Tarptautinė vaikų diena pažymėta protmūšiu, vaisiais ir picomis

…Aš turiu teisę gyventi nieko nebijodamas… Aš turiu teisę gyventi su savo mama ir tėveliu… Aš turiu teisę lankyti darželį ir mokyklą… Niekam nevalia manęs mušti… Aš turiu teisę žaisti… Mano pareiga yra mylėti ir gerbti kitus žmones…

Mažo žmogaus didelės teisės, pareigos, norai… Mažo žmogaus didelis pasaulis… Kiekvienais metais pirmąją kalendorinės vasaros dieną – birželio 1-ąją – yra švenčiama Tarptautinė vaikų gynimo diena. Ši diena yra skirta priminti visuomenei apie būtinybę saugoti ir gerbti vaikų teises, ugdyti sveiką, dvasišką, humanišką, morališkai atsakingą asmenybę, nes vaikai – tai mūsų visų ateitis!

Siekdami paminėti Tarptautinę vaikų gynimo dieną, Širvintų rajono savivaldybės socialinių paslaugų centro Globos centras, bendradarbiaudamas su Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos skyriumi Širvintų rajone, organizavo Vaikų protų mūšį „Ar tikrai žinai savo teises ir prisimeni pareigas?“.

7-12 metų vaikai, gryname ore pamankštinę galveles protų mūšyje, išsidalinę padėkas ir prizus, nuskubėjo skanauti „Debut“ picerijos dovanotų picų. Picerijoje vaikų jau laukė paruoštas bendras stalas.

Minint tarptautinę vaikų gynimo diena nepamiršome ir mažųjų darželio lankytojų. Juk įdomu, kaip vaikams sekasi darželyje. Ką gi mažyliai veikia per dienelę? Mes taip pat norėjome tai sužinoti, todėl bendradarbiaudami su Širvintų lopšeliu-darželiu „Boružėlė“ organizavome kūrybinių darbelių konkursą vaikų grupėms. Jo metu darželio vaikai darė įvairius darbelius tema: „Ką veikiu per dienelę?“, vėliau patys balsavo ir rinko prizines vietas. Mūsų nuolatinio rėmėjo Sigito Bartusevičiaus dosnumo dėka apdovanoti buvo visi dalyviai, spalvingas skanių vaisių kupinas lėkštes gavo visos darželio grupės. Globos centro ir Vaiko teisių specialistės, aplankiusios vaikučius darželių kieme, pakalbino visas grupes. Kiekviena grupė už dalyvavimą gavo padėką, Sigito Bartusevičiaus padovanotus vaisius, VšĮ „Gerosios Naujienos centro“ padovanotus žurnaliukus „Vakaro žvaigždelė“, o daugiausiai vaikų balsų surinkusios grupės – Globos centro ir Vaikų teisių tarnybos įsteigtus prizus. Buvo labai smagu aplankyti ir pasveikinti vaikučius Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga, pamatyti jų darbelius, o vyresnėliams priminti apie jų teises ir pareigas bei kartu praleisti popietę smagiai žaidžiant.

Už puikų Vaikų gynimo dienos minėjimą ir vaikams suteiktas džiugias emocijas dar kartą nuoširdžiai dėkojame rėmėjams: „Debut“ picerijos savininkams, nuolatiniam mūsų rėmėjui Sigitui Bartusevičiui bei VšĮ „ Gerosios Naujienos centrui“.

Visi kartu mes galime daugiau, ačiū už Jūsų gerumą!

Globos centras

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+