Živilė Pinskuvienė: dėl šio tikslo dirbome penkerius metus

„Apie tai, kad mūsų ligoninė turi orientuotis į paslaugas, skirtas senyvo amžiaus žmonėms, siekti įsteigti geriatrijos skyrių kalbėjau dar 2015 m. ruošdamasi pirmiesiems tiesioginiams mero rinkimams, vėliau – Širvintose apsilankius tuometinei Sveikatos apsaugos ministrei Rimantei Šalaševičiūtei. Tai nebuvo tuščios kalbos. Visus šiuos metus nuolat dirbome šiuo klausimu, rengėme projektus, kalbėjome ir bandėme apginti savo poziciją Vyriausybėje, Sveikatos apsaugos ministerijoje. Pirmasis žingsnis pasiekė tikslą: VšĮ Širvintų ligoninės projektas „Geriatrijos dienos stacionaro ir ambulatorinių paslaugų plėtra VšĮ Širvintų ligoninėje“ patvirtintas ir jam skirtas finansavimas. Laukia kapitalinio remonto darbai, po kurių mūsų sveikatos įstaiga galės plėsti paslaugas, labai reikalingas senyvo amžiaus pacientams,“ – teigia Širvintų r. savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė.

Geriatrija – medicinos šaka, tirianti senėjimo priežastis ir reiškinius, senatvės ligas, jų gydymą ir profilaktiką, siekiant stabdyti ankstyvą senėjimą. Geriatrijos skyriuje bus gydomi 60 metų ir vyresni ligoniai. Pagrindinis gydymo šiame skyriuje tikslas – pagerinti paciento biopsichosocialines funkcijas, grąžinti žmogų į bendruomenę, mažinti hospotalizuojamų žmonių skaičių.

Įgyvendinant projektą, bus kapitališkai suremontuotos labai prastos būklės nenaudojamos Širvintų ligoninės I aukšto pastato patalpos. Į naująjį skyrių bus įrengtas atskiras įėjimas (nuo Pirminės sveikatos priežiūros centro). Bus įrengtos palatos, procedūrų kabinetai, kineziterapijos salė, sanitariniai mazgai.

Projektui skirtas Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir valstybės biudžeto finansavimas.

„Tariu didelį ačiū Širvintų rajono savivaldybės bei ligoninės administracijoms, kurios net ir įtemptu pandemijos metu dirba siekiant strateginių tikslų. Ne kartą esu pasisakiusi apie tai, jog mūsų ligoninės paslaugos turi būti orientuotos į senyvo amžiaus žmones. Mūsų rajone 28,5 proc. sudaro gyventojai, vyresni nei 60 m. O Širvintų ligoninėje gydomų vyresnio amžiaus pacientų dalis – net 80 proc. Manau, kad šis projektas – tai tik pirmasis žingsnis į šios įstaigos ateitį.

Ligoninės išsaugojimas – prioritetinis klausimas“, – atsakė Savivaldybės merė.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (1 įvert.)

1 Atsakymas į "Živilė Pinskuvienė: dėl šio tikslo dirbome penkerius metus"

  1. Kaimietis parašė:

    Akivaizdu, kad ligoninė jokios ateities nebeturi- senelių namai, tik pavadinimai įmantresni. Reikia ir tokios paslaugos senstančiam rajonui. Ir tai suprantama.

Comments are closed.

scroll to top
+