas – per 13,3 tūkst. (87,05 proc.).

Prie „minusinių“ savivaldybių apskrityje priskiriamas ir Švenčionių rajonas, gruodžio mėnesį nesuskaičiavęs beveik 1,4 tūkst. pacientų (91,55 proc.).

Elektrėnų ir Ukmergės savivaldybės yra „priaugusios“. Tiesa, skirtumas tarp Elektrėnų gyventojų ir pacientų 2023-iųjų gruodį sudarė vos 2 asmenis, tačiau Ukmergės savivaldybėje prieauglis gerokai didesnis – pas kaimynus buvo prisirašę 461 asmeniu daugiau, nei gyvenama savivaldybės teritorijoje. Tikėtina, kad tarp tų prisirašiusių yra ir gyventojų iš Širvintų rajono.

Kažkuria dalimi pacientų mažėjimą Širvintų rajone nulėmė tai, kad 2023 metų balandį veiklą buvo sustabdžiusi „Mūsų šeimos klinika“. Pernai kovą prie įstaigos buvo prisirašę 949 pacientai, o lapkritį, kai Vilniaus teritorinė ligonių kasa vėl pateikė šios įstaigos duomenis, jų buvo likę 298. Per gruodį veiklą atnaujinusi įstaiga jų skaičių padidino iki 348.

Iš pateikiamų skaičių akivaizdu, kad būtent „Mūsų šeimos klinikos“ sąskaita pernai augo prie „Gruodės“ prisirašiusių pacientų skaičius. Metų pradžioje turėjusi 4599 pacientus, metus „Gruodė“ baigė su 5508 prisirašiusiaisiais, o piką buvo pasiekusi spalį, kai pacientų skaičius buvo išaugęs iki 5653.

Didžiausia pirminės sveikatos priežiūros įstaiga ir toliau išliko Širvintų rajono pirminės sveikatos priežiūros centras, sausį pakeitęs savo pavadinimą ir tapęs Širvintų rajono sveikatos centru. Taigi, per 2023 metus prisirašiusiųjų prie šios įstaigos sumažėjo nežymiai, o metus įstaiga baigė turėdama 7627 pacientus.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite sausio 26 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (1 įvert.)
scroll to top