Prieš amžiaus balsavimą Seimo narys Petras Čimbaras ėmė ir išgaravo

Atrodo, įvykiai Baltarusijoje išjudino ne tik artimiausias kaimynes, bet ir toliau įsikūrusias Europos Sąjungos valstybes. Trečiadienį vykusios neeilinės Europos Vadovų Tarybos posėdžio metu visi Europos Sąjungos vadovai pripažino, kad Baltarusijoje vykusių prezidento rinkimų rezultatų negalima pripažinti teisėtais, ir būtina sudaryti sąlygas, kad vyktų nauji rinkimai.

Trumpai tariant, Europa vieningai pareiškė, kad Aliaksandras Lukašenka nebuvo išrinktas šios valstybės prezidentu.

Toks vieningumas nustelbė savaitės pradžioje pasigirdusias kai kurių valstybių, pirmiausia – Vengrijos, vadovų užuominas, kad tai, kas vyksta Baltarusijoje, yra pačios Baltarusijos reikalas, ir kištis nederėtų.

Sunku pasakyti, ar tokio vieningumo būtų sulaukta, jei ne antradienį surengtas neeilinis Lietuvos Respublikos Seimo posėdis, kuriame net 120 Seimo narių nebūtų pritarę rezoliucijai dėl padėties Baltarusijos Respublikoje po suklastotų prezidento rinkimų. Galbūt šį balsavimą galima laikyti šio amžiaus balsavimu Seime. Ne veltui Europos galingieji, kaip Vokietijos, Prancūzijos lyderiai, gyrė Lietuvą už iniciatyvas ir lyderiavimą. Aišku, tie pagyrimo žodžiai buvo skirti ir stebėtiną vieningumą parodžiusiems skirtingų Seimo frakcijų nariams. Juk rezoliucijos autoriai – net 11 jų, tarp kurių daugiausia, keturi, – iš Lietuvos socialdemokratų darbo partijos frakcijos.

Seimo rezoliuciją, kurią priimant susilaikė vos 2 Seimo nariai, iššaukė prieš civilius gyventojus pavartotas pasibaisėtinas smurtas Baltarusijoje. Viso pasaulio akyse Lukašenkai pavaldūs omonininkai šaudė guminėmis kulkomis, daužė žmones lazdomis, grūdo į grotuotus sunkvežimius ir sulaikytuosius vežė tarsi gyvulius skerdyklon. Žmonės buvo toliau mušami, verčiami per naktį stovėti iškėlę rankas, už menkiausią judesį spardomi.

Sukrėtė ir tai, kad gatvėje atsitiktinai sučiuptos moterys buvo vežamos į arešto centrus, ten jas grasinta išprievartauti. Nepagailėta net vaikų, paauglių. Skelbiama, kad iki šiol dvejų metų mergaitė yra komos būsenos. Tai, kas dėjosi Baltarusijoje, yra, ko gero, baisiau už tai, kas vyko garsiajame Santjago stadione, į valdžią atėjus Pinočetui.

Iš viso rezoliucijoje išdėstyti 7 raginimai ir siūlymai.

Bet 120 balsavusių už rezoliuciją ir 2 susilaikę – toli gražu ne 141 Seimo narys. Būtent tiek netrukus rinksime. Taigi kur pasidėjo dar 19 išrinktųjų, kodėl jie neišreiškė savo palaikymo Baltarusijai ar nepademonstravo kitokios valios? Apie tai, kad šaukiamas neeilinis Seimo posėdis, buvo pranešta dar praėjusią savaitę. Jei kas ir gulinėjo Palangoje, tai laiko sugrįžti į darbo vietą turėjo pakankamai.

Kaip skelbia Seimo statistikos portalas, daugiausia tame balsavime nedalyvavusių Seimo narių priklauso Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijai. Į neeilinį posėdį neatvyko 7 iš 42 šios frakcijos narių. Antra pagal „balsavusių kojomis“ skaičių – Mišri Seimo narių grupė. Priimant rezoliuciją nedalyvavo 4 iš 10 jai priklausančių Seimo narių. Taip pat nedalyvavo net 3 iš 5 Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijai priklausančių parlamentarų. Iš kitų frakcijų – po vieną, kitą.

Jei „lenkų“ atsargi pozicija dėl rytuose tekančios saulės žinoma nuo seno, tai vienas faktas ypač nustebino ir net kažkuria prasme užtraukė gėdą mums, širvintiškiams, mat posėdyje nedalyvavo (taigi ir nebalsavo) Mišriai Seimo narių grupei priklausantis Molėtų-Širvintų vienmandatėje rinkimų apygardoje išrinktas darbietis Petras Čimbaras. Seimo narys savo poelgiu išdavė demokratiją ir parodė, kad palaiko Lukašenkos surengtą rinkimų farsą ir smurtą prieš savo tautą.

Gal žmogus šiuo metu žvejoja plekšnes kur nors palei Dominykos krantus ir neturėjo fizinės galimybės teleportuotis į Vilnių?

Ogi ne. Jei ir žvejojo, tai teleportavosi. Kaip rodo ta pati Seimo statistikos sistema, Petras Čimbaras rugpjūčio 18-ąją atvyko į Seimą ir net balsavo už paskelbtą darbotvarkę, o štai svarstant ir priimant pačią rezoliuciją – ėmė ir išgaravo! Gal iš baimės, kad bus pastebėtas balkone įsitaisiusių Lukašenkos agentų, pasislėpė po stalu, o gal tuo metu lakstė ištuštėjusiais Seimo koridoriais ir rūpinosi, kaip čia išsaugojus šiltą vietelę Seime įdarbintai žmonai, kaip čia sūnui sukombinavus kad ir pripučiamą viceministro kėdę.

Balsuojant už darbotvarkę, Petras Čimbaras egzistuoja…
… o štai balsuojant už rezoliuciją – Petras Čimbaras išgaruoja.

Va jam Europos galingieji tai tikrai nepadėkojo.

Gintaras Bielskis

Sending
Skaitytojų įvertinimas
1 (1 įvert.)
scroll to top