Sausio 5-oji – pirmoji Širvintų rajono savivaldybės sveikatos centro darbo diena

Dr. Kęstutis Štaras

2024 m. sausio 5 d. – pirmoji Širvintų rajono savivaldybės sveikatos centro darbo diena. Centrui vadovauja dr. Kęstutis Štaras.

Kas yra Sveikatos centras?

Ši nauja įstaiga veiklą pradėjo 2023-10-16 Širvintų r. savivaldybės tarybai priėmus sprendimą Nr. 1-143 , kuriuo įgyvendintas VšĮ Širvintų ligoninės reorganizavimas prijungiant ją prie viešosios įstaigos Širvintų rajono pirminės sveikatos priežiūros centro.

Kas svarbu rajono gyventojams, pacientams?

Veikla iš esmės nesikeičia, o pertvarkos tikslas – reikalingas paslaugas Širvintų rajono žmonėms teikti laiku, patogiau, operatyviau ir kompleksiškai.

Galimybės ES paramai ir svarbiems projektams – sutvarkyti ligoninės pastatą, kabinetus, įsigyti reikalingos modernios įrangos diagnostikai, gydymui.

Pasirašyti bendradarbiavimo sutartis su viešosiomis bei privačiomis įstaigomis, kurios garantuotų širvintiškiams tas paslaugas, kurių nėra galimybių suteikti vietoje.

Tariamasi ir su privačiomis gydymo įstaigomis, kad pacientai iš Širvintų rajono būtų priimami reikiamoms paslaugoms be papildomų mokesčių.

Jau pasirašyta sutartis su Ukmergės ligonine, baigiama derinti sutartis su Vilniaus miesto Antakalnio klinikine ligonine dėl vaikų ligų, ginekologinių, angiochirurginių ir kitų paslaugų teikimo.

Kokia priėmimo tvarka?

Priėmimo tvarka nesikeičia, veikia tos pačios registratūros.

Pas šeimos gydytojus ir dėl kitų pirminės sveikatos priežiūros paslaugų registruotis galima tel. 8 382 30 230, pas gydytojus konsultantus dėl ambulatorinių paslaugų registruotis tel. 8 677 55216, 8 665 84829.

Artimiausiu metu naujajame centre bus įsteigtas atvejo vadybininko etatas.

Į šį specialistą bus galima kreiptis dėl kompleksinių paslaugų, jis suteiks pacientui aiškumo, kaip elgtis iškilus klausimams dėl sveikatos būklės, padės užregistruoti pas reikiamus specialistus.

Užtikrindami, kad visi rajono gyventojai galėtų gauti reikiamas paslaugas, dar labiau plėsime mobilias paslaugas, bus organizuojamas pacientų pavežėjimas į įstaigas, su kuriomis sudarytos sutartys bei atgal.

Naujovės

Naujajame centre jau veikia modernus Dienos geriatrijos skyrius, kuriame pirmadieniais konsultuoja gydytojas geriatras.

Teikiamos modernios ir kokybiškos kolonoskopijos, fibro-gastroskopijos paslaugos.

Darbą pradėjo nauji kineziterapijos ir fizioterapijos specialistai, dar sausio mėnesį pradės dirbti ir 2 nauji ergoterapeutai. Naują medicinos biologijos specialistą turime ir laboratorijoje.

Kokia nauda?

Pirmiausia apčiuopiamą naudą labai greitai pajus pacientai – jie visas paslaugas gaus vienoje įstaigoje, o plečiant paslaugų paketą – vietoje bus teikiama daugiau reikalingų paslaugų.

Taip pat sudarytos bendradarbiavimo sutartys leis sklandžiau organizuoti diagnostikos, gydymo procesą, pakliūti pas reikiamus specialistus.

Sujungus įstaigas, atsisakyta dubliuojamų funkcijų, liks viena administracija, mažės naudojamos patalpos.

O sumažinus sąnaudas, bus didesnės galimybės kelti algas esamiems ir pritraukti naujų medikų.

Širvintų SC inf.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top