Prasideda pavasarinė paukščių migracija

Naminiai paukščiai Širvintų rajone. Nuotr. iš archyvo

Pastarosiomis dienomis Lietuvos ornitologų draugijai informavus apie jau prasidėjusią pavasarinę paukščių migraciją ir stebimus pirmuosius šalį pasiekusius ar praskrendančius paukščių būrius bei pavienius paukščius, didėja galimybė naminiams paukščiams užsikrėsti paukščių gripu.

Apie į Lietuvą parskridusius paukščius galima sužinoti ornitologų portale www.ornitologija.lt. Lietuvos ornitologų teigimu, Europos ir pasaulio kontekste Lietuva yra svarbi šalis praskrendantiems paukščiams. Neabejojama, kad per Lietuvą gali praskristi didžiuliai būriai laukinių vandens paukščių ir iš tų Europos šalių, kurios patvirtinusios didelio patogeniškumo paukščių gripo virusą. Šiuo paukščių migracijos periodu visiems naminių paukščių laikytojams Lietuvoje privaloma laikinai laikyti savo naminius paukščius uždarytus arba galima juos išleisti tik į iš visų pusių aptvertas teritorijas, nesusisiekiančias su natūraliais ar dirbtiniais vandens telkiniais. Be to, svarbu įvertinti ir netiesioginius viruso patekimo kelius, tokius kaip užterštas pašaras, vanduo ar užteršti rūbai bei transporto priemonės, ir stiprinti biologinio saugumo priemonių įgyvendinimą paukštininkystės ūkiuose. Todėl labai svarbu vengti tiesioginių kontaktų tarp dirbančiųjų paukštininkystės ūkių viduje ir išorėje, dezinfekuoti batus, instrumentus ir kitus įrankius, kurie naudojami atliekant paukščių priežiūros darbus, kuo dažniau skalbti darbo drabužius.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja kad, Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute ištyrus pristatytus gulbės nebylės (lot. Cygnus olor) gaišenos, rastos Kauno m. sav., ir gulbės gaišenos, rastos Klaipėdos m., mėginius, 2021 m. kovo 2 d. nustatytas didelio patogeniškumo paukščių gripo viruso N5N8 potip5.

Pastebėjus būdingų ligos požymių naminių paukščių pulke, ėmus gaišti naminiams paukščiams ar aptikus nugaišusį laukinį vandens paukštį reikia nedelsiant informuoti Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą visą parą veikiančiu nemokamu telefono numeriu 8 800 40 403, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Vilniaus departamento Širvintų skyrių telefono numeriu 8 382 57 190 arba pranešti privačiam veterinarijos gydytojui.

Neringa Šinkūnienė
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Vilniaus departamento Širvintų skyrius Vyriausioji veterinarijos gydytoja-inspektorė

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+