Lietuvių grupėje – keturi jaunuoliai iš Musninkų ir Gelvonų

Širvintų krašto jaunuoliai turi vis daugiau puikių galimybių dalyvauti tarptautiniuose projektuose. Ši projektų sritis tapo kur kas aktyvesnė, Atviroje jaunimo erdvėje pradėjus dirbti patyrusiai užimtumo specialistei Živilė Jankauskaitė-Turkmen. Tačiau tai, kad tarptautinės jaunimo mainų programos „ERASMUS +“ projekto veiklos būtų koncentruotos mūsų rajone – retas atvejis.

Daugelis gal jau ir primiršo, kas vyko kovo mėnesį, tačiau mes, organizatoriai, dar tik baigiame visas tarptautinio projekto „ERASMUS +“ ataskaitas, o svečiuose jau turėjome ir atstovus iš Jaunimo reikalų agentūros, kurie tikrino projektą „Healthy habits for a healtier generation“, kurio tikslas – ugdyti jaunimo sveikos gyvensenos įgūdžius fizinių veiklų metu.

Iš viso projekte dalyvavo net 31 14-29 m. amžiaus jaunuolis iš Rumunijos, Bulgarijos, Turkijos, Ispanijos, Prancūzijos ir Lietuvos, dar projekto organizatoriai, grupių vadovai. Lietuvių grupę sudarė vadovė Jelena Masiukė ir keturi jaunuoliai iš Musninkų ir Gelvonų miestelių, lankantys mobilaus darbo užsiėmimus.

Tam, kad viskas vyktų sklandžiai, teko įdėti daug pastangų. Juk projekto pradžia yra ne toks jau patrauklus dokumentinis darbas, paraiškos rengimas, sutarčių pasirašymas, projekto dalyvių ir partnerių atrankos. Tik tada, kai jau sužinome konkrečias datas, suderiname, kada atvyks dalyviai, pradedame ieškoti vietos apgyvendinti, maitinti, rūpinamės, kaip dalyvius pasitikti, atsivežti iš oro uosto, sudėliojame visas veiklas.

Šįkart visi dalyviai buvo apgyvendinti Spadviliškių svečių namuose.

Savaitė Širvintose visiems prabėgo labai gretai, o užbaigėme ją tapę gerais draugais ir susibūrę į jautrų atsisveikinimo vakarą.

Visiems projekto dalyviams buvo įteikti „Youthpass“ – patirtį programos „Erasmus +“ jaunimo srityje liudijantys pažymėjimai. Kai kuriems iš dalyvių tai buvo pirmasis kartas „ERASMUS +“ mainų programoje, kai kurie pirmą kartą išvyko už savo šalies ribų.

Už pagalbą nuoširdžiai dėkojame Širvintų rajono savivaldybei, Širvintų sporto centrui, Širvintų atvirai jauno erdvei, Musninkų kaimo bendruomenei ir visiems savanoriams, prisidėjusiems prie projekto įgyvendinimo.

Projektas finansuojamas iš Europos Sąjungos lėšų.

Straipsnį parengė Jelena Masiukė

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite gegužės 26 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top