Pravėrus Širvintų r. PSPC gydytojo kabineto duris – neigiamos emocijos dings…

Kai kuriose šalyse koronoviruso pandemija dar toli gražu nesibaigia. Tokios daugiamilijoninės šalys kaip JAV, Brazilija, Indija, Rusija vis dar patiria smarkius viruso protrūkius. Tos valstybės, kuriose šiuo metu padėtis kontroliuojama, tame tarpe ir Lietuva, bijo vadinamosios „antrosios bangos“. Gal jos ir nebus… Vis dėlto, karantino laikotarpio pamiršti nereikėtų. Apie praėjusį karantiną, bei apie tai, kodėl, sutrikus sveikatai, būtų verta apsilankyti Širvintų rajono pirminės sveikatos priežiūros centre, kalbamės su įstaigos vadove Elona Pečiukaitiene.

 • Kokiu būdu buvo galima pakliūti į pirminės sveikatos priežiūros centrą karantino metu?
 • Vyriausybei paskelbus karantiną visoje Lietuvos Respublikoje, kaip ir visose sveikatos priežiūros įstaigose, taip ir Širvintų r. PSPC organizuojant darbą konsultacijos su šeimos gydytojais ir slaugytojomis buvo vykdomos nuotoliniu būdu – telefonu. Į PSPC buvo galima atvykti tik su šeimos gydytojo leidimu. Pacientui prašant vizito į įstaigą, gydytojas ar slaugytoja turėdavo perskambinti pacientui ir kartu spręsdavo dėl tolimesnių veiksmų. Nuolat vartojamų vaistų receptai buvo pratęsiami nuotoliniu būdu. Taip pat nuotoliniu būdu išduodami ir nedarbingumo pažymėjimai dėl karantino, traumos ar ligos. Karantino metu buvo atidėti visi profilaktiniai sveikatos patikrinimai.

Karantino metu įstaiga nenutrūkstamai teikė ambulatorinės slaugos paslaugas namuose tiems pacientams, kurie dėl savo sveikatos būklės negalėjo savimi pasirūpinti. Slaugytojos ėmė kraują tyrimams, atliko pragulų priežiūrą, perrišimus, statė lašines infuzijas.

Vykdėme ir planinius skiepijimus. Paskyrėme atskiras dienas vaikų ir suaugusiųjų skiepijimui. Nuolatos vykdėme infekcijų kontrolės priežiūrą, patalpų dezinfekciją ir vėdinimą po kiekvieno paciento. Įstaigos darbuotojai buvo ir yra aprūpinti visomis asmens apsaugos priemonėmis pagal Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtintus saugos lygius.

Visą karantino laiką mūsų įstaiga savo pacientams teikė skubią odontologinę pagalbą. Karantino metu įstaiga nuotoliniu būdu teikė ir psichiatro bei psichologo paslaugas. Tokiu sudėtingu laikotarpiu tai buvo ypatingai svarbu mūsų pacientams. Jie galėjo išsakyti savo baimes, sulaukti patarimų ir profesionalios pagalbos.

 • Jūsų įstaigoje yra taip pat puikiai įrengtas slaugytojo diabetologo kabinetas?
 • Norėdami žmonėms padėti pažinti šią ligą (cukrinį diabetą), susigyventi su ja, suteikti pacientams daugiau žinių apie jos gydymą, savikontrolę, įrengėme slaugytojo diabetologo kabinetą. Turime diabetinės pėdos kabinetą. Šią paslaugą plečiame. Kabinete yra gera įranga ir dirba puikios specialistės – slaugytojos diabetologės. Čia dirbančios slaugytojos diabetologės padeda pacientams, sergantiems cukriniu diabetu ir turintiems kojų komplikacijų. Kabinete atlieka gydomąjį pedikiūrą, šalina nuospaudas, suragėjusias odas, kerpa normalius ir deformuotus nagus, juos šlifuoja specialia įranga, prižiūri įaugusius ir grybelinius nagus, šlifuoja padus, pėdas tepa odos minkštinamuoju kremu, pacientui suteikia informaciją kojų priežiūros klausimais. Džiaugiamės, kad ši paslauga populiarėja.

 • Visai neseniai jūsų įstaigoje įrengti nauji odontologijos kabinetai. Paprastai į odontologijos kabinetą žengi su nerimu ir jauduliu…
 • Turime net tris naujai įrengtus odontologijos kabinetus su moderniomis odontologinėmis kėdėmis. Kiekvienas gydytojas turi savo atskirą kabinetą. O dėl nerimo žengiant į odontologijos kabinetą, galiu užtikrinti, kad pravėrus kabineto duris – neigiamos emocijos dings, nes jus su šypsena pasitiks puikiai išmanančios savo darbą odontologės .
 • Kokias odontologines paslaugas gali gauti širvintų krašto žmonės jūsų įstaigoje?
 • Dantų ėduonies gydymas ir profilaktika, kosmetinis dantų plombavimas, periodonto audinių ligų diagnostika ir gydymas, nesudėtingos chirurginės procedūros, su dantimis susijusių uždegimų diagnostika ir gydymas. Be to teikiamos burnos higienisto paslaugos. Vaikams nuolatiniai dantys dengiami silantais.
 • Sakote, kad vaikams nuolatiniai dantys dengiami silantais. Ką tai reiškia?
 • 6 – 14 metų amžiaus vaikams, prisirašiusiems prie Širvintų PSPC, nuolatiniai dantys dengiami silantais. Dantų silantai yra labai veiksminga procedūra, padedanti užkirsti kelią dantų ėduonies atsiradimui. Dantų paviršius retai turi idealiai lygų paviršių, juose būna ir duobučių, ir gilių vagelių, kurių neįmanoma išvalyti dantų šepetėliu. Silantas – tai plastiškas skystis, galintis įsiskverbti į tas vageles ir pripildyti visas dantų sritis. Panaudojus silantą susidaro mechaninė užtvara tarp danties ir žalingų burnos bakterijų, todėl silantai skirti dantų ėduonies profilaktikai.
 • Kaip pasitinkate mūsų mažuosius pacientus?
 • Vaikučius priimame vaikų sveikatos priežiūrai skirtame kabinete. Čia savo apylinkės vaikus aptarnauja gydytoja pediatrė ir šeimos gydytojos su slaugytojomis. Pasirūpinome, kad mūsų mažųjų pacientų srautai būtų atskirti nuo bendrųjų srautų ir tuo, kad vaikai bei jų tėveliai jaustųsi komfortiškiau.
 • Kokias paslaugas galima gauti psichikos centre?
 • Psichikos sveikatos centre paslaugas teikia nuostabios specialistės: gydytoja psichiatrė, vaikų ir paauglių psichiatrė bei medicinos psichologė. Teikiamos paslaugos vaikams, paaugliams ir suaugusiems, turintiems psichologinių sunkumų ar psichiatrinių sutrikimų. Konsultuojami pacientai ir jų artimieji, atliekama psichodiagnostika, taikomas gydymas, apimantis individualias psichologines konsultacijas, psichoterapinę pagalbą, veiklas užimtumo kambaryje. Taip pat teikiamos socialinio darbuotojo konsultacijos, atliekamos laikinojo nedarbingumo ekspertizės bei, esant poreikiui, pacientai nukreipiami darbingumo ar neįgalumo lygio nustatymui į NDNT.
 • Ar populiarios tarp širvintiškių slaugos paslaugos teikiamos namuose?
 • Bendrosios praktikos slaugytojos aptarnauja pacientus namuose. Yra teikiamos ambulatorinės ir savarankiškos slaugos paslaugos pagal poreikį. Teikiamos paslaugos: kraujo paėmimas, pragulų priežiūra, būtinosios pagalbos suteikimas, injekcijų, lašinių, infuzijų atlikimas. Šių paslaugų poreikis auga ir labai džiaugiamės šias paslaugas galėdami suteikti pacientams neišeinant iš jų namų. Šiuo metu mūsų įstaigoje be šeimos gydytojų, paslaugas teikia vidaus ligų gydytojas, akušeris-ginekologas, chirurgas. Profilaktiniai tikrinimai atliekami tą pačią dieną. Džiaugiamės galėdami savo pacientams pagalbą suteikti profesionaliai ir kokybiškai.

Kalbino Remigijus Bonikatas
Širvintų r. Savivaldybės tarybos narys

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top