Šiandien – Mirusiųjų atminimo diena, Vėlinės, Ilgės

Puorių I-ojo pasaulinio karo karių neveikiančios kapinės

Savivaldybė paskelbė rajone esančių kapinių sąrašą, kuriame yra išvardyta 80 kapinių. Daugiausia jų (18, iš jų 10 – veikiančių) yra Gelvonų seniūnijoje. Alionių seniūnijoje yra 5 (2 veikiančios), Čiobiškio seniūnijoje – 6 (2 veikiančios, o senosios Čiobiškio – riboto naudojimo), Jauniūnų seniūnijoje – 6 (tik Pociūnų – neveikiančios), Kernavėje – 1, Musninkų seniūnijoje – 9 (3 veikiančios, o vienerios Musninkuose – riboto naudojimo), Širvintų seniūnijoje – 16 (6 veikiančios, 1 (Dubių) – riboto naudojimo), Zibalų seniūnijoje – 13 (5 veikiančios, 1 (Šešuolėlių II) – riboto naudojimo), Širvintų mieste – 3 (1 neveikiančios (karių kapinės) ir 1 riboto naudojimo (Širvintų miesto)).

Tarp įdomesnių objektų galima paminėti Širvintų seniūnijoje esančias Puorių I-ojo pasaulinio karo karių neveikiančias kapines, Zibalų seniūnijoje esančias Staškūniškio ir Šventakalnio veikiančias sentikių kapines, Širvintų seniūnijoje esančias Prienų kaimo sentikių veikiančias kapinės, Gelvonų seniūnijoje esančias Maskoliškių kaimo sentikių neveikiančias kapines, Musninkų ir Gelvonų žydų neveikiančias kapines bei Gelvonų seniūnijoje esančias Totoriškių kaimo neveikiančias kapines (Totorių kapus).

Mažiausios rajone yra vos 1 aro dydžio neveikiančios Gelvonų seniūnijos Mikalajūnų kaimo kapinės (kapeliai), o didžiausios – 5,8 ha Širvintų miesto (Kabaldos) veikiančios kapinės. Pagal dydį po jų rikiuojasi 2,6 ha neveikiančios kapinės Rusių Rago II kaime (pilkapiai) ir tokio paties ploto nuo 1991 metų veikiančios Čiobiškio miestelio kapinės.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite spalio 30 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (1 įvert.)

2 Atsakymai į “Šiandien – Mirusiųjų atminimo diena, Vėlinės, Ilgės”

  1. laima parašė:

    Neteko būti Pasodnykuose.

  2. stase parašė:

    Kalbant apie kapines ir jų lankymą: ne kartą buvo kalbėta su Gelvonų seniūnu dėl kelio į Pasodninkų kapines tvarkymo. Pirma : keliukas iki kaimo kapinaičių yra toks siauras, kad važiuojant „prašai Dievulio“, nesutikti prieky atvažiuojančio automobilio. Antraip tenka trautis į griovį. Tačiau čia dar ne didžiausia bėda… Antra – nusileidimas nuo kalno yra status, užgriuvęs medžiais, nelygus (automobilį „neša“ į vieną pusę), todėl kyla pavojus, kad gali nuslysti su visa auto į pakriaušį… Prašymas vienas – automobilius galima būtų palikti ant kalno, o nusileisti pėstute, truputį užpylus žvyro ir sudarius galimybę su automobiliu pasukti į šalį. Didelės aikštės tikrai nereikia, vienam kitam automobiliui ir problema išsispręstų… Ypač sudėtinga, kai per Visus Šventus ir Vėlines žmonės gausiai lanko artimųjų kapus.

Comments are closed.

scroll to top
+