Karpėm, liejom…

Rašoma, kad popieriaus karpinių menas į Europą atkeliavo iš Rytų. Juk savaime aišku: popierių išrado kinai, vadinasi, jie pirmieji ėmė popierių karpyti. Čuan-chua – tradicinio kinų meno šaka, atsiradusi maždaug 2-ojo amžiaus pabaigoje, ilgainiui įvairiomis atmainomis paplito po pasaulį. Kinijoje karpiniai įvairių švenčių ir festivalių metu kabinami ant langų bei durų, dėl to dar yra vadinami Lango gėlėmis.

Vienas garsiausių karpytojų Lietuvoje yra tautodailininkas Klaidas Navickas iš Grigiškių. Yra karpančių ir pas mus, nuolat vyksta mokymai. Sausio 14 dieną Kiauklių filiale vyko karpinių edukacija, kurią vedė Janina Jankauskienė.

Žvakes būtų galima laikyti karpinių iš popieriaus priešingybe, kadangi liepsna popieriui yra pražūtinga. Tačiau karpiniais iš popieriaus gali būti puošiamos žvakės, jie gali pasitarnauti kaip dekoratyviniai padėkliukai po žvakidėmis.

Šiandien kai kurie meistrai Lietuvoje rodo įvairius žvakių liejimo būdus, pasakoja apie žvakių tradicijas ir reikšmę Lietuvos kultūroje. Viena iš tokių vietų, kur rengiamos žvakių liejimo edukacijos, yra Pivašiūnų (Alytaus r.) amatų centras. Bet žvakių liejimo subtilybių moko ir mūsų Centro darbuotojai. Sausio 20 dieną Širvintų kultūros centro Alionių filiale vyko žvakių gamybos edukacija.

Širvintų KC inf.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite sausio 27 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

1 Atsakymas į "Karpėm, liejom…"

  1. kazimiera parašė:

    Ponia Janina yra mūsų rajono šviesulys. Labai ačiū.

Comments are closed.

scroll to top