Paklausos lietuviškiems mediniams langams nesumažino net Breksitas

Jonavoje veikianti medinių langų gamykla „Wooden Windows“ visą produkciją eksportuoja į Angliją. Paklausa produkcijai nuolat auga, todėl įmonė stato naują durų gamyklą Širvintose, kur sukurs dar 25 darbo vietas.

Paklausos lietuviškos įmonės „Wooden windows“ produkcijai nesumažino nei Anglijos klientų reiklumas, nei Breksitas. Atvirkščiai – dabar Jonavoje veikianti medinių langų gamykla jau antrą kartą pasiskolino lėšų plėtrai ir stato naują medinių durų gamyklą.

„Mano banko“ kryptis finansuoti tvarius verslus suteikia „Wooden windows“ įmonei galimybių auginti pajamas, didinti produkcijos asortimentą ir planuoti plėtrą į naujas rinkas, pirmiausia – gimtojoje Lietuvoje. Šiemet įmonė planuoja auginti gamybą 200 proc., o pardavimų pajamas padidinti nuo 1,7 mln. Eur iki 4,5 mln. Eur.

Beveik dešimtmetį Jonavoje dirbanti medinių langų gamykla „Wooden windows“, veikianti su „Boisrois“ prekių ženklu, didžiausią savo produkcijos dalį eksportuoja į Angliją. Iš lietuviškos pušies gaminami langų rėmai ten vertinami dėl ilgaamžiškumo ir natūralios medžiagos. Be to, tik mediniai ir autentiško dizaino langai gali būti naudojami atnaujinant senovinius Anglijos pastatus.

Užsakovams Anglijoje vis dažniau teiraujantis, ar langų gamintojai Lietuvoje negalėtų kartu pagaminti ir durų, „Wooden windows“ pradėjo svarstyti apie naujos gamyklos statybas.

S. Kašys

„Renovuojamų pastatų savininkams gerokai patogiau iš vienų rankų įsigyti langus su durimis. Juo labiau, kad dažniausiai jų dizainas yra derantis. Tapo akivaizdu, kad turime imtis naujos verslo krypties – pradėti gaminti duris, tačiau tam reikėjo naujos gamyklos ir, žinoma, finansavimo“, – pasakoja S. Kašys, „Wooden windows“ direktorius.

Per dvejus pastaruosius metus keletą paskolų patalpoms, gamybos linijoms įsigyti ir naujai gamyklai statyti bendrovei suteikė „Mano bankas“. Šio banko viena iš veiklos krypčių yra tvarių verslų finansavimas, todėl gamybai iš klimatui neutralių medžiagų skiriamas didelis dėmesys.

Per dvejus metus „Mano bankas“ bendrovei suteikė beveik 3 mln. Eur paskolų, skirtų naujai įrangai ir pastatams įsigyti, taip pat – naujos durų gamyklos Širvintose statybai.

Nuo 2019 m. „Wooden windows“ pardavimo pajamos pradėjo augti sparčiau: 2019 m. jos siekė 1,1 mln. Eur, 2020 m. – 1,5 mln. Eur, o 2021 m. – 1,7 mln. Eur. Šiuo metu medinių langų gamykloje Jonavoje dirba 40 darbuotojų, o naujai statomoje gamykloje Širvintose, kurioje bus gaminamos vidaus durys, planuojama sukurti 25 darbo vietas.

Šiais metais įmonė planuoja didinti pardavimų pajamas iki 4,5 mln. Eur ir padidinti gamybos apimtis 200 proc. Tai suteikia galimybių ieškoti naujų rinkų ir, pirmiausia, patenkinti užsakovų poreikius Lietuvoje.

Attentum Communications inf.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite birželio 17 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top