Gervėčiuose būta ir mokyklos, ir mokinių

Gervėčių pradinės mokyklos mokiniai (mokytoja Janina Garbatavičienė). 1967-09-01.

Širvintų miesto gyventoja Halina Romaškienė parodė buvusios Gervėčių pradinės mokyklos (Alionių seniūnija) mokinių nuotraukas, darytas 1967 metų rugsėjo 1-ąją. Šios fotografijos – tai praėjęs laikas, sustabdyta akimirka, linksmi, liūdni, mąslūs, susikaupę vaikų ir jų mamų veidai.

Dviejose nuotraukose įamžinti Alionių krašto vaikai, kuriems dabar po 60 ir daugiau metų. Pirmoje nuotraukoje matyti visi Gervėčių mokyklos 1-4 klasių mokiniai. Juos visus mokė viena mokytoja Janina Garbatavičienė. Nuotraukoje jos nematyti, nes pati fotografavo savo mokinius. Ypač iškalbinga nuotrauka, kurioje įamžinti penki 1967-ųjų Gervėčių pradinės mokyklos pirmokai. Iš kairės į dešinę stovi Stasys Mažulis (jį į mokyklą palydėjo vyresnysis brolis), Vladimiras Juchnevičius su mama, Halina Bogdanovičiūtė-Romaškienė su mama, Valė Lemešovaitė-Bogdanovičienė su mama ir Česlovas Simonavičius su mama.

Žiūrėdamas į tokias nuotraukas, nejučia susimąstai, kaip mažytė kaimo mokyklėlė galėjo išgyventi be direktorių, patarėjų bei inspektorių. Mokytoja Janina Garbatavičienė dirbo neskaičiuodama darbo valandų, klausydamasi sąžinės balso, neskirstydama savo veiklos į formalųjį ir neformalųjį ugdymą. Tikėtina, kad dabar mokytojui, dirbančiam su 1-4 klasių mokiniais, reikėtų gausybės licencijų, programų ir ekspertizių.

Romas Zibalas
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys
Nuotraukos iš asmeninio Halinos Romaškienės albumo

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite gruodžio 18 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
4.89 (9 įvert.)

1 Atsakymas į "Gervėčiuose būta ir mokyklos, ir mokinių"

  1. Anonimas parašė:

Comments are closed.

scroll to top
+