Gražus tėvo pavyzdys – geriausia pamoka vaikams

Genovaitė ir Kazys Sasnauskai 63 metus santarvėje ir meilėje gyvena.

Birželio pirmąjį sekmadienį Zibalų seniūnijos Bajorakampio kaimo gyventoją Kazį Sasnauską – trijų suaugusių vaikų tėvą – šventės proga sveikins dukros Nijolė ir Elvyra bei sūnus Gediminas, anūkai Dovydas, Laura, Vilma, proanūkės Fausta ir Vasarė, proanūkis Herkus, nusilenks tėvui, seneliui, proseneliui kaip ąžuolui, po kurio vešliu vainiku ieškojo atgaivos ir patarimo, kurį visada rado ir teberanda. Tėvas visada mokėjo nuraminti, paguosti, sudiržusiomis nuo darbo rankomis paglostyti ar sudrausminti savo vaikus. Jis visada buvo, yra ir bus gyvenimiškos išminties, kilnumo ir taurumo pavyzdys.

Sasnauskų šeima: (pirmoje eilėje iš kairės į dešinę sėdi) Kazio mama Felicija Sasnauskienė, žmona Genovaitė, pirmagimė dukra Nijolė, Kazys Sasnauskas, (antroje eilėje stovi) brolis Jonas. 1958 m.

Seniai Sasnauskų vaikai užaugo, gimtuosius namus Bajorakampyje paliko, gyvena Širvintose ir Vilniuje, bet tėvų nepamiršta. Kur buvę, vis užsuka, namus prižiūri, šventadieniais į Zibalų bažnyčią nuveža. Didžiulis namas ant kalno, sodas, sodybą juosiantys šimtamečiai medžiai ir žilagalviai tėvai laukia sugrįžtančių vaikų.

Išpuoselėta aplinka, kruopščiai prižiūrimi gėlynai – visos šeimos savaitgalių darbas. Lankantis Kazio Sasnausko namuose, vaikų darbštumas, sumanumas, nagingumas tiesiog žvelgte žvelgia į akis. Nepriekaištingai sutvarkytas namas, naujas stogas, pavėsinė, ideali švara ir tvarka apie pastatus, dekoratyviniai akcentai, augalų ir akmenų dermė tiesiog glosto tėvų, kaimynų ir praeivių širdis. Tikrai darbščių vaikų esama.

Paklaustas, gal kuris vaikas yra mylimiausias, Kazys Sasnauskas tvirtai atsakė:

-Visi vaikai yra vienodai brangūs, mylimi ir laukiami. Jeigu jie čia būtų, patvirtintų, kad sakau tiesą. Mes, tėvai, vaikus mylime vienodai. Visų laukiame.

Romas Zibalas
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite birželio 4 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (13 įvert.)
scroll to top