Rajone – 9 koronaviruso protrūkiai

Siekdamas pateikti kuo išsamesnę informaciją, Statistikos departamentas nuo šios savaitės pradžios pradėjo skelbti ir registruojamų protrūkių statistiką. Vakarykščiais duomenimis, Širvintų rajone buvo registruoti 9 protrūkiai, iš kurių didesnė dalis – ne pirmo „šviežumo“. Pastarąjį kartą COVID-19 atvejis protrūkiuose buvo nustatytas lygiai prieš savaitę, kovo 26-ąją. Tačiau šių visų protrūkių metu nustatyti 42 atvejai, iš jų 34 – darbuotojų susirgimai.

Didžiausiais rajono protrūkiais būtų galima laikyti dvi Širvintų seniūnijoje veikiančias įmones, kuriose kovo 22-26 dienomis nustatyta po 8 atvejus.

6 atvejai buvo siejami su vaikų darželiu-lopšeliu „Boružėlė“, po 5 – su Širvintose veikiančiomis įmonėmis, kurios užsiima geomatavimais ir pašto paslaugomis, po 3 – su su dviem prekybos įmonėmis, po 2 – su UAB „Širvintų šiluma“ ir Širvintų seniūnijoje veikiančia gamybos įmone. Informacija apie privačias įmones yra nuasmeninta, tačiau iš jų lokacijos žemėlapyje galima daugmaž nuspėti, kokiose įmonėse fiksuojami protrūkiai.

Vakar rajone COVID-19 liga sirgo 162 žmonės. Susirgimų skaičius 100 tūkst. gyventojų rajone siekė 1040 atvejų ir buvo didžiausias Lietuvoje.

Artėjant šv. Velykų savaitgaliui, SAM primena, kad nuo kovo 27 d. 00:00 val. iki 2021 m. balandžio 6 d. 24:00 val. Lietuvoje ribojamas asmenų judėjimas tarp savivaldybių, išskyrus atvejus, kai vykstama: į savo gyvenamosios vietos savivaldybę; į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę dėl artimųjų giminaičių mirties; į darbą (darbo reikalais), kai darbo vieta yra kitoje savivaldybėje; į aptarnaujančius tarptautinius keleivių maršrutus oro, jūrų uostus, autobusų stotis ar iš jų; dėl sveikatos priežiūros paslaugų; neatidėliotinais atvejais, kai reikia suteikti pagalbą, prižiūrėti sergančius ar negalinčius savimi pasirūpinti asmenis; dėl kitų objektyviai pagrįstų neatidėliotinų priežasčių, kai vykimas į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę yra neišvengiamai būtinas.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite balandžio 2 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+