Tarybos narys Rimas Stepaitis: „Miestas ir rajonas keičia savo veidą“

Tarybos narys Rimas Stepaitis visada kupinas idėjų ir naujų sumanymų.

Tęsiame atvirą pokalbį su Širvintų rajono savivaldybės tarybos nariais. Šįkart – energingas ir sportiškas pašnekovas. Širvintose jis žinomas kaip futbolininkas, pasiekęs daug pergalių, pelnęs dešimtis apdovanojimų, jį giria ir jo pasiekimais žavisi sporto aistruoliai. Jis draugiškas, paprastas, kupinas idėjų ir naujų sumanymų, nenustygstantis vietoje vyras. Maža to, jis organizuoja diskotekas jaunimui, sukviečia šimtus šokių gerbėjų. Jį į šeimos ir kolektyvų šventes vedėju kviečia ne tik širvintiškiai, bet ir tolimiausių Lietuvos kampelių gyventojai. Tai Rimas Stepaitis. Apie jo organizuojamus renginius ir sportinius pasiekimus prirašyta dešimtys straipsnių. O kuo gyvena šis vyras tuomet, kai nespardo kamuolio ar nestovi prie diskotekininkų pulto? Kuo jis domisi, apie ką svajoja? Rimas Stepaitis maloniai sutiko savo mintimis pasidalyti su ,,Širvintų krašto“ skaitytojais. Atviras pokalbis sukosi ne tik apie sportą ir muziką, bet ir rajono aktualijas, politinį gyvenimą, darbą rajono Taryboje, ateities planus, bendražygius ir bendraminčius.

Rimas Stepaitis (antras iš dešinės) su bendraminčiais.
 • Širvintose esate žinomas ir kaip sportininkas, ir kaip muzikos mėgėjas, ir kaip politikas. Kur Jumyse slypi tokia sporto, politikos ir muzikos dermė? Kam vis dėlto skirtumėte pirmenybę?
 • Klausimas gana sudėtingas, nes labai sunku kažkam duoti pirmenybę, viskas gyvenime pravertė. Pirmiausia buvo sportas: žaidžiau stalo tenisą, futbolą, krepšinį. Labai džiaugiuosi, kad su sportininkų komandomis daug pasaulio pamačiau, įgijau daug naujų pažinčių. Sportuodamas supratau, kas yra bendrystė, kas sieja komandą, pajutau, kas yra azartas, kas yra nervai per varžybas, kas yra atsakomybė, todėl išmokau nepasiduoti. Prie sporto prisijungė muzika. Tuomet supratau, kad tai jau mano hobis, drįsčiau pavadinti, kad tai yra amžinas hobis. Pirmus uždirbtus kolūkyje pinigus išleidau muzikinei įrangai, už sunkiai uždirbtus varganus 45 rublius pirkau kasetinį magnetofoną. Šiek tiek vėliau, kai įsigijau juostinį magnetofoną, prasidėjo pirmosios diskotekos. Esu diskotekų vedėjas nuo 1988 metų. Pirmoji mano surengta diskoteka įvyko Motiejūnų kaime. Nuo 1992 metų jas vedžiau Širvintose. Vėliau nišą radau rimtesnėse šokių salėse. Su diskotekomis buvo be galo smagu, užvaldė populiarumas, ėmiau domėtis įrašais, visus uždirbtus pinigėlius leisdavome dažytoms lemputėms, gaubliams, norėjosi daryti kuo geriau, kad jaunimas būtų patenkintas. Su Alytaus baikerių klubu organizavau didžiulį festivalį „Crazy in the dark 2008 Alytus“. Jame dalyvavo per 4000 žmonių. Širvintose teko suruošti net 11 šokių maratonų, kuriuose aktyviai šoko vietos jaunimas. Nevengiu ir kitokių, širvintiškių ypač mėgiamų renginių-teminių vakarėlių. Gerai pamenu, kai prieš kokius du dešimtmečius pakviečia kur nors į vestuves ar kokį jubiliejų vesti. Šventės dalyviai gerokai nustebdavo pamatę mane, niekaip nesuprasdavo, kaip čia taip yra, kodėl ne muzikantas groja, o šventę veda vedėjas, jausdavausi taip, lyg būčiau iš kitos planetos. Manyčiau, kad esu vienas iš pirmųjų renginių vedėjų Lietuvoje, kuris šventes vedė ne kaip muzikantas. Dabar tų vedėjų yra labai daug, pastebėjau, kad yra netgi plagijuojančių mano sugalvotas programas. Tai kaip ir vagystė, kai pasisavinamas mano sukurtas kūrybinis produktas. Į politiką įsitraukiau siekdamas pagerinti Širvintų sportininkų gyvenimą. Manau, kad didžioji dalis širvintiškių, neabejingų sportui, prisimena, kokia Širvintų sporto bazė buvo anksčiau. Šiurpis per kūną pereina prisiminus, kokios buvo tragiškos sporto salės, mažytis stadionas bei „nulinis“ inventorius. Didžiuojuosi rajono mere Živile Pinskuviene, gebėjusia suburti komandą žmonių, norinčių pokyčių. Jai tai pavyko, mes ją palaikome, todėl bendromis jėgomis turime viską, ko reikia sportuojančiam širvintiškiui. Galime visi pasidžiaugti, jog esame Lietuvos sporto miestas, turime tarptautinio lygio stadioną, baseiną, sporto areną. Politika yra ir toks delikatus reikalas, kai eini į ją tam, kad neateitų tie, kurie neturi noro keisti supančią aplinką, neturi idėjų, atsitiktinumo dėka papuolę į tarybą, demonstruoja tik savo ego. Aš esu tas, kuris laikosi pažado! Ar skauda koją, ar nugarą, bet pažadas turi būti įvykdytas.
Priešventiniu metu Rimas Stepaitis imasi Kalėdų Senelio vaidmens.
 • O gal turite dar kokių slaptų talentų bei pomėgių, apie kuriuos Širvintų krašto žmonės nėra girdėję?
 • Nesu nei žvejys, nei medžiotojas. Mano hobis yra sportas bei muzika. Daugelis nustemba sužinoję, kad mano pomėgis dar yra ir istoriniai filmai.
 • Sakoma, kad tik silpnuosius sutramdo ir prislegia nesėkmės, o didieji charakteriai jų nepaiso. Daugelis širvintiškių kalba apie Jūsų tvirtą bei didingą charakterį. Ar tai tiesa? Patvirtinkite arba paneikite šį teiginį.
 • Jau esu sakęs, kad mano charakteris ugningas, karštas, bet tik tada, kai laužomos taisyklės ar susitarimai, kai žmonės paveda. Tada galiu užrėkti, užpykti, jeigu yra taip, kaip sutarėme, tada aš galiu apkabinti, džiaugtis, išgyventi kartu, jaudintis, mylėti. Esu įsitikinęs, jeigu kas nepavyksta, neverta sėdėti ir verkšlenti. Būtina taisyti padėtį. Esu žmogus optimistas, nenustygstantis vietoje, o einantis į priekį ir nesidairantis atgal. Jei praloštos varžybos, tai stengiuosi kitą kartą atsirevanšuoti.
Rimas Stepaitis (dešinėje) su Tarybos nare Vilma Bartusevičiene ir jos vyru.
 • Esate trečią kadenciją išrinktas į Širvintų rajono savivaldybės tarybą, esate Kultūros, švietimo, jaunimo ir sporto komiteto pirmininko pavaduotojas. Gal galėtumėte įvardinti, kokios problemos aktualios Širvintų krašto jaunuomenei bei vyresniems širvintiškiams?
 • Daug širvintiškius slėgusių rūpesčių jau išspręsta. Miestas ir rajonas keičia savo veidą. O tai džiugina ne tik mane, bet ir tuos žmones, kurie į mane kreipiasi. Turime labai daug gerų sportininkams dalykų, bet, kai yra gerai, norisi dar geriau. Yra tokių, kurie klausia, kada bus lauko teniso kortai Širvintose? Tai viena seniausių sporto šakų, o pas mus to niekada nebuvo. Tikiu, kad ir tai pas mus bus padaryta.
 • Kuo galėtumėte pasidžiaugti dirbdamas Širvintų rajono taryboje?
 • Svarbiausia, dirbant taryboje, girdėti savo draugų, kaimynų ar pažįstamų žmonių pastabas, prašymus ir tai spręsti. Mes su dabartine komanda tą ir darome.
 • Jei atsitiktų taip, kad tektų eiti į žvalgybą ir reikėtų pasirinkti vieną opozicijos atstovą… Su kuriuo eitumėte ir kodėl būtent su juo?
 • Klausimas labai delikatus, bet bandysiu atsakyti. Iš opozicijos į žvalgybą tikrai imčiau vieną narę, bet neįvardinsiu, kuri iš jų trijų būtų ta tikroji. Tikrai žinau, kad ji neįdurtų į nugarą peilio, nes nėra ta, kuri baisiai vaidina begalinį rūpinimąsi mūsų rajono žmonėmis, kuri tikrai supranta, kas yra geri ir reikalingi darbai, ir be reikalo per Tarybos posėdžius nešūkauja bei nevaidina prieš vaizdo kameras.
 • Kas paskatintų siekti Tarybos nario mandato 2023 metų Savivaldybių tarybų rinkimuose?
 • Gal tiksliau būtų ne paskatintų, o padėtų įgyvendinti turimas idėjas ir tikslus. Dar kartą pasikartosiu ir pabrėšiu, kad su mūsų rajono mere viskas įmanoma. Tikiu, kad, merei vadovaujant, rajone bus padaryta labai daug širvintiškiams reikalingų darbų.
 • Ir tradicinis klausimas: ką norėtųsi pasakyti „Širvintų krašto“ skaitytojams?
 • Džiaugiuosi su visais, kad pas mus viskas gražu, ramu, gera, todėl norėčiau ne pasakyti, o paprašyti širvintiškių padėti Ukrainai ir ukrainiečiams kas kuo galime, bent, paskambinę numeriu 1482, išsiųskime auką, kol dar nevėlu padėti. Ačiū tiems, kas perskaitėte mano mintis, linkiu sėkmės visiems. Yra žinoma, kad po juodų (negerų) dienų ateina baltos (geros) ir atvirkščiai. Linkiu skaitytojams, kad jų gyvenime būtų kuo mažiau juodų dienų.
 • Dėkoju už pokalbį.

Kalbėjosi Romas Zibalas
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys

Nuotraukos iš Rimo Stepaičio FB paskyros

Sending
Skaitytojų įvertinimas
4.25 (16 įvert.)

1 Atsakymas į "Tarybos narys Rimas Stepaitis: „Miestas ir rajonas keičia savo veidą“"

 1. simona parašė:

  Šaunuolis Rimas.

Comments are closed.

scroll to top