„Širvintų krašte“ vasario 27 dieną paskelbtos informacijos (Užs. Nr. 16) apie rengiamus detaliuosius planus daugelis skaitytojų nesureikšmino. Dažnas širvintiškis jais susidomėjo tik tuomet, kai ant daugiabučio laiptinės durų išvydo priklijuotus informacinius pranešimus. Informaciniuose pranešimuose nurodyti detaliųjų planų planavimo tikslai, pagrindai, organizatoriai, rengėjai bei daug adresų ir telefonų. Iš niūria kanceliarine kalba surašyto teksto taip ir liko neaišku, kas bus, kai tie detalieji planai bus apsvarstyti, patvirtinti ir vykdomi. Kaip pasikeis daugiabučių gyventojų gyvenimas, ar su tais planais bus lengviau, kuo galėsime pasidžiaugti, dėl ko vertėtų sunerimti?
Apie Širvintų miesto teritorijos daugiaaukščių namų ir laisvos valstybinės žemės Širvintų mieste detaliųjų planų koncepciją kalbamės su Širvintų rajono savivaldybės Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėja Dalia Kunevičiene.
Skyriaus vedėjos teigimu, vienas iš šių planų tikslų – suformuoti žemės sklypus prie daugiabučių. Paminėjus tą faktą, kad gyventojai ant durų iškabintus pranešimus sutiko neramiai nusiteikę, Dalia Kunevičienė patikino, jog nuogąstauti dėl to neverta. Planus patvirtinus, gyventojai liks patenkinti: bus žinomos kiekvieno daugiaaukščio ribos, kiekvienas daugiabutis žinos, kokį plotą užima jų teritorija.
Pašnekovė sakė, kad planuojamos teritorijos nebus dirbtinai padidinamos. Ji neatmetė tikimybės, jog gali būti įvestas žemės mokestis daugiabučių gyventojams. Jeigu teritorija bus didelė, tai ir mokestis bus didesnis, todėl didesnių plotų imti(s) nereikėtų. Šalia daugiabučių bus rekreacinės (poilsio) zonos, želdynai, bet jie neįeis į to namo teritoriją. Gyventojai galės tuo tik naudotis. Žinodami savo sklypo ribas, daugiabučiuose gyvenantys žmonės galės išradingai tvarkyti(s) aplinką, apželdinti ją pagal atskirus projektėlius. Dalia Kunevičienė pasidžiaugė, kad Širvintose yra iniciatyvių žmonių, kurie norėtų savitai tvarkyti daugiabučio aplinką. Būtent tokie detalieji planai jiems labai pagelbės.
Paklausta apie tokių planų neigiamą pusę, Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėja sakė, kad padaugės organizacinių darbų. Teks registruoti namo bendriją, nes sklypas galės būti įregistruotas tik bendrijos vardu. Ateityje galimas variantas, kad už prie daugiabučio esantį sklypą teks mokėti žemės mokestį.
Dalia Kunevičienė sakė, kad planų rengėjai pasistengė ir numatė, kad kiekvienoje teritorijoje būtų ir žaliųjų plotų, ir vaikų žaidimų aikštelių, ir automobilių stovėjimo vietų. Vedėja tikisi, kad teritorijų prie daugiaaukščių namų detalieji planai suteiks gyventojams daugiau galimybių tvarkyti, prižiūrėti ir naudoti priskirtus plotus, susitvarkyti ar plėsti automobilių stovėjimo aikšteles. Pašnekovė mano, kad per artimiausius kelerius metus daugiabučių namų rajonai iš esmės pakeis savo veidą, taps patrauklesni ir mielesni gyventi. Žmonės, patys tapę savo kiemo šeimininkais, susitvarkys juos pagal savo poreikius.
Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėja Dalia Kunevičienė kviečia daugiabučių namų pirmininkus, administratorius kruopščiai išnagrinėti ir nuodugniai susipažinti su planais, apsvarstyti juos su gyventojais ir pateikti konstruktyvius siūlymus bei korekcijas. Planus galima apžiūrėti Savivaldybės administracijos Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus skelbimų lentoje (II ir III aukšte).
Detaliųjų planų viešas svarstymas vyks balandžio 19 dieną Širvintų rajono savivaldybės administracijos salėje. Motyvuotus pasiūlymus ir pastabas galima teikti raštu iki viešo susirinkimo pabaigos planavimo organizatoriui (Širvintų rajono savivaldybės administracijos direktoriui) ir plano rengėjui (UAB „Dujų sfera“).
Romas Zibalas
be planu buvo labai gerai
Jo. Man be ju irgi gerai.
O be planu buvo blogai?
valdžia leidimu neduoda
nepasakiciau ponai leidimus nusuko link družu
Kalnalaukyje ir taip daug statoma.
kada kalnalauki bus leistos statibos laukem nesulaukem
Kazkas tures veiklos………………….
Kol jie isigalios ,praeis dar daug vandenelio. Juk svarbu prastumt.
svarstymo stadijoje – planai. O sprendimai dėl planavimo reikalingumo – tai jau priimti. taigi – planai reiškias bus.
Tai dar svarstymu stadijoje. Gal dar kazka sumastys kitaip.
kadangi jau prabilom apie mokescius, dar keletas argumentu del tokių planu:
– dabar zemes mokescius privatūs asmenys moka ir jiems numatyta galimybe didinti arba mazinti tokį mokesti, o tam tikrais atvejais ir atleisti nuo jo. o kaip bus su daugiabucių zeme. Mokes tai bendrija, jai nustatys mokesti ir duduokit, nesvarbu, kad is ji tai rinks is zmoniu ir neturinciu lesu ir taip uz komunalines susimketi. jų niekas nuo mokesciu neatleis, nepamazins ir pan., ką gali savivaldybė daryti net privatiems juridiniams asmenims. Tai kur tada konstitucijoje itvirtinto teisingumo, proporcingumo ir lygiateisiskuno principų įgyvendinimas liks? turbūt uz borto.
– norime daryti Širvintas patrauklesnes gyventojams, didinti gyventojų skaičiu ir pan., o kai užkrauta mokesčiais, tai kur tada tas patrauklumas, jei kitose savivaldybese galėsi rinktis pigiau gyventi?
teva pazinojau a.a ,darbstus buvo zmogus tad matyt ir dukra eina jo keliais
nors vienas suprato, kas yra daroma.
Pasirašau po kiekvienu jusu žodžiu.
bus taip kaip bus. Valdzia geriau zino.
na va, ar tai nebus rastas naujas budas, kaip savivaldybei taupyti lėšas ir nevykdyti savo funkcijų už mokesčius, kuriuos susisrenka (juk visi mūsų mokesčiai turėtų būti orientuoti į gyventojų reikmių tenkinimą, o gal ne)?
Tagi, savivaldybė patvirtina detaliuosius planus, apie jų poreikį net nediskutavusi su piliečiais. Tik kai jau išleidžiami pinigai planams – kviečia diskutuoti, apie tai, kas jau suplanuota. O to pasekmės. planus vis tiek turbut patvirtins ir :
1. savivaldybė nebesirūpins miestu ir jo priežiūra (pvz., kiemus ir automobilių aikšteles planuosis, kas kaip nori), nebesirupins nei del automobiliu statymo, nei saligatviu bukles ir t.t., nes tai jau bus kaip sakant – pačių gyventoju reikalas;
2. gyventojai, norėdami susitvarkyti (apželdinti, – turės rengti planelius, o planelių rengimas – jau kažkam pinigai. kiekvienam kiemui – paskaičiuoki…, kai savivaldybė visų teritorijų vienodų karaštovaizdžiu gali pasirūpinti (dabar bus – turtingas namas – labai gražus kiemas, biednas namas – netvarkingas kiemas, kas atsilieps ir būtų kainoms), o dar kiek biurokratinių kliučių reiks praeiti norint planelius susiderinti… Nepamirškime, kad vienas iš derintojų be abejo bus ir savivaldybė. taigi, jei ji pati ir liktų už teritoriją atsakinga, viskas būtų paprasčiau. jei jai reikia plano – apsirengia ir susiderina 🙂
3. priverstinis stumimas i namu bendrijas, tad kam tada dabar esantis administratorius?
4. galimas dar ir žemės mokestis. o tai jau papildomos išlaidos. dar nustatys, kad jei žemės netvarko – didesnis mokestis. taigi, jei esi biednas ir negali susitvarkyti (nes visokiu planu reikia, o tam neturi lėšų), tada dar daugiau tave apmokestis
ir tai tik keletas įžvalgų, bet ar nebus dar ko daugiau? gal kas gali išsklaidyti šias abejones, pateikdamas visus teigimus ir neigiamus įvertinimus, o ne vien tik pasakyti, kad JŪS BŪSITE ŠEIMININKAIS, kai mes ir dabar esame šeimininkai, tik šeimininkaujame tai per savo išrinktus atstovus – savivaldybės tarybą ir merą. O gal mes nesame šeimininkais?
nu jau
ir su sv. Kaledom !
Juk dovanos pavasaris gegužę,
Sugrįš vėl paukščiai,
Sužydės žiedai..
Tegul Šv. Velykų varpo dūžiai
Širdy palieka laimę amžinai..
Su Šv. Velykom!