Įgyvendintas projektas „Kompleksinis teritorijos prie Širvintų tvenkinio sutvarkymas“

Juro Stasiūno nuotrauka

Baigtas įgyvendinti projektas „Kompleksinis teritorijos prie Širvintų tvenkinio sutvarkymas“ (Nr. 07.1.1-CPVA-R-905-01-0006) pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 7 prioriteto „Kokybiško užimtumo ir dalyvavimo darbo rinkoje skatinimas“ 07.1.1-CPVA-R-905 priemonę „Miestų kompleksinė plėtra“.

Projekto tikslas – skatinti Širvintų miesto gyventojų užimtumą bei socialinę ir ekonominę plėtrą.

Siekdama pagerinti Širvintų miesto gyvenamąją aplinką ir skatinti socialinę bei ekonominę plėtrą, Širvintų rajono savivaldybė investavo į centrinės miesto dalies sutvarkymą.

Pagrindinė problema, kuriai spręsti buvo inicijuotas projektas – Širvintų miesto centrinės dalies viešosios erdvės buvo nepatrauklios, neatitiko gyventojų ir verslo poreikių, nebetiko numatytoms funkcijoms (reprezentacinei, renginių, poilsio, kt.) vykdyti. Kuriant patrauklų, patogų, funkcionalų, draugišką aplinkai, tvarkingą miestą, buvo sutvarkytos ir poilsio bei laisvalaikio tikslams pritaikytos viešosios erdvės tarp Vilniaus gatvės ir tvenkinio pakrantės. Teritorija pritaikyta lankytis žmonėms su negalia.

Projekto įgyvendinimo metu sutvarkytas ir gyventojų poreikiams pritaikytas skveras (Vilniaus g. 78 ) ir besiribojančio Vilniaus g. šaligatvio atkarpa nuo I. Šeiniaus g. iki įvažiavimo į seniūnijos kiemą. Čia įrengti pėsčiųjų takai, apšvietimas, mažosios architektūros elementai, atnaujintas apželdinimas, ant šlaito įrengtas amfiteatras, ant vandens – terasa.

Daug džiaugsmo ir atgaivos gyventojams bei miesto svečiams teikia sutvarkytas skveras tarp Vilniaus g. ir krantinės prie namų Nr. 58 ir 60 (prie parduotuvės „Norfa“), atnaujinti pėsčiųjų takai, apšvietimas, želdynai, sutvarkyti neveikę fontanai, įrengti mažosios architektūros elementai, vaikų žaidimų aikštelė.

Nuo šio skvero į kitą tvenkinio krantą nutiestas ilgus metus širvintiškių lauktas pėsčiųjų tiltas. Pietvakariniame krante suremontuotas pėsčiųjų ir dviračių takas, įrengta lauko treniruoklių zona.

Projektas finansuotas Europos Sąjungos regioninės plėtros fondo, Lietuvos Respublikos biudžeto ir Širvintų rajono savivaldybės biudžeto lėšomis.

Užs. Nr. 71

Sending
Skaitytojų įvertinimas
3.5 (12 įvert.)

4 Atsakymai į “Įgyvendintas projektas „Kompleksinis teritorijos prie Širvintų tvenkinio sutvarkymas“”

  1. Anonimas parašė:

    Kokia grazi aikste, labai faina.

  2. Saunuole mano krasto mere Živilė. Ne vienas meras nepadare tiek kiek dabartine mere Širvintu. O kiek dar laukia graziu projektu ateityje. Saunuole Živilė Pinskuvienė. Taip ir toliau. Telaimina Dievas jus ir jusu projektus ir suteikia stiprybes siam nelengvam jusu kelyje

  3. birute parašė:

    Bandau isivaizduoti, kas butu buve, jeigu kas nors butu buves is buvusiu meru, ogi nieko nebutu buve, nes nieko nebutu buve daroma. Labai gerai kad patysw zmones renka mera is keliu kandidatu, o nepatys kandidatai pasistato ka nors is savu. Labai gerai kad pasikeite rinkimu tvarka, tai neliko paciu pasirinkimu, kai niekas neziuredavo zmoniu nuomones.

  4. c parašė:

    Mūsų miestas tiesiog kasdien gražėja.

Comments are closed.

scroll to top