Pandemija rajono gyventojams nurėžė beveik 500 operacijų

Higienos instituto duomenimis, 2020 metais Širvintų rajono gyventojams buvo atliktos 1227 operacijos, iš jų 203 – vadinamosios dienos operacijos, kai pacientai turi galimybę tą pačią dieną po operacijos tęsti tolimesnį gydymąsi namuose. 10 dienos operacijų buvo atlikta rajone gyvenantiems nepilnamečiams.

COVID-19 pandemija padarė savo įtaką, kadangi prieš tai, 2019 metais, Širvintų rajono gyventojams iš viso buvo atliktos 1705 operacijos.

Konkretizuojant operacijas pagal pobūdį, daugiausia rajono gyventojams pernai atliktų operacijų – 261 – įvardyta kaip raumenų ir skeleto sistemos procedūros.

Tarp kitų gausių operacijų galima išskirti 223, kurios įvardytos kaip virškinimo sistemos procedūros. Čia galima konstatuoti, kad pagal pacientų lytį jos pasiskirstė visiškai vienodai – operuota 112 moterų ir 111 vyrų.

Rajono gyventojams buvo atliktos 126 operacijos, kurios įvardytos kaip širdies ir kraujagyslių sistemos procedūros. 72 jų – tai kraujagyslių, 22 – širdies operacijos.

Atlikta 117 ginekologinių operacijų, 88 jų – akušerijos procedūros. Tarp konkrečių operacijų galima paminėti ir atliktas 2 varpos operacijas.

Pateikiamais duomenimis pagal konkrečias įstaigas, kur buvo operuota, VšĮ Širvintų ligoninė pernai atlikta 30 operacijų, 1 jų – nepilnamečiui asmeniui. Iš šių visų atliktų operacijų 25 įvardytos kaip dienos atvejis.

Beje, 30 operacijų tarp savivaldybių ligoninių nėra mažiausias skaičius. Pavyzdžiui, Kupiškio ligoninėje 2020 metais iš viso buvo atliktos 7, Ignalinos – 5, Jūrininkų ligoninėje Palangoje – 15 operacijų.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite rugpjūčio 27 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top