Darbščių rankų sukurtas grožis kol kas ilsisi po minkštais sniego patalais

Gražiausiai tvarkomų Širvintų rajono sodybų konkurso laureatai Janė ir Rimantas Gurskai iš Musninkų.

Vis daugiau Musninkų seniūnijos gyventojų savo gyvenamąją aplinką gražiai tvarkosi ne tam, kad kažkas pagirtų, įvertintų, o patys dėl savęs, dėl to, kad patiems gražu ir miela. Ši tendencija ryškėja kasmet rengiamame Gražiausiai tvarkomų Širvintų rajono sodybų konkurse. Rudens šventėje šių metų rugsėjį buvo pagerbti Širvintų savivaldybės rengiamo konkurso laureatai Janė ir Rimantas Gurskai iš Musninkų. Nors šventė jau seniai praėjo, nors prizai išdalyti, bet gražūs prisiminimai apie Janės ir Rimanto Gurskų sodybą liko. Na ir kas, kad minkšti sniego patalai užklojo vasarą darbščių rankų sukurtą grožį, bet pasidžiaugti galima, juolab kad netruks pavasaris ateiti.

Sniego baltumo lelijos.
Tulpės – mylimiausios Janės Gurskienės pavasario gėlės.

Dar liepos mėnesį, besilankant su Gražiausių sodybų vertinimo komisija Musninkų seniūnijoje, buvo džiugu užsukti į musninkiečių Janės ir Rimanto Gurskų sodybą: ji tiesiog skendėte skendėjo gėlėse. „Kiek gėlių, kiek gėlių“, – stebėjosi tuomet komisija.

-Be gėlių negaliu, – pasidomėjus, iš kur semiasi idėjų sodybos gražinimui, sakė Janė Gurskienė. – Kol rankų į žemę neįkišu, gyventi negaliu. Man nepatinka šiuolaikiškumas, man patinka kaimiškas natūralumas, todėl gėles nešioju iš vienos vietos į kitą, kol surandu tinkamiausią. Visos idėjos slypi galvoje. Atsikeli ryte, pažiūri pro langą, nėra norimo vaizdo, pagalvoji ir vakare imiesi veiksmų. Persodinėjami augaliukai, perkėlinėjami akmenys, žodžiu, darbo turi ir turi.

Tuomet, kai komisija lankėsi jaukioje Gurskų sodyboje, Janė Gurskienė vardijo dešimtis gėlių pavadinimų, pasakojo kiekvienos atsiradimo sodyboje istoriją. Pasak šeimininkės, jos gėlynuose auga per 50 rūšių gėlių, ne visų ir pavadinimus žinanti, bet per daugelį priežiūros metų kiekvienos gėlytės įnorius kuo puikiausiai išmananti. Džiugu, kad yra tokių žmonių, mylinčių gėles. Janė sakė, kad vyras Rimantas užsiima šienavimu ir sodybos teritorijos planavimu, o ji – vien tik gėlėmis.

-Mieliausia gėlė, kuri žydi pavasarį, yra tulpė ir įvairių spalvų narcizai. Vasarą dievinu lelijas ir irisus, – prisiminimais apie savo gražuoles gėles dalijosi gėlynų šeimininkė Janė. – Rudenį patinka jurginai, o mieliausia mano gėlė – knipofija ir jos oranžinė spalva.

2022 metais Janės ir Rimanto Gurskų sodyba paskelbta viena iš gražiausiai tvarkomų Širvintų rajono sodybų. Be abejo, kad sodybos savininkai dažnai sulaukia kaimynų bei pažįstamų pagyrimo žodžių. Aišku, kad miela širdžiai, kai aplinkiniai ir praeiviai žavisi kuriamu grožiu.

Romas Zibalas
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite gruodžio 23 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (4 įvert.)
scroll to top