„Darbiečiai“ ir jų gimdytojas užstrigo praeityje

„Širvintų krašto“ fotomontažas iš archyvo

Mineraliniu vandeniu nuo koronaviruso bandęs gydytis Viktoras Uspaskich dar neseniai vaidino drąsuolį. Girdi, duokite jam tą COVID-19 virusą, jis suvalgys jį.

Nuskambėjo ne ką protingiau, nei batkos Aliaksandro pasiūlymas savo tautai nuo COVID-19 infekcijos gydytis degtine ir vairuojant traktorių.

Nežinia, ar ponas Viktoras suvalgė tą virusą, tačiau drąsos tiek tikrai nebeturi. Šią savaitę paaiškėjo, kad mūsų šalies atstovas Europarlamente išsigando Lietuvos regionų partijos, kuriai vadovauja Molėtų-Širvintų rinkimų apygardoje į Seimą išrinktas Jonas Pinskus.

Paskelbta, jog Darbo partijos taryba nepritarė, kad jos frakcija Seime dirbtų bendroje koalicijoje su Jono Pinskaus atstovaujama Regionų frakcija, o tai užkirto kelią šiuo metu opozicijai parlamente turėti savo lyderį. Pagal Seimo statutą, juo gali būti asmuo, jeigu jį išrenka opozicinė frakcija arba jų koalicija, turinti daugiau kaip pusę Seimo mažumai priklausančių parlamentarų. Opozicinėmis yra pasiskelbusios 22 narius turinti „valstiečių“ frakcija, po 13 narių turinčios socialdemokratų ir „Vardan Lietuvos“ frakcija, 10 narių skaičiuojanti Darbo partijos ir 9 narius turinti Regionų frakcija.

Seimo „darbietis“ Vytautas Gapšys teigė, kad dauguma partijos skyrių atstovų buvo prieš bendrą darbą su Regionų frakcija, kuriai priklauso buvęs „darbietis“ Jonas Pinskus. Jis vadovauja Regionų partijai, kurios nariai yra ir dalis buvusių Darbo partijos narių.

„(…) turbūt yra nuoskaudų iš ankstesnių laikų, turbūt gerai žinote mūsų istoriją ir santykių persipynimą. Ir toks sprendimas labai didele balsų persvara buvo priimtas“, – DELFI cituoja V. Gapšio samprotavimus.

Tuo tarpu Jonas Pinskus neišsisukinėjo ir situacijai žvelgė į akis. Jo manymu, „darbiečiai“ bijo Regionų partijos.

„Jie jaučia mūsų partijos ir mūsų frakcijos didžiulę konkurenciją. Kad mes kylame, o jie leidžiasi. Aišku, baisu darosi“, – tikrąją „darbiečių“ nenoro bendradarbiauti su „regionininkais“ priežastį įvardijo Jonas Pinskus. Seimo narys nurodė ir tos baimės šaltinį, kuris, jo nuomone, yra šios partijos pirmininkas Viktoras Uspaskich: – „Labai dažnai partijoms vadovauja pirmininkai, kurie nėra Seime. Jiems galbūt sunku pajausti tą opozicinę ar tą pačią parlamentinę dvasią. Turiu omenyje Darbo partijos lyderį. Tiesiog, žmonės gali užstrigti praeityje“.

Prieš opozicinį frakcijų bendradarbiavimo susitarimą nusiteikę ir Seimo socialdemokratai, seniai tapę pašaipų objektu dėl jų patarnavimo valdantiesiems konservatoriams.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top