Trichineliozė Juodiškių kaime

Širvintų valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) vasario 4 dieną gavo Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto pranešimą, kad ištyrus vilniečio D. B. pristatytos kiaulės skerdieną, nustatyta trichineliozė. 

Širvintų VMVT specialistai skubiai susisiekė su Juodiškių kaime gyvenančiu kiaulių augintoju A.D., kurio ūkyje ir buvo užauginta kiaulė, sirgusi trichinelioze. Paaiškėjo, kad ūkyje paskersta kiaulė vilniečiui buvo perduota kaip ūkiniai mainai. Ūkyje šiuo metu yra dar kelios kiaulės. Atliktas židinio tyrimas, spėjama, kad tai yra gamtinis užsikrėtimo šaltinis, trichineliozės šiame ūkyje anksčiau niekada nepasitaikė.

Vilnietis skerdieną jau buvo sukapojęs ir užšaldęs, dalis skerdienos susmulkinta ir pagaminti termiškai apdoroti gaminiai. Užkrėstą kiaulieną vartojo 3 šeimos nariai. Apie tai, kad yra užkrėstą kiaulieną vartojusių žmonių, pranešta Visuomenės sveikatos centrui. Kiek mums žinoma, jau pradėtas kiaulieną vartojusių žmonių profilaktinis gydymas.

Širvintų VMVT viršininko – valstybinio veterinarijos inspektoriaus įsakymu, A.D. ūkiui pritaikyti ribojimai, nurodytos būtinos apsisaugojimo nuo tolesnio trichineliozės išplitimo sąlygos, uždrausta nekontroliuojamai disponuoti gyvuliais, kol bus paskerstos šiuo metu ūkyje esančios kiaulės.

Ūkininkas ir skerdieną vartojusi šeima geranoriškai bendradarbiavo, teikė informaciją, pristatė skerdimo produktus. Skerdiena ir organai bus atiduoti sunaikinti UAB „Rietavo veterinarijos sanitarija“ kaip I kategorijos šalutinis gyvūninis produktas.

Primename, kad trichineliozė labai pavojinga ir klastinga liga, nes laiku nepradėjus gydymo, ji tęsiasi mėnesius, ir žmogus gali tapti neįgalus.

Rajono gyventojus įspėjame, kad, paskerdus kiaulę, visada reikia ištirti skerdieną dėl trichineliozės. Nepirkite ir nepriimkite kiaulienos ar šernienos, jei ji yra veterinarijos gydytojo nepatikrinta. Žmogus šios ligos diagnozuoti negali, reikia turėti įrenginius, patirtį.

Reikia prisiminti, kad jei trichinelioze susirgę žmonės kreiptųsi į prokuratūrą, tai skerdienos savininkui baudos siektų kelis tūkstančius litų, be to, dar gresia ir 20-30 dienų areštas.

Birutė Marytė Bernotienė
VMVT vyriausioji veterinarijos gydytoja – inspektorė

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

1 Atsakymas į "Trichineliozė Juodiškių kaime"

  1. bulumucka parašė:

    „Žemė – judantis taikinys, skriejantis aplink Saulę 105 tūkst. km/val. greičiu. Nuo susidūrimo su asteroidu 2012 DA14. Po poros dienų, vasario 15 d., mūsų planetą ir asteroidą, kuris galėtų sukelti milžiniškam branduoliniam sprogimui prilygstančią katastrofą, skirs tik 14 minučių“, – vardija buvęs NASA astronautas Edas Lu.

    27 tūkst. km – tiek poryt skirs Žemę ir pusės futbolo aikštės dydžio kosminį luitą 2012 DA14. Jei į Žemę jis vis dėlto pataikytų, smūgio vietoje įvyktų 2,5 tūkst. kilotonų trotilo sprogimui prilygstantis sprogimas. Palyginimui, Hirošimoje 1945 m. 70 tūkst. žmonių akimirksniu ištirpdžiusios atominės bombos galia siekė vos 17 kilotonų. Taigi, asteroido smūgis būtų kone 150 kartų galingesnis.

Comments are closed.

scroll to top