Valstybinė biurokratija tiesiog šiurpina

Pensininkas. Asociatyvi nuotr. iš archyvo

„Biurokratija Lietuvoje VIEŠPATAUJA! Visą gyvenimą dirbote? Mokėjote mokesčius? Pensijos galite ir nesulaukti!“

Taip į žinią, kad viena vilnietė prarado pusės metų pensiją, reagavo Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė, socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje paskelbusi įrašą, jog pensininkai turėtų saugotis valstybinės „Sodros“ paspęstų žabangų.

„Nepaisant didžiulių valstybės investicijų į naujas technologijas, nepaisant deklaruojamų gausybės „administracinės naštos mažinimo“ priemonių, biurokratija Lietuvoje viešpatauja.

Todėl prašau atidžiai paskaityti ir dalintis informacija su savo pensinio amžiaus sulaukusiais ar greitu laiku sulauksiančiais žmonėmis,“ – rašo rajono merė.

Nors sunku patikėti, kad yra žmonių, kurie, sulaukę pensinio amžiaus ir negaunantys pensijos, delsia aiškintis, kodėl taip yra, faktai rodo, jog tokių žmonių Lietuvoje nemažai. Kaip rašoma portale TV3.lt, „Sodros“ skaičiavimu, šiuo metu mūsų šalyje yra 2300 (!) žmonių, sulaukusių pensinio amžiaus ir turinčių minimalų stažą senatvės pensijai gauti, bet negaunančių socialinio draudimo senatvės pensijos. Per mėnesį valstybė iš jų „nušvilpia“ daugiau kaip 1,2 mln. eurų!

Bet net jei būtų vos vienas toks atvejis, jis jau parodytų valstybės empatijos ir supratimo stoką visą gyvenimą sunkiai dirbusiems žmonėms. Pagal galiojančią biurokratinę tvarką pensija mokama, kai į ją teisę turintis asmuo pateikia prašymą. Uždelsus, pensija grąžinama tik už pastaruosius 6 mėnesius. Vienai vilnietei, kuri darbavosi sulaukus pensinio amžiaus ir manė, kad pensija „kaupiasi“, valstybė negrąžino jai priklausančias išmokas už pusę metų.

„Šiurpinantis pavyzdys, kaip valstybė nevertina savo žmonių, – „Širvintų kraštui“ savo įrašą pakomentavo rajono merė. – Pabandyk nesumokėti priklausančių mokesčių, tuojau pat prisistatys atsakingi pareigūnai, be tavo žinios nusirašys pinigus, areštuos sąskaitas, ir dažnai nereikia jokių įspėjimų. Čia gi priešingai – jei žmogus dėl kokių nors priežasčių negali paprašyti, jog jam būtų mokama tai, kas priklauso pagal įstatymus, valstybė iš džiaugsmo trina rankas, kad sugebėjo atimti ir taip menką pensiją.“

O juk tikrai gali pasitaikyti įvairių situacijų. Sakykime, žmogus tuo metu yra ilgesniam laikui išvykęs į užsienį ir negali prašymo pateikti nei atvykęs į „Sodros“ padalinį, nei prisijungęs prie savo paskyros internetu. O gal jis, sakykime, yra neadekvatus, socialiai apleistas, atstumtas visuomenės ar pats atsiribojęs nuo jos, šiuo metu sunkiai serga, gydomas ligoninėje, o gal tuo metu turi kitų pajamų ir pensija jam neaktuali. Deklaruodama, kad mūsų visuomenėje kiekvienas žmogus yra jos turtas, valstybė tyliai džiaugiasi galėdama taupyti jų sąskaita.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top