Kokia yra Lietuvos akordeono bendruomenė?

Balandžio 4–6 dienomis Širvintų kultūros centre vyko 5-asis Nacionalinis Lietuvos akordeonistų konkursas.

Konkurso atidarymo koncerte dalyvius ir organizatorius sveikino Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė ir Lietuvos nacionalinės akordeonistų sąjungos prezidentas Povilas Velikis.

Kas antrus metus vis kitame Lietuvos mieste vykstantis renginys šiemet į Širvintas sutraukė virš 200 dalyvių. Skirtingose kategorijose besivaržančius jaunuosius talentus vertino virš 50 akordeono profesionalų. Išskirtinius prizus šiam konkursui kūrė Širvintų rajone, Kernavėje gyvenantis skulptorius Henrikas Orakauskas.

„Lietuva yra ne tik krepšinio, bet ir akordeono šalis“, – šypsodamasis sakė vienas iš organizatorių, Lietuvos nacionalinės akordeonistų sąjungos prezidentas, Povilas Velikis. „Mes turime daug stiprių akordeonistų, grojančių labai įvairią muziką – nuo šiuolaikinės, klasikinės iki džiazo, mes turime stiprią jaunąją kartą, kuri garsina Lietuvą aukščiausio lygio konkursuose“.

Ieva Vyšniauskaitė
Povilas Velikis ir Liudas Vyšniauskas

Pirmą kartą konkurso istorijoje už svarų indėlį, puoselėjant akordeono kultūrą, išugdytas akordeonistų kartas, įskiepytą meilę muzikai, akordeonui bei nuoširdų atsidavimą savo profesijai buvo apdovanota ilgametė Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos mokytoja, Vytauto Didžiojo universiteto muzikos akademijos docentė Gražina Lukošienė!

Taip pat šiemet konkursas galėjo didžiuotis dviem išskirtiniais koncertais – pasaulinės akordeono žvaigždės, laimėjusios visus svarbiausius akordeonistų konkursus, Radu Ratoi pasirodymu ir Lietuvos akordeono džiazo guru Nerijaus Bakulos, grojusio kartu su vokaliste Evelina Sašenko, pianistu Pauliumi Zdanavičium ir būgnininku Dariumi Rudžiu, koncertu.


Balandžio 6 – trečiąją akordeonistų konkurso dieną, užbaigė laureatų apdovanojimai ir geriausiųjų koncertas. Lietuvos nacionalinės akordeonistų sąjungos prezidentas Povilas Velikis teikė laureatams diplomus ir prizus. Širvintų kultūros centro direktorė Rytė Kružikė džiaugėsi, kad konkursas vyko Širvintose, sveikino konkurso dalyvius. Džiaugėsi, kad konkurse dalyvavo ir du širvintiškiai, mokytojo Martyno Vaičekausko mokiniai: Ieva Vyšniauskaitė ir Liudas Vyšniauskas.

Geriausi laureatai gegužės 7 dieną koncertuos Kauno valstybinėje filharmonijoje, koncerte skirtame Pasaulinei akordeono dienai.

Visus konkurso rezultatus galite rasti internetinėje svetainėje www.akordeonas.lt

Organizatorių inf.
Nendrės Žilinskaitės nuotr.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite balandžio 12 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top