Lidso lietuvių bendruomenėje pirmu smuiku griežia širvintiškiai

Komandiruotės metu merė Živilė Pinskuvienė susitiko su Lidso meru Graham Latty. Nuotraukoje – meras su žmona.

Kovo 15-18 d. Širvintų savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė, projekto „Globalios Širvintos“ administratorė Agnė Lazarevičiūtė drauge su oficialia delegacija bei Širvintų kultūros centro Anciūnų filialo kaimo kapela vyko į Jungtinę Karalystę, kur Lidso mieste dalyvavo vietos lietuvių bendruomenės organizuotoje lietuviškoje Kaziuko mugėje.

Komandiruotės metu merė aktyviai bendravo su lietuvių bendruomene Lidse, susitiko su Lietuvos ambasadoriumi Londone Renatu Norkumi bei Lidso miesto meru Graham Latty. Vizito metu Ž. Pinskuvienė apsilankė ir lietuviškoje mokyklėlėje „Saulutė“, kur Lietuvos emigrantų vaikai savaitgaliais lanko įvairias pamokėles ir užsiėmimus.

Į Kovo 17 d. Lidso lietuvių bendruomenės organizuotą Kaziuko mugę, skirtą Pasaulio lietuvių metams paminėti, susirinko per 700 lietuvių, gyvenančių Lidse bei aplinkiniuose miestuose.

„Labai smagu, jog šiame puikiame renginyje teko sutikti ir Širvintų krašto žmonių. Labai maloniai nustebino tai, jog būtent širvintiškiai yra vieni aktyviausių šios lietuvių bendruomenės narių“, – vizito įspūdžiais dalijosi rajono merė.

Susitikimo metu Širvintų merė Živilė Pinskuvienė bei Lidso meras Graham Latty apsikeitė mandagumo dovanomis.
Visiems susirinkusiems merė perdavė šilčiausius Širvintų krašto žmonių linkėjimus.
Į Lidso lietuvių bendruomenės organizuotą renginį susirinko per 700 lietuvių, gyvenančių Lidse bei aplinkiniuose miestuose.
Merė drauge su Lietuvos ambasadoriumi Londone Renatu Norkumi (antras iš dešinės), Lidso lietuvių bendruomenės pirmininkė Jelena Masiukė (pirma iš kairės), Lidso lietuvių bendruomenės įkūrėju Arūnu Milašiumi (pirmas iš dešinės)
Komandiruotės metu merė lankėsi lituanistinėje mokyklėlėje „Saulutė“.
Šventės organizatoriai ir dalyviai nestokojo geros nuotaikos.

Šventės dalyviai stebino ne tik lietuviškais patiekalais, gilias lietuviškas tradicijas turinčių rankdarbių unikalumu, bet ir kūrybinga viso renginio programa, pasižymėjusia kraštiečių pasirodymų gausa. Šventės dalyviai garsiais plojimais pasitiko ir už sukurtą puikią nutaiką dėkojo specialiai iš Lietuvos merės iniciatyva atvykusiai ir savo koncertą dovanojusiai Širvintų kultūros centro Anciūnų filialo kaimo kapelai.

Tuo tarpu sveikindama šventėje susirinkusius lietuvius, Živilė Pinskuvienė džiaugėsi tautiečių bendruomeniškumu, susitelkimu, noru saugoti ir puoselėti lietuviškąsias tradicijas. Dėkodama Lidso lietuvių bendruomenės pirmininkei, projekto „Globalios Širvintos“ garbės ambasadorei Jelenai Masiukei už kvietimą dalyvauti renginyje, merė teigė labai vertinanti šį naujai užsimezgusį gražų ryšį, kurį pažadėjo ir toliau palaikyti, bei visiems perdavė šilčiausius Širvintų krašto žmonių linkėjimus.

Į komandiruotę kartu vykęs merės vyras Jonas Pinskus visas su kelione susijusias išlaidas sumokėjo iš savo asmeninių lėšų.

ŠK

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

2 Atsakymai į “Lidso lietuvių bendruomenėje pirmu smuiku griežia širvintiškiai”

  1. trivainėlis parašė:

    Šaunuoliai Anciūnai!

  2. Daina parašė:

    Smagu, kad bendradarbiausjama ir palaikomas rysys su isvykusiais

Comments are closed.

scroll to top
+