Nepabūgę šalčio

Sausio 6-7 dienomis, nepaisydami šiaurinę Europą stingdančio šalčio, Gelvonų gimnazijos bendruomenės nariai išsiruošė į pažintinę, kultūrinę ir edukacinę kelionę „Kalėdinis Talinas ir legendinis „Spragtukas“ po Estiją.

Kelionės metu pažinome šiauriausią ir seniausią Baltijos šalių sostinę Taliną, nustebinusia vienu gražiausiu senamiesčiu ir jo architektūra. Dar spėjome pasigrožėti Kalėdine egle ir pasižvalgyti po mugę Rotušės aikštėje, kuri yra laikoma viena geriausių Europoje.

Tikriausiai visi iš vaikystės prisimename animacinį filmuką „Spragtukas“, be kurio buvo neįsivaizduojamos Kalėdos. Mums jį priminė nuostabus vakaras Estijos Nacionalinėje Operoje, stebint legendinį baletą „Spragtukas“, kupiną paslapties ir stebuklų, poezijos ir grožio, nuostabių svajonių, išsipildančių tik Kalėdų naktį šalia žaliaskarės eglės, pavergusį visų širdis.

Sekančią dieną lankėmės Tartu mieste – didžiausiame Baltijos šalyse edukaciniame mokslo centre AHHAA, kurio dauguma parodų yra paremtos „išbandyk pats“ metodu. Centre pasijutome smalsiais vaikais, išbandydami interaktyvius eksponatus bei žaidimus, mėginome pakelti elektromobilį sverto principu bei įvertinome, kaip jaučiasi žmogus žemės drebėjimo metu. Vienas labiausiai akį traukiantis eksponatas – važiavimas 8 metrų aukštyje dviračiu, nuo kurio nukristi neįmanoma. Jis sudomino, bet drąsuolių išbandyti šią atrakciją tarp mūsų neatsirado. Tačiau pasikelti rankomis lynu iki pat lubų – dalykas įmanomas ir smagus.

Šiame centre galima praleisti visą dieną, tačiau mūsų dar laukė pažintis su Tartu istoriniu senamiesčiu, Rotušės aikšte.

Jūratė Balukevičienė,
Anglų k. mokytoja

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite sausio 26 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top