Kol kas tik skundai – iki darbų dar toli

Vasario 20 d. Širvintų rajono savivaldybėje įvyko antrasis 2020 metų Tarybos posėdis. Jame dalyvavo 18 Tarybos narių. Per valandą laiko buvo apsvarstyta 30 klausimų ir priimti sprendimai dėl komitetų sudarymo pokyčių, turto, investicijų, tarifų, aplinkos apsaugos programų, stebėtojų tarybos ir kt.

Virginijus Sarpauskas visai nebalsavo

„Širvintų kraštas“ praeitame numeryje jau rašė apie tai, kaip vyko ir svarbiausio metų sprendimo – 2020 m. Širvintų r. savivaldybės biudžeto tvirtinimas. Nepaisant opozicijos purkštavimų, be didesnių rietenų ir paklodžių tampymo į visas puses UŽ daugiau nei 17 mln. eurų siekiantį 2020-ųjų metų rajono biudžetą balsavo 13 valdančiosios daugumos Tarybos narių: Živilė Pinskuvienė, Janina Pažusienė, Romas Zibalas, Alfonsas Romas Maršalka, Marija Gudonienė, Julius Jagminas, Linas Šalkauskas, Virginijus Daugėla, Rimas Stepaitis, Remigijus Bonikatas, Marijanas Bylinskis, Vilma Bartusevičienė, Vytautas Kalesnikas. Opozicijos gretose 3 – susilaikė (Alytė Skeberienė, Inga Matukaitė, Anna Kuznecovienė) 1 buvo PRIEŠ (Alfredas Astikas). O Tarybos narys Virginijus Sarpauskas visai nebalsavo.

Merės kalba, kurią visą „Širvintų kraštas“ spausdino praeitame numeryje ir biudžeto patvirtinimas Tarybos narių daugumos buvo palydėti plojimais. Nors ir bandė, opozicijos nariai drumsti vandenį ir papurkštauti, vaisių tai nedavė.

Šiame posėdyje buvo pritarta ir projektui „Širvintų miesto Sodų ir Paupio gatvių apšvietimo modernizavimas“. Ir nors opozicionierius Alfredas Astikas vėl purkštavo esą kodėl projektas bus vykdomas iš skolintų lėšų, jam buvo atsakyta – tokia tvarką reglamentuota programiniai dokumentai. Ir nors projekto suma nedidelė – 9188,04 Eur, tačiau paskolą reikia išmokėti per 3 metus. Tokie yra reikalavimai. Nors esmės tai nekeičia – Sodų ir Paupio gatvės, panašu, bus apšviestos. O Tarybos narė Marija Gudonienė A. Astikui į jo repliką rėžė, kad jis tų gatvių gyventojams geriau akyse nesirodytų.

Virginijus Sarpauskas
– Virguti, ir vėl nebalsavai? (F. Rešetnikovo paveikslo „Vėl dvejetas“ koliažas)

Apie tai, kaip savo rinkėjams į akis pažiūrės, ko gero, turėtų gerai pagalvoti ir visa susilaikanti-prieštaraujanti-nebalsuojanti opozicija. Juk suprantama, kiek darbų – ir tų, kurie jau patvirtinti, ir kurie dar planuojami – bus vykdomi pagal patvirtintą 2020 m. biudžetą.

Gal Virginijus Sarpauskas dar stokoja politinės nuovokos?

Kad tokią poziciją – garsiai rėkti, bet nieko nedaryti – jau gerą dešimtmetį renkasi Darbo partijos atstovas, už šmeižtą jau teistas ir praėjusią kadenciją už tai Tarybos nario mandatą praradęs Tarybos narys A. Astikas, ko gero, jau nieko nestebina. Juk iš jo nuveiktų darbų širvintiškiai prisimintų nebent galimai už Europos Sąjungos lėšas pasistatytą gyvenamąjį namą – viešai vadinamą „kaimo turizmo sodyba“. Tačiau kodėl konkretūs darbai, skirti rajono žmonėms, visiškai nerūpi Tarybos naujokams – „valstietėms“ A. Skeberienei, I. Matukaitei, „konservatoriui“ V. Sarpauskui? Ar tai jau atsakomybės stoka, o gal jiems tiesiog dar trūksta politinės nuovokos? Juk net šalies žiniasklaida rašė, kaip A. Skeberienė merės kabinete jau po oficialaus pristatymo ir prieš komitetų posėdį „pažinosi“ su biudžeto projektu. Vartė, vartė, bet, panašu, nieko neprivartė. Nes Tarybos posėdžio metu apie biudžetą ne kažką tepavyko pasakyt. O gal kad be telefono ponia buvo, tai ir pasiskambint pasikonsultuot kokiam artimam „patarėjui“ finansų ar teisės klausimais pasikonsultuot negalėjo…

I.Matukaitei, matyt, dar irgi rajono reikalai matyti ne toliau nei darželis, pradinė mokykla ir prailgintos grupės. Suprantama, jauna mama. Visgi Tarybos nario mandatas lyg ir įpareigoja pasidomėti plačiau.

Virginijus Sarpauskas, anot merės, yra „tuščia vieta rajono Taryboje“

O nebalsuojančiam „konservatoriaus“ poziciją taikliai įvardino Ž. Pinskuvienė, pavadinusį V. Sarpauską „tuščia vieta rajono Taryboje“. Vaizdo įraše girdėti ir nebalsavusio komentaras į jam mestą pastabą. V. Sarpauskas sako, kad jis nebalsuos, bet būtinai parašys. Ką? Dar vieną skundą? Pagyvensim, pamatysim. Panašu, kad kol kas tik tai šis Tarybos narys ir temoka.

Ko gero, kaip vieno Tarybos posėdžio metu buvo pajuokauta, dar teks palaukt, kol naujokai ims geriau gaudytis, suprasti biudžetą. Galbūt tų 4 kadencijos metų ir pakaks, o gal ir ne.

„Širvintų kraštas“ šį „mokymosi“ procesą seks ir nuolat informuos gyventojus, kaip dirba ir kaip nedirba jų išrinkti atstovai rajono taryboje.

Kreipėmės į Savivaldybės administraciją, prašydami pateikti sąrašą pagrindinių 2020 m. numatomų darbų, suplanuotų tvirtinant biudžetą. T.y. tų darbų, kuriems prieštaravo, apie kuriuos neturėjo nuomonės ar visai atsisakė netgi svarstyti opozicijos nariai.

Bus įrengta

Nauja automobilių stovėjimo aikštelė prie Kultūros centro

Bus asfaltuojama

Aikštelė priešais turgų (buvusios Maximos aikštelė)
Vilniaus g., Širvintos-Paširvinčio g. Kabalda (didysis projektas, apimantis pagrindinės miesto gatvės sutvarkymą nuo Paširvinčio iki Mindaugo g. sankryžų)
Kriaunaitiškių g., Kabaldos kaimas
Šiaurinės g., Širvintos
Kaštanėlių g., Širvintos
Atgimimo g., Širvintos
Liepų g., Širvintos
Vyšnių g., Musninkai
Žieveliškių g., Gelvonai
Malūno g., Liukonių k., Gelvonų sen.
Kalno g., Pasieniečių g., Skėterių k., Jauniūnų sen.
Šilelio g., Puoriai (sodai)
Rožių g., Puoriai (sodai)

Bus įrengtas pėsčiųjų ir dviračių takas Musninkų g., Širvintos

Bus projektuojama

Staviškių g., Širvintos
Likusi Beivydžių kelio atkarpa, Zibalų sen.
Zasino k. kelio atkarpa, Širvintų sen.

Pralaidos vietinės reikšmės keliuose

Vindeikiai–Vinkšnabrastis
Vičiūnai–Pakalniškių g., Pakalniškiai
Beržynės g., Pakalniškiai
Bagaslaviškis, apylanka į Pyplius
Mančiušėnai–Žuvinčiai
Uosių g., Bagaslaviškis
Rožių g., Gelvonai

Bus projektuojamas naujasis Širvintų turgus

Bus atliekami lopšelio-darželio „Boružėlė“ (senoji „Saulutė“) projektavimo darbai

Bus atliekamas antžeminių ir pusiau požeminių konteinerių aikštelių projektavimas

Bus įrengiamas apšvietimas

Kielių ir Avižonių k., Širvintų sen.
Gavėnių k., Širvintų sen.
Sodų g., Širvintų sen.
Paupio g., Širvintų sen.
Ir kt. vietovėse

Sending
Skaitytojų įvertinimas
3 (8 įvert.)

17 Atsakymų į “Kol kas tik skundai – iki darbų dar toli”

 1. TATJANA parašė:

  KAIP SŪPRANTŲ OPOZICIJOS NAREI BALSAVO PRIEŠ BIŪDŽETĄ, TAI JIE PRIEŠ VISŪS ŠITOS DARBŪS? TAGDA LABAI LIUDNA, KAD JIE TAIP DIRBA, O TURĖTU DIRBTI DĖL ŽMONIŲ, O NE ŠĮTAIP

 2. Rugile parašė:

  Ohoho kiek daug darbu siais metais nusimato, kiek suplanuota visko daug, va ciia tai dirba komanda, o ne sedi ir gauna atlyginima

 3. pastebėjimas parašė:

  Man graži šuba, bet kad sniego nėra

 4. Nieko gero parašė:

  sarpa reikia atleist

 5. Vietinis parašė:

  Tai o „Naujas baseinas” greit atsidarys? Įdomu kokia kaina bus…..

 6. ... parašė:

  Nu jo skundu rasymo ir darbu trukdymo , nebalsavima darbu nevadinciau

 7. Justas parašė:

  Sarpauskas gal per metus nieko nenuveikė, o ką Zibalas ten veikia? Moko visus, bet merės neišmoko taisyklingai kalbėti 🙂

 8. KUODE parašė:

  O KUODE ANS BEBALSOUJ? MAZU KLOUNS?

 9. to Paskutiniam 2020-03-03 14:44 parašė:

  Šmeižimas ir purvo pilstymas tokiom padugnėm teikia didžiausią džiaugsmą, tegul pasidžiaugia.

 10. Gyventojas parašė:

  Reikėjo įdėti karikatūrą, kaip anas tarybos narys po konstrukcijas landžioja ar po kokius vamzdžius, fotkina ir ieško vienoj vietoj smegenų

 11. :D :D :D parašė:

  karikatura nuzude 😀 😀 😀

 12. Paskutiniam parašė:

  pirma karta girdziu, kad vaikams liepiama nestis priemones, nors vaikas eina i ta pacia mokykla, pirma karta girdziu

 13. Ačiū parašė:

  Kad ir Zibalaui neparašytume dvejeto, tegul pasako, kada bus „Atžalyne“ dezinfekuojamosios priemonės, na kad vaikams iš namų nereikėtų neštis nei muilo, nei skysčių… O gal tikrai biudžetas per „skystai“ sudarytas?

 14. Nesuprantu parašė:

  kam eiti i ta taryba, jei nieko nesupranti, neatstovauji, tik vieta uzimi?

 15. lukas parašė:

  zmones turi zinoti, kad priesinasi darbams sirvintose

 16. nuomone svarbi parašė:

  kam sedet taryboje, jei nebalsuoji nei uz nei pries? galima vieta uzleisti tam, kuris tures kokia nors nuomone ir ja atstovau

 17. 69 parašė:

  O man tai patinka meres patiicios iš opozicijos ,

Comments are closed.

scroll to top
+