Kaip vidutiniais atlyginimais toli aplenkti savo kaimynus?

Metų pradžioje Seimo kanceliarijos skelbtais duomenimis, eilinio Seimo nario alga siekė 3433,80 Eur neatskaičius mokesčių, t. y. apie 2077 Eur į rankas. Tuo tarpu pirmąjį šių metų ketvirtį vilnietis ar vilnietė vidutiniškai uždirbo 1737,6 Eur neatskaičius mokesčių (apie 1091,8 Eur į rankas), t. y. dvigubai mažiau.

Svetimus pinigus skaičiuoti negražu, sako tautos išmintis, tačiau šiuo atveju tenka skaičiuoti savo pinigus, kadangi visi mes esame Seimo narių darbdaviai – savo mokesčiais juos išlaikome.

Apie tai, ar kas mėnesį gaunami 2077 Eur į rankas, yra pakankama suma išgyventi, galbūt nekalbėtume, jei ne vėl kilęs šurmulys dėl ketinimų uždaryti Seimo narių viešbutį, kuriame išrinktieji ne tik gyvena Komunizmui artimomis sąlygomis, bet ir apgyvendina savo artimuosius.

Nutarus, kad tai nepadoru, Seimo nariams bus siūloma gyventi pagal savo išgales – kas mėnesį jiems bus mokamos maždaug po 300 Eur kompensacijas, kad tie, kas neturi nekilnojamojo turto Vilniuje, galėtų išsinuomoti sau būstus.

Ar tie Širvintų rajono ar kitos savivaldybės gyventojai, kurie dirba Vilniuje, sakykime, statybininkais, pardavėjais, policininkais, mokytojais, tų pačių Seimo narių padėjėjais ir pan., pagaliau – sostinėje studijuojantys jaunuoliai, įsivaizduoja tokią situaciją, jog darbdaviai ar aukštosios mokyklos jiems mokėtų kompensacijas būstui nuomotis? Galbūt yra vienas kitas panašus atvejis, tačiau iš esmės aišku net vaikui: jei uždirbi pakankamai, tai ir nuomojiesi, jei per brangu – važinėji ar keiti darbovietę.

Tačiau Seimo nariai pas mus lygesni už kitus ir net verkšlena, kad už 300 Eur jie sostinėje nieko padoraus neišsinuomos, nebent 1 kambario butą kur nors neprestižiniame sostinės mikrorajone. Iki Seimo jiems būtų per toli, nepatogu, galbūt ir ne prestižas gyventi šalia savo darbdavių.

Palaukite ponai, juk į jūsų kišenes per mėnesį įplaukia 2077 Eur, o tiems, kas turi šiokias tokias papildomas pareigas, dar ir daugiau! Kas mėnesį pridėkite prie gaunamos kompensacijos bent po 300 Eur iš savo uždarbio, ir ne tik išsinuomosite padorų būstą, bet ir uždirbsite gerokai daugiau, nei vidutiniškai uždirba eilinis ar ne visai eilinis Vilniaus gyventojas.

Yra ir kitas pasiūlymas.

Statistikos departamento duomenimis, pirmąjį ketvirtį Širvintų rajono gyventojas vidutiniškai į rankas gavo 831,9 Eur algą. Dažnas jų iš šių pinigų kas mėnesį dar atidėdavo apie 150 Eur buto Širvintose nuomai, neskaičiuojant komunalinių mokesčių. Taigi Seimo narys už gaunamą 300 Eur kompensaciją ne tik išsinuomotų butą Širvintose su baldais ir buitine technika, bet dar ir įsipiltų kuro kasdien nuvažiuoti į darbą Seime. Ne vienas Vilniuje dirbantis širvintiškis savo pavyzdžiu patvirtintų, kad į darbą sostinėje nuvyksta greičiau, nei tai padaro sostinėje gyvenantys ir eismo kamščiuose kasryt stringantys jų kolegos.

Iš to laimėtų ir Širvintos. Pas mus gyvenančių eilinių Seimo narių neeiliniai atlyginimai pakeltų vidutinę Širvintų rajono gyventojų eilinių atlyginimų kartelę, taigi kažkiek priartėtume prie sostinės ir galėtume didžiuotis, kad uždirbame dar daugiau nei statistinis ukmergiškis ar molėtiškis.

Gintaras Bielskis

Sending
Skaitytojų įvertinimas
1 (1 įvert.)
scroll to top