Jaunuoliai iš Širvintų dalyvavo „Jaunimo parlamentas“ projekte Rumunijoje

Atstovaudami Musninkų kaimo bendruomenei ir Širvintų atviram jaunimo centrui, jaunuoliai iš Širvintų, Musninkų ir Gelvonų vasario 15–25 dienomis dalyvavo ERASMUS+ programos jaunimo mainų projekte YOUTH PARLIAMENT („Jaunimo parlamentas“) Rumunijoje, Branesti miestelyje.

Net 60 dalyvių iš Bulgarijos, Ispanijos, Portugalijos, Rumunijos, Lietuvos gyveno ir mokėsi technologijos mokyklos „Cezar Nicolau“ teritorijoje, tapusioje projekto dalyvių laikinais namais.

Kiekvienai šaliai atstovavo po 10 jaunuolių, kuriuos atlydėjo po du grupės vadovus. Širvintiškių grupei vadovavo jaunimo užimtumo specialistė Jelena Masiukė ir Jaunimo reikalų tarybos atstovas Adrijus Markevičius.

Pirmomis dienomis buvo žaidžiami susipažinimo žaidimai, tad jaunuoliai turėjo galimybę artimiau susipažinti su savo komandos nariais bei pabendrauti su dalyviais iš kitų šalių.

Projekto metu teko daug laiko dirbti komandose su dalyviais iš skirtingų šalių. Dirbdami grupėse sužinojome bei išmokome apie MEP – Mokomąjį Europos Parlamentą, įvairius valstybių valdymo būdus, pilietiškumą, savo pareigas bei galimybes. Kai kurie jaunuoliai pirmą kartą sudalyvavo rinkimuose, kadangi mes rinkome YOUTH PARLIAMENT projekto prezidentą!

Vykdavo šalių kultūriniai vakarai, tad turėjome progą susipažinti su įvairių valstybių papročiais, tradicijomis bei paragauti kitų šalių maistą.

Apie Rumunijos monarchiją sužinojome apsilankę kalnuotame Sinaios miestelyje, Pelešo pilyje. Na, o artimiau su Rumunijos kultūra susipažinome nuvykę prie nacionalinio paminklo bei žymaus objekto – Brano arba Drakulos pilies!

Straipsnį parengė Dovilė Turauskaitė

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite kovo 15 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top