„Dyzeliniai“ prieš „Elektrinius“ – 100:1!

Lietuvos energetikos agentūros duomenimis, per 2024 metų vasario mėnesį Lietuvos kelių transporto priemonių registre buvo įregistruoti 647 lengvieji keleiviniai elektromobiliai, iš kurių 342 – grynieji elektromobiliai ir 305 – iš išorės įkraunami hibridai.

Kovas šiuos skaičius kiek padidino, bet ne visur. Pavyzdžiui, statistika nė kiek nepasikeitė mūsų rajone. Balandžio 1 dieną Širvintų rajone buvo įregistruotos tos pačios 55 transporto priemonės, varomos tik elektra, tačiau tik pusė jų, 28, – lengvieji keleiviniai elektromobiliai. Kiti – dviratės ar triratės transporto priemonės.

Pirmieji trys šių metų mėnesiai rajone apskritai nebuvo derlingi elektromobilių, nes įregistruotas vos 1.

28 elektromobiliai nėra prasčiausias rezultatas šalyje. Mažiausiai jų – tik 7 – buvo Ignalinos, 8 – Birštono, 10 – Rietavo, po 11 – Pagėgių ir Visagino savivaldybėse.

Kad suprastume, kokią dalį sudaro lengvieji keleiviniai elektromobiliai, reikėtų pasakyti, kad mūsų rajone mėnesio pradžioje buvo įregistruota 10 tūkst. (tiksliai – 10 050) keleivinių lengvųjų automobilių, tad elektromobiliai jų parke nesiekia nė trečdalio procento. Situaciją kiek gerina tai, kad 208 automobilių yra hibridiniai – varomi benzinu ir elektra (per kovą išregistruoti 3), 44 – benzinu, dujomis ir elektra (per kovą įregistruotas 1), 18 – dyzelinu ir elektra.

Skaičiuojant ir hibridinius, per tris pirmuosius šių metų mėnesius prie buvusio jų skaičiaus rajone prisidėjo 13, varomų benzinu ir elektra.

Tačiau to, panašu, nemato Aplinkos ministerijai vadovaujantis ir aplinkosauginius orus užsakantis liberalas Simonas Gentvilas.

Šiandien daug aistrų kelia aplinkosaugininkų planuojami transporto priemonių taršos patikrinimai keliuose. Uniformuotų aplinkosaugininkų piketai keliuose laukia atriedant ir 7100 Širvintų rajono gyventojų įregistruotų dyzelinių lengvųjų automobilių. Tai – apie 70 proc. rajone esančio lengvųjų automobilių parko. Iš 41 per kovą rajone įregistruoto lengvojo automobilio su dyzeliniais varikliais buvo net 26, o per tris pirmuosius šių metų mėnesius tokių buvo 100 iš 161 užregistruoto. Lyginant šįmet užregistruotus dyzelinius su elektromobiliais, pirmųjų santykis mūsų rajone daugiau nei įspūdingas – 100:1.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite balandžio 12 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top