Kam reikalingi traktorių sėdynių užvalkalai

Traktorių sėdynės susipurvina tikrai greitai. Pakanka tik išlipti iš traktoriaus prikabinti kokio padargo, ir į kabiną grįžti visas žeminas, molinas, o kartais net ir su mėšlo likučiais ant rūbų ir avalynės. Kad dažnai po tokių atvejų nereiktų plauti sėdynės, rekomenduojama užsidėti sėdynės užvalkalą.

Traktorių sėdynių užvalkalai naudojami skirtingose situacijose:

  • Kai traktorius yra išsinuomojamas tam tikram laikui. Pasitaiko tokių situacijų, kai ūkininkams reikia papildomos technikos arba pakaitinės senajai sugriuvus darbų įkarštyje. Tada išsinuomojamas kitas traktorius, kuri privalu grąžinti švarų. Štai čia labai praverčia traktorių sėdynių užvalkalai, kurie neleidžia ištepti ar sugadinti sėdynės.
  • Kai dirbama nešvarioje aplinkoje. Yra labai nešvarūs darbai – melioracinių kanalų valymas, medienos tempimas iš miško, akmenų rinkimas po arimo, mėšlo kratymas ir t.t. Jų metu traktorininkas nuolatos rizikuoja labai išsipurvinti, todėl tokioje situacijoje geriau iš karto užsidėti sėdynės užvalkalą.
  • Traktoriaus kabinos remontas. Kartais reikia paremontuoti kai kuriuos valdymo elementus traktoriaus kabinoje. Kadangi tai daroma ne itin švariomis rankomis (juk daug sistemų yra hidraulinės), galima labai greitai ištepti apynaujes sėdynes. Vėl čia gelbėja traktoriaus sėdynės užvalkalas.

Ši detalė kainuoja nedaug, ją galima įsigyti ir internetu, o naudos duoda tikrai nemažai.

Beje, iš ko pagaminti tie traktorių sėdynių užvalkalai?

Traktorių sėdynių užvalkalai gaminami iš įvairių medžiagų, priklausomai nuo sėdynės modelio, gamintojo ir paskirties. Štai keletas dažnai naudojamų medžiagų traktorių sėdynių užvalkalams:

  1. Poliuretanas (PU). Poliuretanas yra labai atsparus ir ilgaamžis sintetinis polimeras, kuris yra atsparus vandeniui, drėgmei, dulkėms ir purvui. Jis dažnai naudojamas traktorių sėdynių užvalkalams dėl jo ilgaamžiškumo ir priežiūros paprastumo.
  2. Vinilas. Vinilas yra kita dažnai naudojama sintetinė medžiaga, kuri yra lengva valyti ir atspari vandeniui, dulkėms ir purvui. Viniliniai užvalkalai yra populiari pasirinkimas traktorių sėdynėms, nes jie yra patvarūs ir praktiški.
  3. Akrilas. Akrilinės medžiagos yra atsparios UV spinduliams, todėl jos tinka traktorių sėdynių užvalkalams, kurie bus naudojami lauke ir veikiami saulės spindulių. Akriliniai užvalkalai yra atsparūs skilimui, blizgūs ir lengvai valomi.
  4. Audinys. Kai kurie traktorių sėdynių užvalkalai gaminami iš įvairių audinių, tokiais kaip poliesteris, nailonas arba medvilnė. Audiniai užvalkalai gali būti minkštesni ir malonesni kūnui, tačiau jie gali būti mažiau atsparūs drėgmei, dulkėms ir purvui, palyginti su sintetinėmis medžiagomis.
  5. Dirbtinė oda. Nors retesni, kai kurie aukštos klasės traktorių sėdynių užvalkalai gaminami iš natūralios arba dirbtinės odos. Odos užvalkalai yra prabangūs ir patogūs, tačiau jie gali reikalauti daugiau priežiūros ir gali būti mažiau atsparūs drėgmei ir purvui.

Traktoriaus sėdynės užvalkalą reiktų vežiotis traktoriaus kabinoje visada, kad, esant reikalui, būtų galima greitai jį ištraukti ir uždėti ant sėdynės ir važiuoti toliau.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top