Gal pakvieskime baudėjus iš Vilniaus?

Nors „Širvintų krašte“ ne kartą rašyta apie šunelių vedžiojimus mieste ir su tuo susijusias problemas, niekas nesikeičia. Kyla mintis, kad atsakingi Savivaldybės valdininkai ar net policijos pareigūnai gyvena ne Širvintose ir visai nemato, kas pas mus dedasi.

Žiema gera tuo, kad daug ką paslepia po sniego patalais. Jos ypač laukia šunelių augintojai. Išvedei keturkojį laukan atlikti reikaliuko, paskui koja pažėrei sniego ant palikto „aukselio“, ir „tvarka“. Iki pavasario, kai nutirpęs sniegas atvers mūsų akims per žiemą „užminuotus“ kiemus, žaidimo aikšteles, pieveles…

Nors yra patvirtintos taisyklės, kad šunis vedžiojant privalu jų „kakučius“ surinkti į maišelius, to darant savo akimis dar nemačiau. Nemačiau, nors dažnai pro langą stebiu, kaip vedžiojami šuneliai apsižergia sniego kauburėlį. Aišku, daugelis šeimininkų tuo metu lyg susitarę žiūri į kitą pusę, išsituštinimo „nepastebi“ ir maišelio iš kišenės neišsitraukia. Ir taip dažniausiai elgiasi toli gražu ne eiliniai žmogeliai, kurie paprastai negali sau leisti išmaitinti dar vieną burną. Kiemuose ir pievelėse daugiausia darbuojasi kilmingi „minuotojai“, ne vieno kurių savininkai – net labai praeityje ar dabar rajone žinomi žmonės.

Bepigu sostinei, kur tvarką prižiūri Vilniaus ekologinė policija, prie Savivaldybės yra Viešosios tvarkos skyrius. Pas mus juk netvarkingus šunelių šeimininkus tektų gaudyti policijos pareigūnams. Tik kaip pagauti? Maišelius kišenėse turbūt nešiojasi daugelis, o deda į juos „kakučius“ ar ne – čia jau reikia sekti, gal net filmuoti, įrodyti. Kita vertus, ne vienam pareigūnui tie vedžiotojai – buvę bendraklasiai, giminaičiai, kaimynai, galų gale – per smulkūs pažeidėjai, kad gaištų laiką.

Sutinku, kad daug galėtų nuveikti ir patys žmonės, netoleruojantys tokių dalykų. Bet šiais laikais, kai kaimynystės jausmas susilpnėjęs, o žmogus žmogui – vilkas, ne kiekvienas išdrįs padaryti pastabą pažeidėjui. Nebent rajono meras išleistų potvarkį, kad šunelius galima vedžioti tik savo kieme. Teršti savo kiemą gal ne kiekvienas išdrįs, o štai dergti kitur, kaip yra dabar, – ne kliūtis.

Pavasaris – ne už kalnų. Bijau pagalvoti, kaip tada atrodys pėsčiųjų takai ar populiari šunų vedžiojimo vieta – „pamarys“. Sakau, gal vertėtų surengti porą reidų ir profilaktikai pasikviesti pareigūnų iš Vilniaus. Tokio darbo patirties turintys atvykėliai, manau, greitai atvestų į protą tuos, kurių kol kas Širvintose nėra kam atvesti…

Skaitytoja N.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

11 Atsakymų į “Gal pakvieskime baudėjus iš Vilniaus?”

 1. zuzana parašė:

  Kaip malonu ( kabutėse) žiūrėti į suaugusį žmogų, kuris su šuneliu eina paplente pasivaikščioti.Šuneliui panorus atlikti reikalus,sustojo,šunelis atliko kas priklauso, o šeimininkas tuo tarpu įspaudė bombą su koja į sniegą vos man priėjus.Tokiems žmonėms reikėtų nežinau ką padaryti.Kai kurie sako kad nėra jokių šiukšliadėžių paplentėje,tuomet galima sudėjus į maišelį, parsinešti į savo konteinerį ir bent tokiu būdu būtų problema išspręsta.

 2. ROŽELE parašė:

  Aš patarčiau visus šunų ir kačių mylėtojus apmokestinti o už tuos pinigus samdyti darbuotojus, kurie ir rinktų tuos kakučius, ir darbo atsirastų ir bedarbių mažiau būtų. Šunų pas mus mieste daug palaidų reikėtų ir juos surinkti ir išvežti į prieglaudas, nes baisu mieste vaikščioti,nežinai ką šuo išieptais dantimis sugalvos ar nekibs į kojas

 3. ??? parašė:

  Gerb.skaitytoja N,ne policijos funkcijos sunu kakucius rinkti.Uz tvarka mieste atsakinga savivaldybe.Ten ir kreipkites.

 4. ohooooo parašė:

  idomiai cia gaunasi vieniems galima o kitiems neeeee.

 5. ohooooo parašė:

  o katineliu kraika tai nesa i konteineri……;jiems tai galima?

 6. zz parašė:

  Gerb. Manau, rašydamas apgalvokite logines konstrukcijas, nes jūsų manymu ekskrementai yra šunų savininkų problema. O ne, man tai jokia problema. Problema yra Jums. Jums kliūna „minos“. Jums trūksta suvokimo, kad baudos nieko nepadės, jei nebus sudaromos sąlygos tvarkai. Pvz. kaip jums patiktų jei pašikimo vietoje aš surinkčiau kas iškrito, bet maišelį su turiniu švystelčiau už kampo. Maišelis – jau nebe ekskrementai 🙂 O gal nesismulkinkim ir pradėkim nuo esmės – uždrauskim naminius gyvūnus ir/ar jų vedžiojimą viešose erdvėse?

 7. parašė:

  „Manau“ čia Jūsų juokingas komentaras. Ar matėt, kad nerenku??? Kai pamato, kad meti surinktus kakučius tada putojasi, kad ko meti į konteinerį. Tai apsispręskit šunų nemylėtojai ko Jums reikia. 🙂 Ir pradėkit gerbti Jus aplinkinius, bus linksmiau ir geriau gyventi.

 8. Manau parašė:

  Straipsnis puikus ir aktualus. O pavasario laukti irgi nereikia, va kelieta dienu buvo atodriekio ir …. jau reikejo ziuret kad neilist i „minas“. O kaip cia raso zz ir As tai manau daugiau nei juokinga. Mat nera deziu – reiskia galima dergti. Tai manau sunu seimininku problema, o ne visu miesto gyventoju. Nori tureti ta suni – buk geras ir tvarkytis taip , kad kitiems nekenktu. Nes mieste nera ir visuomeniniu tualetu, bet tai nereiskia, kad galiu vidury gatves pritupt ir atlikt gamtinius reikalus, o jei kam nepatiks – pasiaiskint – nera tualetu.

 9. L**a parašė:

  Įdomu, ar gyvenantys nuosavuose namuose- išleidę augintinius palakstyt, taip ir palieka „bombas“ vidury pievelės? Ar surenka.
  O daugiabučio kiemas yra visų, tai vadinasi ir teršti galima. Tyliu.
  Kitas dalykas, kai tekdavo ne savo šunelį pavedžiot-imdavau pirštinę, maišelį ir išmesdavau ekskrementus artimiausiame konteineryje. Problema ne kur išmest, reikia tik noro! Gerbkime vieni kitus.
  Padarytų tūkstantines baudas, tai gal pradėtų rinkt „kakus“…

 10. parašė:

  Sutinku su zz. Ir dar pridursiu, kad negalima kakučių mesti į konteinerį. Tai prašom miela autore pasakykite kur dėti tuos kakučius? Gal prie Jūsų laiptinės?

 11. zz parašė:

  Miela, skaitytoja N., jokių problemų susirinkti, ką dažniausiai ir darom. Kitas reikalas kur tą surinktą turinį dėti? Ne kiekvienas linkęs kilometrą du žingsniuot su maišiuku. Visoj Pelnto g., kur daugiausiai vedžiojamųjų, nė vienos šiukšliadėžės. Jei jau kalbam apie tvarką, užsieny yra ne tik šiukšliadėžės, bet ir maišelių prie jų. Neprašom, nusiperkam. Bet prieš baudžiant, reikia sudaryt bent minimalias sąlygas tvarkai palaikyt.

Comments are closed.

scroll to top