Gydytoja Asta Staniulienė: „Didžiausias malonumas yra matyti sveikų pacientų šypsenas“

Širvintų rajono savivaldybės sveikatos centre ketvirtus metus dirba jauna, perspektyvi, Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU) rezidentūrą baigusi šeimos gydytoja Asta Staniulienė. Maloni, jautri, kompetentinga bei pareiginga gydytoja jau pelnė Širvintų rajono gyventojų simpatijas, todėl „Širvintų krašto“ skaitytojai pasiūlė pakalbinti šią rūpestingą medikę. Gydytoja Asta Staniulienė maloniai sutiko atsakyti į keletą klausimų.

-Esate Širvintų krašto žmogus, labai gerai baigėte Musninkų Alfonso Petrulio gimnaziją. Turėjote galimybę studijuoti bet ką. Kaip ir kodėl pasirinkote medicinos studijas? Kas buvo tas žmogus, įkvėpęs kilniai mediko profesijai?

-Žmogaus, kuris mane būtų įkvėpęs rinktis gydytojo profesiją, nebuvo. Nesu iš to scenarijaus, kai augi medikų šeimoje. Mokykloje labiausiai patiko biologija ir chemija, rinkausi šiuos dalykus A lygiu, tad žinojau, kad laikysiu būtent šiuos egzaminus, o kryptis, kur bandysiu save atrasti, bus medicina. Man patinka bendrauti su žmonėmis, patinka padėti, išklausyti. Tad, manyčiau, dar ir asmeninės savybės prisidėjo renkantis mediciną.

-Studijavote Kaune, džiaugėtės didmiesčio privalumais. Ar nesigailite, kad pasirinkote Širvintas? Kuo darbas Širvintose ypatingas, kokių privalumų ir trūkumų matote?

-Nesigailiu. Darbas Širvintose pirmiausia man ypatingas tuo, kad čia savas kraštas. Miestas nėra didelis, tad viskas labai arti, patogus ir greitas susisiekimas. Miesteliuose žmonės dažniausiai būna malonesni, jautresni, jaučiama didesnė tarpusavio pagarba. Dirbdama šeimos gydytoja, būtent ir jaučiu tą tarpusavio pagarbą, malonų bendravimą su Širvintų krašto žmonėmis.

-Kas kasdieniame mediko darbe jums teikia didžiausią malonumą ir pasitenkinimą?

-Didžiausias malonumas yra matyti sveikų pacientų šypsenas. Darbe mane džiugina atgalinis ryšys: kai pacientas pasako, kad gydymas padėjo, kad jis jaučiasi geriau. Tuomet jaučiuosi tikrai nuostabiai.

-Kaip dažnai į Jūsų kabinetą užsuka pacientai, prisiskaitę visko apie ligas ir sau nusistatę diagnozę? Ką darote su tokiais visažiniais ligoniais?

-Tokių pacientų tikrai pasitaiko. Pirmiausia manau, kad nėra blogai, jog pacientai domisi ir skaito. Informacijos yra labai daug, ligų yra įvairiausių, o daugumos jų simptomai yra labai nespecifiniai ir tikrai sunku atsirinkti, kas prie ko. Tad svarbiausia yra ateiti pas savo gydytoją ir pasikalbėti. Aš tą ir darau – kalbuosi su pacientu, bandau atsakyti į klausimus, o sprendimai, ką daryti ir kiek daryti, būna labai individualūs.

Kalbėjosi Romas Zibalas
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite kovo 15 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
4.33 (6 įvert.)
scroll to top