Kaip pasirinkti dujinį katilą: ABC

Augant dujinių katilų poreikiui, natūralu, kad rinkoje atsiranda vis daugiau modelių. Jie kinta savo matmenimis, galingumu bei kitais parametrais. Sunku suprasti, kurie katilai yra geriausi.

Dėl to siūlome tartis su Namams24 specialistais, kurie nemokamai suteiks Jums konsultaciją ir padės rasti katilą, kuris geriausiai tinka Jūsų namams ir tuo pačiu atitinka Jūsų finansines galimybes.

Pirmas žingsnis yra nuspręsti, ar jums reikalingas atmosferinis, ar poreikius labiau patenkina dujiniai kondensaciniai katilai.

Renkantis katilą būtina atkreipti dėmesį į tai, kad kinta jų garantinio termino periodas. Jau geriau sumokėti už pačią įrangą daugiau, tačiau būti ramiu, kad jai sugedus – bus sutvarkyta greitai ir nemokamai. Žinoma, patikimų gamintojų įranga negenda dažnai, tačiau šis saugumo rodiklis tikrai yra svarbus.

Renkantis katilus reikia žiūrėti:

  1. Koks yra patalpų dydis.
  2. Kokia yra jų izoliacija.
  3. Kokia yra buitinio šildo vandens paruošimo galimybė bei poreikis.

Visa tai lemia – kokio galingumo įrangos Jums reikia. Grubiam skaičiavimui dažniausiai žiūrima, kad 1kW apšildyti galima apie 15 kvadratinių metrų. Tačiau tai tik orientacinė gairė, tad geriausia skaičiuoti su specialistais.

Tuomet reikia vertinti kamino niuansus. Jeigu dūmtraukio nėra – geriausia rinktis turbo katilą, kuris turi dvigubą vamzdį (jis yra išvedamas į lauką pro sieną). Tačiau jeigu Jus labiau domina kondensacinis katilas – kamino reikia. Tinkama kaminų sistema yra labai svarbi, kad dujinis katilas veiktų našiai. 

Taip pat reikia žiūrėti, koks yra Jūsų namų ūkio pageidautinas šilto vandens kiekis, tai yra, kiek jo reikia pagaminti, kad gyventojų poreikiai būtų patenkinami. Dažniausiai katilas su vandens ruošimo sistema pagamina apie 12 l/min., esant 24 kW katilo galingumui. Jeigu vandens reikia daugiau – geriausia yra rinktis katilus, kurie karštą vandenį ruošia  atskiroje patalpoje.  Svarbiausia yra įsigyti Jūsų namų gyventojų poreikius tenkinantį tam tikro dydžio boilerį.

Šiuo  metu dažniausiai pasirenkami yra dujiniai kondensaciniai katilai. Jų kainą ir atsiperkamumo laiką galima apskaičiuoti su šia paprasta formule:

laikas = (K skirtumas + P išlaidos) / (M numatomos išlaidos x 0,15)

kur:

  • laikas – įrangos atsipirkimo laikas (metais).
  • skirtumas – kainų skirtumas tarp kondensacinio ir įprastinio katilo. 
  • išlaidos – papildomos išlaidos kondensaciniam katilui.
  • numatomos išlaidos – numatomos metinės išlaidos dujoms.

Galiausiai, žiūrėkite, kokios yra papildomos katilo funkcijos:

  1. Autodiagnostika.
  2. Katilo įsijungimo dažnumo apribojimai.
  3. Siurblio eigos inercija.
  4. Katilo tolyginė galingumo moduliacija.
  5. Ir t.t.

Kuo inovatyvesnė įranga – tuo, žinoma, ji apsimoka labiau.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top