Nuo pirmadienio skiepys poliklinikos ir šeimos klinikos

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) informavo, kad nuo sausio 17 dienos operacijų vadovo sprendimu visos viešosios ir privačios gydymo įstaigos, teikiančios šeimos medicinos paslaugas, įpareigojamos užtikrinti gyventojų skiepijimą COVID-19 vakcina. „Tai padės užtikrinti sėkmingą vakcinacijos proceso tęstinumą ir geresnį vakcinų prieinamumą kiekvienam šalies gyventojui,“ – rašoma SAM pranešime.

Lietuvos nacionalinei sveikatos sistemai priklauso 415 viešųjų ir privačių gydymo įstaigų, teikiančių šeimos medicinos paslaugas. Iš jų daugiau nei 350 jau vakcinuoja nuo COVID-19, ir šis skaičius nuolat auga.

Apie tai, kokiu būdu galima registruotis vakcinacijai, gydymo įstaigos turi informuoti savo interneto svetainės pagrindiniame puslapyje ir savo patalpose gerai matomoje vietoje. Jei gydymo įstaigoje prisirašę daugiau nei 3000 pacientų, vakcinacijos paslaugas teiksianti įstaiga įpareigota jungtis prie centralizuotos registravimo sistemos: tai reiškia, kad pacientai savo vakcinai galės patogiai registruotis internetu koronastop.lt arba Karštosios linijos numeriu 1808. Jei prisirašiusių pacientų mažiau – bus sudarytos galimybės gyventojams tiesiogiai kreiptis į gydymo įstaigą ir registruotis vakcinacijai.

Vilniaus teritorinės ligonių kasos duomenimis, 2021 metų lapkričio 30 dieną mažiau nei 3 tūkst. prisirašiusiųjų mūsų rajone turėjo tik UAB „Gruodė“ (2831). VšĮ Širvintų rajono pirminės sveikatos priežiūros centre buvo prisirašę 7790 pacientų, UAB „Mūsų Šeimos Klinika“ – 3286.

Iki šiol vakcinaciją turėjo užtikrinti savivaldybės paskirtos skiepijančios įstaigos.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite sausio 14 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top