Kaip Tarybos narys posėdyje verslą suko

Širvintų turgus. Vizija.

Prieš 2019–aisiais vykusius Savivaldybių tarybų rinkimus į Širvintų rajono merės postą antrai kadencijai kandidatavusi Živilė Pinskuvienė pateikė veiklos programą, kurioje tarp kitų darbų buvo numatytas ir Širvintų miesto turgavietės įkūrimas. Žmonės jau žino, kad merė tuščiais pažadais tuščiai nesimėto, naujasis Širvintų turgus tikrai atsiras, todėl ir balsavo už ją bei jos vadovaujamą visuomeninį rinkimų komitetą „Živilės Pinskuvienės komanda – už sėkmingą Širvintų kraštą“.

Naujasis Širvintų turgus tampa realybe

Prabėgo vos metai, o jau pasigirdo pirmieji signalai, kad įgyvendinamas dar vienas pažadas rinkėjams. Širvintų rajono taryba penktadienį pritarė projekto „Širvintų miesto turgaus įkūrimas“ parengimui ir įgyvendinimui.

Kol kas iš sprendimo aiški tik konkreti vieta, kurioje pritarta įkurti Širvintų turgų. Tiems, kas dar nepasidomėjo, galbūt bus naujiena, kad projekto įgyvendinimo metu turgavietę planuojama įrengti dviejuose Savivaldybei priklausančiuose žemės sklypuose, esančiuose Plento g. 27 ir Plento 29 B. Taigi, priešingai nei kai kas įsivaizduoja, nėra planuojama turgaus rekonstrukcija dabartinėje jo teritorijoje, kurią valdo UAB „Širvintų turgus“. Kita vertus, tai turėtų būti akivaizdu – valstybė negali investuoti į privatų verslą, juo labiau – privačioje žemėje.

Širvintų turgus – politinės korupcijos objektas?

Todėl gana keistai pasirodė žodžio paprašęs „darbietis“ Alfredas Astikas, kuris, nors ir nelabai rišliai, bet pareiškė, kad „šiuo metu vieta turgus parsiduoda“ ir paklausė, ar Savivaldybei nereikėtų už 40 tūkst. eurų nusipirkti iš privatininko tos teritorijos ir savo projektą įgyvendinti ten.

Turbūt nereikia daug žinių, kad suprastum, kieno ausys kyšo iš kopūstų. Dešimtmečius į turgaus struktūrą neinvestavęs privatininkas pajuto, kad naujojo projekto atsiradimas paprasčiausiai reikš jo versliuko pabaigą. Kas prekiaus vėjo perpučiamose ir lietaus košiamose pašiūrėse, kur nei civilizuoto tualeto, nei arbatos neišsivirsi… Kai greta atsiras patogi ir moderni turgavietė?

Į akis krito ir ta detalė, kad Alfredas Astikas savo pasisakyme įvardijo konkrečią sumą, už kurią Savivaldybei jis siūlė įsigyti turgaus teritoriją. Tai leidžia įtarti, kad „darbietis“ puikiai žino, apie ką kalba, ir neatsitiktinai išstojo su tokiu pasiūlymu. Gal kažkam toks sandoris būtų visai parankus? Merė Živilė Pinskuvienė tame pasisakyme įtarė galimas korupcijos ar net tarybos nario politinio lobizmo apraiškas.

– Kam savivaldybei pirkti žemę iš privataus verslininko, jei yra valstybinė žemė? – stebėjosi Živilė Pinskuvienė ir pastebėjo, kad atitinkamos struktūros turėtų pasidomėti, ar tik už nusikalstamą veiką jau teistas tarybos narys neužsiima privataus verslo protegavimu.

Kad ir kaip bebūtų, A. Astiko sąžinės reikalai jau senokai nebestebina širvintiškių. Visgi naujojo turgaus projektui Tarybos posėdžio metu buvo pritarta vienbalsiai.

Taigi, kaip atrodys naujasis Širvintų turgus?

Grįžtant prie projekto, reikia paminėti, kad jis nesujauks nusistovėjusių širvintiškių įpročių. Savivaldybės administracijos parengtame plane numatoma panaudoti valstybei priklausantį sklypą priešais turgavietę. Jame dabar įsikūrusi aikštelė, kurioje iš automobilių ar nuo kilnojamų prekystalių prekiauja atvykstantys privatūs prekiautojai, ūkininkai. O antrasis valstybinės žemės sklypas yra greta. Tai senasis, dabar užtvertas platus įvažiavimas į Autobusų stoties teritoriją, palei turgaus tvorą.

Kaip po Tarybos posėdžio mums paaiškino Savivaldybės merė Ž. Pinskuvienė, planuojant statyti naująjį turgų, visų pirma mąstoma apie sąlygų sukūrimą smulkiam ir vidutiniam verslui.

„Ne kartą ir ne du buvau susitikus su mūsų turgaus prekybininkais. Puikiai žinau, kokiomis sąlygomis jie dirba. Žmonės neturi nei kur arbatos išsivirti, nei civilizuoto sanitarinio mazgo, lyjant savo prekes yra priversti pridengti plėvele ar sunešti į vidų. Viskas pūva, lūžta, o investuoti daugiau smulkieji verslininkai nesiryžta, nes ateitis visiškai neaiški,“ – sakė merė.

Pasak jos, planuojant naująjį turgų, atsižvelgiant į gretimų sklypų ribas, siekta kuo ilgesniu perimetru išdėlioti prekyvietes, taip sukuriant daugiau darbo vietų.

Savivaldybės tikslas – gerinti sąlygas smulkiam ir vidutiniam verslui

„Savivaldybė – ne verslas, kuris, turėdamas tokį objektą, prekybininkams užgiedotų didžiules nuomos kainas. Verslui svarbus greitas pelnas, atsipirkimas. Mūsų tikslas yra visai kas kita – gerinti sąlygas smulkiam ir vidutiniam verslui. Džiaugiuosi, kad šią galimybę turime dėl 2020 m. naujovės – biudžete numatytų tikslinių lėšų verslo plėtros sąlygoms gerinti. Prekybos vietų nuomos kainas tvirtinsime Taryboje ir tikiu, kad nustatyti dydžiai išplės norinčių prekiauti Širvintų turguje skaičių.“

Merė paminėjo, kad naujoje turgavietėje numatyta įrengti atskiras patalpas prekiaujantiems gėlėmis, taip pat greito maisto užkandinėms. Planuojamos stoginės su apsauginėmis žaliuzėmis (kurios leis prekeiviams saugiai palikti prekes ne prekybos metu), skirtos prekiauti įvairiomis prekėmis (ūkinėmis, buities, higienos, elektros, žvejybos, įvairiomis detalėmis ir kt.), o aukštesnės stoginės bus skirtos prekiauti rūbais, avalyne ir pan.

Visos šios patalpos bus uždengtos vienu stogu. Taigi, stovėti lietuje ar sningant ir plėvelėmis dangstyti savo prekių, panašu, turgaus prekeiviams nebereikės. Taip pat arčiausiai autobusų stoties numatyta ir erdvi vieta mobiliajai prekybai (automobiliams, furgonams, autobusiukams ir pan.).

Pasak Ž. Pinskuvienės, jau šiemet bus naujai išasfaltuota automobilių stovėjimo aikštelė priešais buvusį „Maximos“ pastatą. Taigi, bus išspręsta būsimo turgaus klientų automobilių parkavimo problema. O su Lietuvos automobilių kelių direkcija jau yra kalbama apie būtinybę įrengti saugią pėsčiųjų perėją, vedančią iš minėtos aikštelės į pagrindinį turgaus įėjimą (nuo Plento gatvės).

Matyti, kad projektas nusimato didelės apimties. Aišku, kad jau dabar yra daugybė širvintiškių, kurie jo rezultatų labai laukia. O kada sulauksime, tikėkimės, netruks pamatyti.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
2 (1 įvert.)

5 Atsakymai į “Kaip Tarybos narys posėdyje verslą suko”

 1. tik mano nuomone parašė:

  Maisto prekių parduotuvės turi dirbti 4 valandas per dieną. Didesnių prekybos centrų atsisakome. Mažesnės parduotuvės – gali dirbti visą parą – nes jose visi ras to kas būtina. Dėl mažo lankytojų srauto manyčiau tikrai nereikia laikyti xxx parduotuvės vien dėl to kad per valandą ateis keli žmonės nusipirkti kečupo. Tie, kas esate nepatenkinti trumpu prekybininkų darbo laiku – visada paliekama galimybė patiems įsidarbinti. Internetinių prekių parduotuvė, parduodanti maisto prekes šiuo metu labai stipriai ieško komandos narių. Tad prašom, galit patys be kaukių, parduotuvės salėje dirbti, ir būti visą dieną ten, kur lankytojų srautas yra, žmonės keičiasi. Jeigu esate bebaimiai – tai puiki galimybė užsidirbti pinigų.

 2. to aaa parašė:

  Visuotines nelaimes ausroje malonekite kuo maziau aiskinti, komentuoti ir kirsinti zmones!!!
  Eikite i savo urva ir kiek ten jusu yra kartu pasikomentuokite vieni kitu sapaliones!!!

 3. aaa parašė:

  Man atrodo, kad rajono žmonės pažadais nelabai tiki. Nes yra faktas „atidarytas ir ne vietą kartą kalbose buvo atidarytas “ Širvintų sporto kompleksas. Liko gražūs paveiksliukai ir dabar turgaus paveiksliukai gražūs.
  O ir dabar Živilė Pinskuvienė neturi laiko „tvarko Vilniaus oro uosto darbą“, prasideda jos skundų maratonas. Vieno tik nesuprantu, ar čia yra reprezentacija viso Širvintų rajono, ar reklama Jonui Pinskui.
  Mere, Živile Pinskuviene, šiandien rūpinkitės aktualiausiu žmonėms klausimu – jų sveikata, Tuo klausimu turime daug neišspręstų problemų. Savo ambicijas, skundus palikite, uždarykite namuose.

 4. tutis parašė:

  nu naujas turgus gerai….bet turbut tai bus dar vienos nesibaigiancios statybos,pavyzdziu jau nemazai yra

 5. Anonimas parašė:

  nu naujas turgus gerai….bet turbut tai bus dar vienos nesibaigiancios statybos,pavyzdziu jau nemazai yra

Comments are closed.

scroll to top