Šventinės Astiko „dovanėlės“ rajonas palauks

Nuotoliniu būdu vykusiame Tarybos posėdyje Alfredas Astikas nepasisakė dėl jo vadovautos bendrovės skolos pripažinimo beviltiška, tačiau pasidžiaugė, kad valdantiesiems nepavyko švietimo reforma.

Prieš Šv. Kalėdas vykusio Širvintų rajono savivaldybės tarybos posėdžio darbotvarkėje šeštuoju klausimu buvo įrašytas sprendimas dėl keturių bendrovių skolų pripažinimo beviltiškomis ir jų nurašymo iš apskaitos.

Skolų rekordininke šioje „šeimynėlėje“ reikėtų laikyti Širvintose anuomet sėkmingai veikusią uždarąją akcinę bendrovę „Vasmangas“, kuri leido rajono laikraštį „Širvinta“. Bendrovės saulėlydis siejamas su tuo laikotarpiu, kai jos valdymą perėmė tuometinis tarybos narys Alfredas Astikas, šias visuomenines pareigas einantis ir dabartinėje rajono taryboje. Jei tikėti prie sprendimo projekto pridėtu skolininkų sąrašu, vien tik už 2010 metų laikotarpį yra likusi 8857 Eur 18 ct skola, kurią prieššventiniame Tarybos posėdyje ir buvo pasiūlyta nurašyti kaip beviltišką.

Žodis „nurašyti“ čia nėra pats tinkamiausias, kadangi pati skola niekur nedings. Mūsų žiniomis, ją daugiausia sudaro įvairūs bendrovės įsiskolinimai paslaugų teikėjams, pavyzdžiui, – šilumininkams. Skolą pripažinus kaip beviltišką, negautos bendrovės pajamos gultų ant paslaugas suteikusios įmonės pečių, o ši, suprantama, savo ekonominę situaciją turėtų koreguoti nuostolius dengdama iš kitų šaltinių. Labiausiai tikėtinas būdas – per paslaugos kainą susidaręs nuostolis būtų padengtas visų vartotojų. Tad tokį pripažinimą beviltišku dalyku perkeltine prasme reikėtų laikyti Astiko „dovanėle“ visam Širvintų rajonui.

Bet kol kas su „dovanėle“ teks palaukti, kadangi prieš šio sprendimo projekto priėmimą posėdžiui pirmininkavusi merė Živilė Pinskuvienė pranešė, jog yra gautas dalies tarybos narių pasiūlymas pakeisti sprendimo projektą. Paprastai ir aiškiai kalbant, pasiūlyta nepripažinti susidariusios beveik 9 tūkst. Eur UAB „Vasmangas“ skolos beviltiška, o ją išsireikalauti iš buvusio bendrovės vadovo (suprantama, omenyje turima – iš Astiko), kaip galimai prisiėmusio atsakomybę už pareigą laiku inicijuoti bankroto bylą ir galimą pažeidimą.

Tokį pasiūlymą palaikė 13 valdančiojoje koalicijoje dirbančių tarybos narių, prieš buvo 5, daugiausia – Alfredo Astiko bendraminčiai, t. y. kartu su juo opozicijoje dirbantys tarybos nariai. Dar prieš balsuojant merė pastebėjo, jog būtų gražu, jei opozicija, deklaruojanti, kad rūpinasi rajono žmonėmis, jų reikalais, palaikytų pasiūlymą ir prisidėtų, jog finansinė našta nebūtų uždėta ant visų rajono žmonių pečių.

Pats Astikas svarstyme ir balsavime nedalyvavo, tačiau 13 balsų pakako, kad bent kol kas šis Astiko verslininkavimo palikimas nebūtų apmokėtas visų žmonių sąskaita. „Atėjau, pabandžiau, neišėjo – šekit!“ – kažin ar būtų geriausias pasiteisinimas, kodėl visi turėtų apmokėti nepavykusius eksperimentus.

O juk buvo laikai, kai galėjo ši skola ir nesusidaryti. Tais pačiais 2010 metais plačiai nuskambėjo istorija, kai Širvintų tarybos nario Alfredo Astiko šeima atsidūrė teisėsaugos pareigūnų akiratyje. Tada, kaip rašė šalies žiniasklaida, tyrėjus domina šio politiko žmonos gaunama motinystės išmoka. „Lietuvos rytas“ paskelbė, kad į tyrėjus kreipėsi Širvintų rajono taryba, prašydama ištirti, ar teisėtai tuomet partijos „Tvarka ir teisingumas“ Širvintų skyriaus pirmininko Alfredo Astiko sutuoktinė kas mėnesį gauna apie 7 tūkstančių litų motinystės išmoką. Dienraščio teigimu, laukdamasi antrojo vaiko, ji 2008 metų balandžio-spalio mėnesiais buvo įdarbinta reklamos vadybininke bendrovėje „Vasmangas“, o kas mėnesį jai buvo mokamas beveik 7 tūkst. litų atlyginimas. Prisiminus tuos laikus, tiek negaudavo net Seimo nariai!

Sprendimas dėl sutuoktinės priėmimo į darbą ir jos atlyginimo buvo priimtas UAB „Vasmangas“ akcininkų susirinkime. Kaip rašyta 2010 metais, pagrindiniai šios bendrovės akcininkai buvo Alfredas Astikas, valdęs apie 80 proc., ir pati sutuoktinė, turėjusi 20 proc. akcijų.

„Nėra paslaptis, kad mano žmona dirbo bendrovėje ir gavo tokį atlyginimą. Reklamos verslas tuo metu neblogai sekėsi, tad buvo iš ko mokėti. Jokie įstatymai nebuvo pažeisti, o visi mokesčiai – sumokėti“, – Širvintų tarybos narį citavo portalas „15min.lt“.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite gruodžio 31 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
3.67 (3 įvert.)

1 Atsakymas į "Šventinės Astiko „dovanėlės“ rajonas palauks"

  1. vacyte parašė:

    oho

Comments are closed.

scroll to top