Mokėmės jaustis gerai

Kaip teigia Pasaulinė sveikatos organizacija, žmogaus sveikata – tai ne tik fizinė ir psichinė sveikata, bet ir jo socialinė gerovė.

Aktyvus mokinių užimtumas – viena iš būtiniausių sąlygų, norint išugdyti fiziškai stiprų, sveikai mąstantį jauną pilietį. Tam reikalinga sveika socialinė, fizinė aplinka. Patyčios išlieka aktualia problema Lietuvos mokyklose, taip pat ir Širvintų „Atžalyno“ progimnazijoje. Tai sąlygoja netinkami komunikavimo ir bendravimo įgūdžiai tarp pačių mokinių. Mokiniai, patyrę atstūmimą iš bendraklasių ar kitų draugų, žodinį ar nežodinį ilgalaikį smurtą mokyklos aplinkoje, dažnai jaučiasi nesaugūs, išgyvena nerimą, kuris yra didelis rizikos veiksnys atsirasti kitiems sutrikimams.

Pagrindinis socialinis gyvenimas mūsų mokykloje „verda“ per pertraukas. Todėl labai svarbu išmokti tame katile „virti“ saugiai ir teisingai. Todėl spalio 12 d. Širvintų „Atžalyno“ progimnazijoje buvo vykdoma Širvintų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos sveikatinimo priemonė „Saugios pertraukos III“. Visos „Atžalyno“ progimnazijos aštuntos klasės dalyvavo mokinių įgalinimo ir bendravimo dirbtuvėse su teatriniais elementais ir vaidmenų žaidimais „Išmok jaustis gerai“. Užsiėmimus vedė Vilniaus universiteto edukologijos doktorantė Gintė Marija Ivanauskienė ir „Teatras P“ įkūrėjas, aktorius Balys Ivanauskas. Aštuntokai tobulino tarpusavio komunikavimo įgūdžius, mokėsi priimti ir toleruoti šalia esantį, mokėsi, kaip pritapti bendraamžių grupėje ir išvengti konfliktų. Vaikams labai patiko bendravimo pratybos, per kurias įgavo naujų žinių ir įgūdžių.

Naujai įgytos kompetencijos ne tik praturtins šių paauglių bendravimą, bet ir mažins patyčių ir smurto atvejus bei, kas šiandien labai aktualu, žalingų įpročių paplitimą jauname amžiuje.

Renata Gasparavičienė
Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos socialinė pedagogė metodininkė, Sveikatinimo priemonės „Saugios pertraukos III“ koordinatorė

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top