Dar vienas svarus Širvintų rajono įvertinimas!

Liepos 2 d. Vilniaus rotušėje vykusioje iškilmingoje ceremonijoje įteikti sertifikatai nematerialaus kultūros paveldo vertybių teikėjams ir saugotojams. Nacionalinį Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą papildė dar dešimt iš kartos į kartą perduodamų ir išsaugotų šalies papročių, tarp kurių – ir Širvintų rajone Kernavėje kasmet vykstanti Rasos šventė.

Kiekvienais metais trumpiausią metų naktį mūsų senoji Kernavė vėl tampa tikrąja Lietuvos sostine. Tik čia iš visos šalies suplaukę žmonės gali pajusti tikrąją Rasos šventės dvasią, dalyvauti senosiose apeigose ir patirti tikrų stebuklų.

Renginyje Rasos šventės tradicijas ir prasmę pristatė Kultūros centro etninės kultūros specialistė Laima Bikulčienė, tradicines apeigines liaudies dainas atliko Kernavės filialo folkloro ansamblis „Medgrinda“. Sertifikatas įteiktas Kultūros centro direktorei Rytei Bareckaitei.

„Nuoširdžiai ačiū mūsų rajono kultūros žmonėms, meno saviveiklininkams ir entuziastams. Tai yra tikrosios vertybės, svarbios ir aktualios kiekvienam lietuviui. O šis sertifikatas – tai daugelio metų šių žmonių darbo įvertinimas ir vertybių įprasminimas. Visų Rasos šventės puoselėtojų vardu dėkoju Kultūros ministrui Mindaugui Kvietkauskui ir sąvado komisijos pirmininkei profesorei Daivai Vyčinienei, komisijos nariams, Nacionalinio kultūros centro direktoriui Sauliui Liausai“, – ceremonijoje kalbėjo Savivaldybės merė Ž. Pinskuvienė.

Užs. Nr. 68

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (1 įvert.)

2 Atsakymai į “Dar vienas svarus Širvintų rajono įvertinimas!”

  1. barbara parašė:

    Šaunuoliai.

  2. laima parašė:

    labai grazu

Comments are closed.

scroll to top