Priešais čiobiškiečių geltonąjį autobusiuką – „juodosios magijos seansas“

Priešais Čiobiškio pagrindinės mokyklos geltonąjį autobusiuką pažiro ... eurų lietus.

Priešais Čiobiškio pagrindinės mokyklos geltonąjį autobusiuką pažiro ... eurų lietus.

Rusų rašytojo Michailo Bulgakovo plunksnos sukurtas tamsiųjų jėgų įsikūnijimas Volandas Maskvos teatre surengė juodosios magijos seansą, kurio metu iš lubų ėmė byrėti pinigai, o ant scenos veltui buvo galima pasikeisti savo panešiotus drabužius į madingus vakarietiškus aprėdus.

Į teatrą atėję žmonės netrukus godžiai gaudė iš dangaus byrančius pinigus, vieni kitiems juos pešiojo iš rankų, tiesiog ant scenos išsirenginėjo ir vilkosi naujus drabužius, dėl jų pykosi ir stumdėsi. Kai burtai nustojo galios, žmonės pastebėjo prisirinkę spalvotų popierėlių ir esantys nuogi…

Taip per Volando burtus Michailas Bulgakovas romane „Meistras ir Margarita“ vaizdžiai parodė, kad kilniais lozungais prisidengusios ir socializmą statančios visuomenės moralė nė kiek nepasikeitė.

Galima būtų samprotauti, kad birželio 4-ąją Volando buvo apsilankyta ir Ukmergės rajone: jo burtai lėmė, kad priešais Čiobiškio pagrindinės mokyklos geltonąjį autobusiuką, kuriuo į Anykščius važiavo pradinių klasių mokiniai, lydimi kelių tėvų ir dviejų mokyklos pedagogų, pažiro … eurų lietus. Tiesa, eurai pasipylė ne iš dangaus, o iš autobusiuką aplenkusio motociklininko kuprinės. Motociklu važiavo ne juodosios magijos specialistas, o vienas Ukmergės rajono gyventojas. Tik grįžęs į namus jis pastebėjo, kad kuprinėje nėra voko, kuriame buvo užrašų knygelė ir … 10 tūkst. eurų!

Po kelių dienų Čiobiškyje ir jo apylinkėse imta pasakoti, kaip iš geltonojo autobusiuko iššokę ekskursantai puolė rinkti pažirusių banknotų. Suprantama, Michailas Bulgakovas to nematė, taigi jo plunksna šio vaizdo neįamžino. Gal tiesa, o gal ir ne, kad mokytojai ir mokiniai stumdėsi dėl gulinčių banknotų, vieni kitiems juos plėšė iš rankų, grūdosi į kišenes. Pasakota ir tai, kad viena pedagogė esą suskaičiavo savo laimikį, mintyse jį pavertė į litus ir visiems bendrakeleiviams pasigyrė, kad prisirinko 9000 litų, o vairuotojas neva pasidžiaugęs, kad jo laimikio pakaksią pasikeisti langus į plastikinius. Paskui kai kas net kvailino vairuotoją, atseit, jam reikėjo užblokuoti duris, o eurus susirinkti vienam. Vienas pradinukų po ekskursijos į savo kaimą esą parsivežė aštuonis šimtus eurų. Galbūt perdėdami, o gal ir ne žmonės pasakojo, kokie lėbavimai neva prasidėjo tokių pinigų nemačiusioje šeimoje!

Apmaudaus įvykio nepastebėjęs motociklininkas apie dingusius pinigus informavo policiją. Kadangi čiobiškiečių pagyros pasklido už ekskursantų rato, kažkuris pilietiškai nusiteikęs asmuo, gal net iš važiavusiųjų kartu, nes ne visi šoko rinkti pinigų, apie pasisavintą radinį informavo Policijos departamentą. Mūsų žiniomis, dar neseniai gyręsi tūkstančiais, čiobiškiečiai ekskursantai dabar slepia akis, neigia rinkę pinigus arba sako nuo žemės pakėlę tik vieną kitą banknotą.

Ukmergės rajono gyventojas kelyje prarado didelės vertės (10 tūkst. eurų arba – 34 528 litų, t. y. per 250 MGL) turtą, tad radinį pasisavinusiems asmenims gali grėsti baudžiamoji atsakomybė. Lietuvos Respublikos Baudžiamajame kodekse už tai numatyti viešieji darbai arba bauda, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 2 metų.

Kaip elgtis su radiniu, nurodo Civilinis kodeksas. Pagal jį, radęs pamestą daiktą asmuo privalo grąžinti jį pametusiajam, jeigu jis yra žinomas. Jeigu toks asmuo nežinomas, pamestą daiktą radęs asmuo privalo per savaitę nuo radimo dienos pranešti apie radinį policijai ir jai perduoti radinį, jeigu pats negali arba nenori jo saugoti. Daiktą radęs asmuo ar policija perduotą rastąjį daiktą privalo saugoti šešis mėnesius. Saugojimo metu radiniu negalima naudotis. Jeigu per tą laiką paaiškėja daiktą pametęs asmuo, daiktas jam grąžinamas, bet prieš tai jis turi atlyginti daikto išlaikymo ir kitas su radiniu susijusias išlaidas. Jeigu pametęs daiktą asmuo per nurodytą laiką nepaaiškėja, daiktas neatlygintinai pereina radusiojo nuosavybėn su sąlyga, kad šis sutinka atlyginti daikto išlaikymo ir kitas su radiniu susijusias išlaidas, jei radinį saugojo ne jis.

Tačiau šį kuriozišką pasakojimą su kriminaliniu atspalviu norėtųsi baigti kita gaidele. Kur ritasi mūsų visuomenė, jei net pedagogai, užuot vaikams parodę teigiamą pavyzdį, su jais pakelės grioviuose grumiasi dėl pinigų?

Pasidomėjome, kaip šį savo pavaldinių ir mokyklos mokinių elgesį vertina Čiobiškio pagrindinės mokyklos direktorius Steponas Mažrimas.

– Blogai padarė, kitaip to nepavadinsi, – atsiduso mokyklos vadovas, šią istoriją girdėjęs iš vieno mokytojų.

Kol kas anksti prognozuoti, kaip visa tai baigsis, tačiau jau dabar aišku: ir šiuo eksperimentu Volandas tikrai būtų patenkintas.

Gintaras Bielskis

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

23 Atsakymai į “Priešais čiobiškiečių geltonąjį autobusiuką – „juodosios magijos seansas“”

  1. 100 gramu parašė:

    Negi taip galejo buti?

  2. to prunce parašė:

    …..aha gal dar liko koks euriukas ……

  3. prunce parašė:

    a kuriaj cia vietaij buva?

  4. dėl pinigų? parašė:

    ….. radęs pamestą daiktą asmuo privalo grąžinti jį pametusiajam…..nu čia jau nesąmonė …….. o kas žino kiek ten buvo tu euru …..o gal tik 100……nu ir ką ……..

  5. ******* parašė:

    kiek galima jau acibodo

  6. saule parašė:

    nedraugiski zmones……………………… arba visi ima………….
    arba tyli…………………..gatavi gerkles perkast del lito…………….

  7. jule parašė:

    abi geros mokytoikos, dabar viena ant kitos varo…..
    pinigai galvas susuko…..

  8. Močiutė parašė:

    Pedagogės turėjo unikalią galimybę pademonstruoti vaikams pilietiškumo pamoką, deja… eilinį kartą parodė, kad svarbiausia – pinigai ir gebėjimas atsiriekti storesnę riekę pastūmus kitą į šoną. Manau, tikrai turėtų būti rimtai svarstoma dėl jų galimybės toliau dirbti pedagoginį darbą.

  9. as parašė:

    aha ir as girdejau ta istorija zmones kaime sneka kad toji mokytoja lekte nuleke vakare euru jieskoti. kiek girdejau jinai us ta kelione ir atsakinga buvo,kaip ji pradinukus gali mokyti????????????????????gerai, kad mano vaiko ji nemoke

  10. euru ieskoti, itariu, kad parašė:

    labai grazi pasaka :))))

  11. Anonimas parašė:

    oi oi

  12. ............... parašė:

    Ne visi mokytojai pinigus rinko, ta, kuri nerinko, vakare su savo sunais lekte nuleke I ta vieta euru ieskoti, itariu, kad nerado. daba pikta vaiksto. 😀
    o ta kita pedagoge man tikrai patiko, teko tureti reikalu kaip mamai, tikrai nuostabi,, gana varyti ant jos, bet matyt is pavydo, kad zmogus gerai dirba. Sekmes jai

  13. vacys parašė:

    ot zioplas tas motociklinykas.

  14. Anonimas parašė:

    siuksles reikia rinkti

  15. Povilas parašė:

    * nebepasakys 😉

  16. Povilas parašė:

    Tikrai linksma istorija, bet niekas nebepakasys kiek kas pririnko, kiek dar liko vėjo pustomi…

  17. gailestingoji sesuo parašė:

    Siuzetas vertas režisieriaus dėmesio. Puiku.

  18. mana parašė:

    Ar ne geriau būtų, užuot smerkus blogį, skleisti gėrį. A. de Sent Egziuperi

  19. ***** parašė:

    20 metų nuo dabar kur kas labiau gailėsiesi tų dalykų, kurių nepadarei, o ne tų, kuriuos įgyvendinai. Geriau pabandyti, nei nesužinoti

  20. ggg parašė:

    Pritariu Onutei, tai socialinei kokybiškiau savo dirbą dirbti reikėjo, o jai rūpėjo tik pinigai-atlyginimas, o dabar parodė savo veidą. teko turėti reikalų, pas vaikus pragėrusius tėvus neprisikviesi, o kai pamatė pinigus, tai visi vaikai pasakoja, kad juos stumdė, kad kuo daugiau pasiglemžti. pedagogu tikrai dirbti negali toks asmuo.

  21. *** parašė:

    ne visi Čiobiškio mokytojai svetimus pinigus rinko, nereikia visų suplakti į krūvą

  22. zosyte parašė:

    o man istorija patiko.

  23. onute parašė:

    Tokiai darbuotojai negalima leisti dirbti tokį darbą, tai yra vagystė, svetimo turto pasisavinimas, be to, dar ir eurus rinko ir mokiniai. Koks blogas pavyzdys jaunajai kartai. Tokiu ,,pedagogu“ negalima pasitikėti. Jinai negali dirbti ir socialinio darbo, nes darbas yra su šeimomis. Įstaigų vadovai turi imtis rimtų priemonių, kad ši darbuotoja nedirbtų jų įstaigose, nes tai nedaro jokios garbės.

Comments are closed.

scroll to top