„Ožių“ strategija: tai, kas vyko Taryboje

„Širvintų kraštas“ jau praeitą savaitę sulaukė skaitytojos replikos, kurios, deja, dėl objektyvių priežasčių negalėjome tuojau pat publikuoti, nes būtų tekę atsisakyti kitų aktualijų, reikėjo kai ką patikslinti. Tačiau ši replika nepaseno, liko aktuali iki šiol. Dėkojame skaitytojams už reakcijas ir atgalinį ryšį ir kviečiame dar aktyviau reikšti savo pastebėjimus, pasiūlymus.

Sako, ir šaukštas deguto statinę medaus sugadina. Būtent taip pagalvojau, stebėdama paskutinį, balandžio mėnesio Širvintų rajono savivaldybės tarybos posėdį.

Pirmasis svarstytas klausimas buvo apie rajono biudžetą. Jį pristačiusi Savivaldybės vyr. finansininkė V. Ramaškevičienė sakė, kad šių metų biudžetas dėl įvairių valstybės paremtų projektų ir programų didėja beveik 5 MILIJONAIS eurų.

Buvo pavardinta ir kam būtent skirti pinigai:

Vilniaus gatvei – 2 milijonai 315 700 eur.

Ir kitiems keliams dar 1 milijonas 167 100 eur.

Dar pinigų skirta švietimui, koronaviruso pandemijai, ir kt. Iš viso – 4 milijonai 909 000 eurų.

Pati esu buhalterė, bet manau, kad ir kvailys suprastų, jog 5 milijonai į rajono biudžetą, tai – ne iš biudžeto. Pinigus gauname, o ne juos prarandame. Ir gauname Vilniaus gatvei, keliams, švietimui. Ar gali būti geresnė žinia?

Tačiau balsavimo metu pasirodė, kad ne visiems ta žinia pasirodė tokia jau gera. O gal tiesiog nebalsuoti už tokius gerus sprendimus yra principinis nusistatymas? Taigi, Savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė net už galvos susiėmė, kai keturi „muškietininkai“ Inga Matukaitė, Alytė Skeberienė, Alfredas Astikas ir Vidmantas Mateika eilinį kartą pademostravo, kad jiems, kaip sako vaikai, visiškai „dzin“. Jie tiesiog pakėlė rankas ir susilaikė. Susilaikė dėl 5 milijonų Širvintų žmonėms.

Merei replikavus, kad keturi Tarybos nariai susilaikė dėl milijonų rajonui, jau teistas ir nuteistas Tarybos narys Alfredas Astikas dar bandė perrėkti visus sakydamas, kad „tai propaganda ir melas“. Juk faktas – kad pinigai jau atėjo. Todėl tiesiog juokinga.

Susidaro toks įspūdis, kad šiems veikėjams „dzin“ dėl visko: ar tai būtų koks naujas projektas, naujas darbas, ar dideli pinigai.

Ar anksčiau mūsų rajonas gaudavo tiek pinigų? O juk rajonas – tai mes visi. Ir tie pinigai ateina mums, mūsų aplinkai, gerbūviui, mūsų vaikams.

Juk būdami Tarybos nariais šie veikėjai tikrai turėtų bent suprasti, kad tokius pinigus rajonui gauti reikia įdėti daug pastangų. „Pats Teistas“ turėtų suvokti, kad nedalina Vyriausybė į kairę ir dešinę visiems. Tai didelis merės Ž. Pinskuvienės ir visos savivaldybės pasiekimas.

Esu pagyvenusi moteris, esu rinkėja, einu balsuoti per kiekvienus rinkimus. Tik pamačius tokius dalykus niekaip nesuprantu: kas tokius renka? Kaip jie savo rinkėjams į akis gali pažiūrėti? Juk važiuos jie ir Vilniaus gatve, vežios savo vaikus į mokyklą, viskuo naudosis. Net neabejoju, kad atėjus naujiems rinkimams pasinaudos ir šitais darbais, iškėlę rankose vėliavas, kiek jie padarė…

Labai įdomu ir tai, kodėl apie tokias temas nerašo mūsų žurnalistai? Ar 5 milijonai – per mažai? Ar jau taip įpratome per pastaruosius metus gauti ir imti, kad tai tapo tiesiog įprasta?

Bent jau aš puikiai prisimenu tą laiką – prieš 10, prieš 6 ar 7 metus, kai gyvenom visai kitaip.

Ištikima skaitytoja Irena

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (2 įvert.)

2 Atsakymai į “„Ožių“ strategija: tai, kas vyko Taryboje”

  1. PAMĄSTYMUI parašė:

    Kodėl merė gaudama tiek daug pinigų neskiria rajono sveikatos apsaugai, kompensuoti gyventojams už butų nuoma, nepadidina vienkartines išmokas, kurios šiuo metu yra 200-240 Eur, sergantiems onkologinėmis ligomis
    Kodėl imamos paskolos iš banko? Jeigu jinai semia tiesiog pinigus kibirais. Mes nežinome tikslios informacijos apie lėšų panaudojimą? Kam tie pinigai gauti ir kam jie panaudoti konkrečiai? Jeigu vėl trinkelynams ir medžių pirkimui, tai jau svieto pabaiga.Kuo Pinskuvienė skiriasi nuo tų kurie pažeidžia įstatymus? Kiek teismo sprendimų ne jos naudai? Kodėl tyli, jeigu tokia drąsi yra sudarytų sąrašą ir paskelbtų. Dabar eina pinigai iš ES, dabar reikia gerinti žmonių gyvenimą. Anksčiau tokių pinigų niekas nematė. Dabar reikia protingai investuoti, reikia tokių projektų, kurie atneštų naudą visiems rajono gyventojams, o ne tik miesto centrui.

  2. birute parašė:

    Ar matet , koks grazus meres rojaus obuoliukų sodas? Tiesiog fantastika. Myli merę rajono zmones, net labai myli rajonos zmones merę.

Comments are closed.

scroll to top