Jaunuoliai iš Musninkų ir Širvintų dalyvavo eko daržininkystės mokymuose Turkijoje

Atstovaudami Musninkų kaimo bendruomenei ir Širvintų atviram jaunimo centrui, jaunuoliai iš Musninkų ir Širvintų birželio 4-10 d. dalyvavo mokymuose Turkijoje ir įgijo vertingų žinių eko daržininkystės srityje.

Šie mokymai yra bendro projekto „Eco-educational garden for youth entrepreneurship skills development“ su Turkijos organizacijomis Izmir Ekolojik Denge Dernegi ir Uluslararasi Genclik Aktiviteleri Merkezi Dernegi dalis, kuriuo siekiama padėti jaunuoliams įgauti naudingų teorinių ir praktinių žinių eko daržininkystės srityje bei prisidėti prie jų verslumo įgūdžių ugdymo.

Mokymai Izmir mieste buvo skirti ekologiniam žemės ūkiui skatinti. Jie siekė įkvėpti jaunuolius iš Turkijos ir Lietuvos prisijungti prie ekologiško žemės ūkio puoselėjimo ir mokėjimo naudoti tvarias praktikas daržininkystėje.

Jaunuoliai iš Musninkų ir Širvintų atvyko į Izmirą su dideliu susidomėjimu ir noru įgyti naujų žinių. Jie dalyvavo įvairiose praktinėse dirbtuvėse, paskaitose ir edukacijose. Per šias veiklas jie išmoko apie įvairias ekologiško žemės ūkio sistemas, dirvožemio priežiūrą, natūralių trąšų naudojimą, kenkėjų kontrolę be chemikalų ir pan. Be to, jie susipažino su vietiniais ekologiško žemės ūkio ūkininkais, išgirdo jų istorijas ir patirtį bei sužinojo apie iššūkius, su kuriais jie susiduria.

Šie jaunuoliai ne tik mokėsi, bet ir dalijosi savo patirtimi su kitais dalyviais iš Turkijos. Jie pristatė Lietuvos ekologinės daržininkystės praktikas, išskiriant vietines rūšis, tvarios žemės ūkio iniciatyvas, kurios skatina aplinką.

Projektą finansuoja Europos Sąjunga. Projektą koordinuoja Musninkų kaimo bendruomenė.

Straipsnį parengė Živilė Jankauskaitė – Turkmen

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite birželio 23 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top