Baltarusė Julija Kernavėje

Į Lietuvą pradėjus keltis gyventi ir dirbti iš Rusijos, Kazachstano, Ukrainos, Baltarusijos, socialiniuose tinkluose padaugėjo XXI amžiaus imigrantų pažintinių kanalų. Kadangi Lietuvoje dar nemažai žmonių moka kalbėti ir supranta rusiškai, tokie siužetai įdomūs nemažai mūsų šalies gyventojų daliai. Keliaudami po Lietuvą, imigrantai aplanko ne tik didmiesčius, žymesnes lankytinas vietoves, kurortus, bet ir mažus miestus, miestelius. Kartais nusistebi, kad mums įprastas lietuvių gyvenimas ir aplinka svetimšaliams yra įdomi ir verta parodyti savo tėvynainiams. Kūrėjai visada pastebi, jei aplankytas vietoves jiems pažinti padeda vietos gyventojai.

Skleisdami pozityvius įspūdžius apie Lietuvą, formuodami teigiamą nuomonę apie Lietuvą ir lietuvius, imigrantai padaro daugiau, nei šalies politikai. O kartais net ištaiso jų padarytas klaidas.

Širvintų kraštas, tiesa, didelio populiarumo tokiuose kanaluose dar nesulaukė. Gal dėl to, kad esame per arti Vilniaus. Tačiau paieškojus jau galima rasti atskirų siužetų, ir vienas tokių „Youtube“ platformoje kaip tik pasirodė vasario 8-osios vakarą. Jo kūrėja – 2020-aisiais į Lietuvą gyventi atvykusi baltarusė Julija Melešina. Jau pateikusi siužetų apie Trakus, Kauną, lietuvių charakterį ir pan., šįkart Julija apsilankė Kernavėje.

Nors siužete neakcentuojama, kurią dieną jos buvo keliauta, labai neapsiriksime nusprendę, kad į Kernavę baltarusė atvyko praėjusį savaitgalį, kai buvo minima 2014 metais Amerikos lietuvio Juozo Vaičiūno inicijuota Pasaulio cepelinų diena. Šią dieną visi raginami kartu su šeima gaminti ir skanauti cepelinus.

Julijos Melešinos siužete vietos teko ir cepelinų ragavimui kavinėje „Kernavės sodas“. Pastebėjusi, kad žmonės skirstomi į dvi pagrindines kategorijas – kuriems cepelinai patinka ir kuriems jie nepatinka – Julija pripažino, kad Kernavėje „kosminiu greičiu“ patiekti ir jos paragauti cepelinai buvo skanesni nei tie, kuriuos ji nusiperka parduotuvėse (ko gero, – užšaldytus).

Savo siužete Julija pašnekino kavinės savininką Rimvydą Olšauską, kuris kanalo sekėjus (per pirmąją valandą siužetą apie Kernavę peržiūrėjo daugiau kaip 600 internautų, o jau kitos dienos ryte, po 15 valandų, – 2,4 tūkst.) nustebino giliomis žiniomis apie savo miestelį ir jo praeitį. Nuostabu, kai vietos gyventojai taip prisideda skleisdami žinią apie Širvintų kraštą, parodė pagrindines lankytinas vietas ir apie jas papasakojo. Šis siužetas iš kitų išsiskyrė ir tuo, kad filmuota buvo ir naudojantis dronu, todėl įdomu buvo pamatyti Kernavę iš paukščio skrydžio.

Matėsi, kad kurdama siužetą apie Kernavę, Julija neapsiribojo tik tuo, ką pamatė, bet ir pasitelkė istorinių žinių.

Gintaras Bielskis
Julijos siužeto apie Kernavę kadrai

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite vasario 11 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top