Šiandien – Medžiotojų diena: Tik zoologijos sode vilką matęs ūkininkas jį taikliu šūviu paklojo iš bokštelio

Nuo spalio 15 dienos prasidėjo naujasis vilkų medžioklės sezonas, o jau skaičiuojama, kad šalyje sumedžioti 43 vilkai, vienas jų – Širvintų rajone.

Kaip mus informavo Gamtos apsaugos politikos grupės vyriausioji specialistė medžioklės klausimais Jolanta Urbelionytė, tądien jauniklė vilko patelė buvo sumedžiota MK „Bagaslaviškis“ medžioklės plotų vienete. Sumedžiota 18.30 val. tykant.

Sužinojome, kad sėkmė nusišypsojo klubo medžiotojui Artūrui Drėgvai.

Daug metų medžiojantis ūkininkas sakė, kad tai pirmas jo sumedžiotas vilkas, „gal net paskutinis“. Iki tol Artūras gyvą vilką buvo matęs tik zoologijos sode, medžioklėse nėra sutikęs net prabėgančio, tad tikrai netikėjo, kad tą šeštadienį išsiruošęs tykoti iš bokštelio, akis į akį susidurs būtent su pilkiu.

Artūras Drėgva spalio 17-ąją, šiek tiek po 18 val., atvyko į pasistatytą bokštelį Pasodininkų-Vinkšnabrasčio apylinkėse. Ši miškinga vieta yra piečiau Stavarygalos ežero, miško vidurys pelkėtas.

  • Nei girdėjau, nei kažką pastebėjau, tik staiga matau: gal už šimto metrų vilkas stovi. Net šoviau ne tuojau pat, kadangi, kažką pajutęs, vilkas ėmė blaškytis. Tada paspaudžiau gaiduką. Va taip ir nušoviau, – prisimena tą akimirką Artūras.

Medžiotojo žodžiais, yra signalų, kad MK „Bagaslaviškis“ plotuose vilkų smarkiai padaugėjo. Sėdėdami bokšteliuose, medžiotojai girdi juos staugiant. Ir staugia tikrai ne po vieną. Medžiotojai neseniai net nusistebėjo, kad „pradingo“ elniniai gyvūnai. Tuos tris savaitgalius tykodami matė tik vieną stirną. Panašu, kad vilkai juos gerokai išbaidė.

Vilkę Artūras sumedžiojo tykodamas vienas, jau buvo beveik sutemę, todėl nebuvo kada ir kas jį įamžina prie laimikio.

Gintaras Bielskis

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite spalio 30 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
4 (1 įvert.)
scroll to top
+