Širvintų rajono jaunimas – Rumunijoje

Atstovaudami Musninkų kaimo bendruomenei ir Širvintų atviram jaunimo centrui, jaunuoliai iš Širvintų, Musninkų ir Gelvonų liepos 3–11 dienomis dalyvavo ERASMUS+ programos jaunimo mainų projekte YOUTH VOICE („Jaunimo balsas“) 2023 YOUth Voice YouthExchange ir vyko į tarptautinį susitikimą Rumunijoje, Branesti miestelyje.

Net 60 dalyvių iš Bulgarijos, Turkijos, Portugalijos, Rumunijos, Lietuvos gyveno ir mokėsi technologijos mokyklos „Cezar Nicolau“ teritorijoje, tapusioje projekto dalyvių laikinais namais.

Kiekvienai šaliai atstovavo po 10 jaunuolių, kuriuos atlydėjo po du grupės vadovus. Širvintiškių grupei vadovavo patirties jau turinti jaunimo užimtumo specialistė Jelena Masiukė ir naujas pareigas išbandžiusi Simona Zarubaitė.

Rumunijoje alino karšti orai, tačiau Širvintų rajono jaunimas buvo aktyvus ir noriai įsitraukė į įdomias veiklas, užmezgė ryšius su bendraamžiais iš kitų šalių. Grupių vadovai dalyvavo diskusijose apie partnerystę kituose projektuose. Jaunimas praplėtė savo žinias apie Eurodesk SALTO ir OTLAS programas, platformas. Daug gerų prisiminimų paliko kurti filmai bei jų peržiūra, komiksai, vaidinimai. Komandinės veiklos leido artimiau susipažinti, susirasti naujų draugų.

Europos jaunimo centras ir projekto organizatoriai pasirūpino, kad visi galėtų susipažinti su šalies kultūra, aplankyti žymias vietas, trumpoms pažintinėms kelionėms skirdami 2 dienas. Aplankyta sostinė Bukareštas, Rumunijos Europos jaunimo centras, čia susitikome su pagrindiniais projekto organizatoriais ir kitais garbingais svečiais, apžiūrėjome centrą, kuriame daug įvairių paslaugų ir užimtumo erdvių, gavome net aikido pamokėlių.

Teko aplankyti Rumunijos Parlamentą, kuris veikia didžiausiame pastate Europoje ir antrame pasaulyje po Pentagono (JAV). Rumunijos parlamentas yra aukščiausioji atstovaujamoji institucija ir vienintelė šalies įstatymų leidžiamoji valdžia. Apie Rumunijos monarchiją sužinojome nuvykę į kalnuotą Sinaios miestelį, Peles pilį.

Straipsnį parengė Jelena Masiukė

Projektą finansuoja Europos Sąjunga

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite rugsėjo 1 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top