Rajono pensininkai ir neįgalieji žemės mokesčio lengvatų šiemet neturės

Mykolui Bildžiukui ir Kęstučiui Pakalniui kilo abejonių, ar mūsų rajono pensininkai ir neįgalieji verti žemės ir žemės nuomos mokesčių lengvatų.

Mykolui Bildžiukui ir Kęstučiui Pakalniui kilo abejonių, ar mūsų rajono pensininkai ir neįgalieji verti žemės ir žemės nuomos mokesčių lengvatų.

Gegužės 30 dienos rajono tarybos posėdžiui buvo parengtas sprendimo „Dėl žemės ir žemės nuomos mokesčių lengvatų 2013 metams“ projektas.

Jame buvo siūloma nuo žemės ir žemės nuomos mokesčių atleisti asmenis, kuriems nustatytas 0-40 proc. darbingumo lygis; asmenis, kuriems sukakęs senatvės pensijos amžius, ir nepilnamečius vaikus, kai minėtų asmenų šeimose apmokestinamojo laikotarpio pradžioje (t.y. kalendorinių metų sausio 1 d.) nėra darbingų asmenų (prie darbingų asmenų nepriskiriami mokymo įstaigų dieninių skyrių moksleiviai ir studentai) ir kai nuosavybės ar nuomos teise (ne aukciono tvarka išnuomotos) valdomos žemės sklypo plotas Širvintų miesto vietovėje yra iki 0,3 ha žemės arba kaimo vietovėje iki 3 ha žemės; žemės savininkus, valstybinės žemės nuomininkus ir naudotojus, kurių 2013 metais už visus (visoje Lietuvos teritorijoje) nuosavybės teise turimus ar nuomojamus žemės sklypus mokėtinas mokestis yra mažesnis ar lygus 5 litams.

Atrodytų, viskas gerai – pensininkai, neįgalieji Lietuvoje nesimaudo pertekliuje, jiems visų mokesčių našta nelengva, tad ir žemės mokesčio lengvatos, vadovaujantis Žemės mokesčio įstatymo 8-tu straipsniu, priklauso. Priimti sprendimą buvo privalu iki birželio 1-osios, antraip pensininkai ir neįgalieji lieka be lengvatų. 

Opozicijos lyderės Živilės Pinskuvienės nuomone, M. Bildžiuko ir K. Pakalnio pozicija, svarstant žemės mokesčio lengvatas, nukreipta prieš neįgaliuosius ir pensininkus.

Opozicijos lyderės Živilės Pinskuvienės nuomone, M. Bildžiuko ir K. Pakalnio pozicija, svarstant žemės mokesčio lengvatas, nukreipta prieš neįgaliuosius ir pensininkus.

Bet liberalcentristams Kęstučiui Pakalniui ir Mykolui Bildžiukui kilo abejonių, ar mūsų rajono pensininkai verti žemės ir žemės nuomos mokesčių lengvatų. Anot M. Bildžiuko, pensinio amžiaus žmonėms perrašomos žemės tik dėl lengvatų, tų plotų jie neprižiūri, o išnuomoti nenori, tad nėra reikalo jiems daryti nuolaidų.

Buvo siūlyta netgi diferencijuoti pensininkus ir neįgaliuosius – atrinkti, kurie verti mokesčių lengvatų, o kurie neverti. Tik kas ir kaip tai padarytų?

Kilusiame šurmulyje pasimetė svarstomo reikalo esmė, ir joks sprendimas nebuvo priimtas. Bandymas dar kartą balsuoti posėdžio pabaigoje padėties neišgelbėjo – nebeliko kvorumo.

Taigi, K. Pakalniui ir M. Bildžiukui „užvirus košę“, o visai valdančiajai daugumai taip ir nesugebėjus susitelkti, rajono pensininkai ir neįgalieji žemės mokesčio lengvatų šiemet neturės (?!).

Opozicijos lyderės Živilės Pinskuvienės nuomonė: „Liberalcentristams K. Pakalniui ir M. Bildžiukui, o ir visiems valdantiesiems turėtų būti didelė gėda dėl tokio požiūrio į rajono žmones. Apskritai, kas vyksta: prieš Savivaldybių tarybų rinkimus liberalcentristai, vadovaujami K. Pakalnio, į kairę ir į dešinę žarstė pažadus, kaip dirbs žmonių labui, kaip rūpinsis jų gerove, o patekę į valdžią – galima spręsti kad ir iš šio atvejo, elgiasi priešingai – peršasi nuomonė, kad viršų ima tam tikri asmeniniai interesai. Manau, kad tokia pozicija nukreipta tiesiogiai prieš pensininkus ir neįgaliuosius.“

„Širvintų krašto“ informacija

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

11 Atsakymų į “Rajono pensininkai ir neįgalieji žemės mokesčio lengvatų šiemet neturės”

 1. TIN-DI -RIUŠKA parašė:

  SAVA CHEBRA

 2. o parašė:

  sprogstu is pavydo……..

 3. aš manau parašė:

  …kad „živcas“ greit kandidatuos į prezidentes. Cha, cha, cha.

 4. Jo parašė:

  Jos nieks jau nebepakeis

 5. Buvo parašė:

  Ziv. Juk mane ir buvai isdurus netikiu tavim!

 6. grybas parašė:

  kad šiais laikais mūsų vaikams, skirtingai negu mūsų kartai, siekiant mokslo aukštumų, nebėra lygių galimybių ir sąlygų. Šiais metais, tai labai aiškiai parodė matematikos egzaminas. Buvo tokių uždavinių, kurių mokyklose vaikai nesimokė. Galbūt labai gerai išsprendė tie, kurie buvo tam specialiai ruošiami, aišku, už atitinkamą atlygį. Labai gerai, jei rudenį, būtų galima egzaminą perlaikyti. Manau, vaikai tikrai norėtų dirbti, bet kokį darbą ir užsidirbti. Tačiau visi gerai žinome, koks Lietuvoje nedarbo lygis. Neseniai buvo atliktas statistinis tyrimas, kuris parodė, kad daugiausia šansų įsidarbinti turi galimybę studentai, turintys aukštąjį išsilavinimą. Ne paslaptis, kad Lietuvoje žemės ūkis, pramonė sugriauti, klesti vien tik paslaugų sektorius, kuriame įsidarbinti, būtent ir reikia aukštojo mokslo diplomo. Tai apie kokias darbininkiškas specialybes čia kalbate.

 7. b parašė:

  o kaip?

 8. Taip parašė:

  Juk ji nuo mokyklos laiku tokia buvo tik ka isdurt aba apsikt

 9. Zyvka parašė:

  Tu melage juk ne taib buvo. Nors kart idrysk tiesa parasyt

 10. ja parašė:

  Gaila, kad Pakalnis nuėjo ant Bildžiuko pavadėlio. Kiek gi rajone tokių atvejų, kai perrašoma žemė pensinin kams. Nebent koks Bildžiuko kaimynas ar pažįstamas. Reikėtų iš esmės tokius klausimus panagrinėti, o ne skubotai spręsti. Didelis minusas liberalcentriostams.

 11. senai parašė:

  stebiuos kaip tas pakalniukas buvo meru!!!kaip galima toki rinkti???kas ji isrinko???chamiskas piemenelis is puslenkiu…

Comments are closed.

scroll to top