Įkvepiančios balkono ir terasos įrengimo idėjos

Balkonas ir terasa – tai mūsų namų oazė po atviru dangumi. Tai vieta, kurioje galime atsipalaiduoti ir pailsėti nuo kasdienės rutinos. Tačiau norint, kad ši erdvė taptų tikrai jaukia ir patrauklia, reikia skirti dėmesį jai įrengti. Tad šiame straipsnyje aptarsime, nuo ko pradėti balkono ar terasos įrengimą, taip pat kaip tinkamai pasirinkti balkono duris, kad jos būtų ne tik gražios, bet ir funkcionalios.

Nuo ko pradėti?

Norint sukurti jaukią ir stilingą balkono ar terasos aplinką, verta pradėti nuo komforto zonos sukūrimo. Būtinai įsigykite patogų lauko baldų komplektą, kuris leistų mėgautis šiltais vasaros vakarais. Įvairios pagalvėlės, pledai ir kilimėliai ne tik suteiks šilumos, bet ir pridės spalvų bei tekstūrų balkonui. Jeigu jūsų terasa turi atvirą stoginę arba jeigu balkonas įstiklintas, verta kabinti užuolaidas – jos visais atvejais suteiks jaukumo ir privatumo bei apsaugos nuo vėjo (atvirų terasų atveju).

Augalai yra dar vienas puikus būdas pagyvinti balkoną ar terasą – pasirinkite Lietuvos klimatui atsparias gėles ar žalumynus, o galbūt netgi keletą mažų medelių vazonuose. Čia svarbus ir apšvietimas: dekoratyviniai saulės žibintai ar girliandos sukurs ypatingą jaukumą. Šviestuvai su saulės kolektoriais suteiks švelnų apšvietimą ir vakaro / nakties metu.

Galų gale, nepamirškite praktiškų detalių, pavyzdžiui, orui atsparių lauko kilimų, gražiai atrodančių saugyklų ar dėžių įrankiams bei pagalvėlėms laikyti, kad viskas būtų tvarkinga ir patogu.

Balkono durų dizainas

Priklausomai nuo poreikių, įrenginėjant balkoną ar terasą, galima rinktis įvairių stilių ir konfigūracijų duris. O vietoje tradicinių, varstomų galima rinktis ir stumdomas duris, jeigu fasade numatytos didesnės angos. Pavyzdžiui, pilno stiklo durys suteikia namų erdvei šviesos ir atveria aplinkos vaizdus, tuo tarpu daliniai stiklo užpildai pirmo aukšto kambariuose arba butuose, orientuotuose į gatvę ar šaligatvius, leidžia derinti privatumą ir estetiką. Pagalvokite, ar norite skaidrių ar matinių, galbūt tam tikrų tekstūrų dekoratyvinių stiklų.

Čia svarbus ir spalvų pasirinkimas: rinkitės atspalvius, kurie derėtų prie namo fasado ar balkono grindų. Pagalvokite apie papildomus aksesuarus, pavyzdžiui, svyrančius augalus ar dekoratyvinius šviestuvus, kurie suteiks balkonui ar terasai išskirtinumo.

Praktiniai patarimai

Renkantis PVC duris balkonui ar terasai, pagalvokite ir apie saugumą. Norėdami išvengti su vaikais susijusių nelaimingų atsitikimų, rinkitės specialias langų rankenėles su mygtukais, kurioms atidaryti reikalingos abi rankos. Jas nesunkiai atidarysite patys, tačiau to nepadarys vaikai. Tuo tarpu apsaugai nuo įsilaužimų patartina rinktis iš lauko nepergręžiamas rankenėles.

Tinkamai pasirinkti terasos durų stiklai gali lemti saugią ir komfortišką namų aplinką. Stiklai su apsauga nuo saulės atvėsins patalpas vasaros metu ir leis sumažinti elektros energijos sąnaudas. Tuo tarpu garsą izoliuojantys stiklai apsaugos nuo išorinio triukšmo, o grūdinti ar laminuoti stiklai – nuo sužeidimų dūžio metu ir įsilaužimų.

O svarbiausias patarimas – kilus klausimams ir paspaudus šią nuorodą https://mynest.lt/lt-lt/kategorija/balkono-durys, galėsite kreiptis į patikimus gamintojus, kurie pasiruošę suteikti profesionalias konsultacijas ir padėti pasirinkti geriausią variantą.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top