Rudens turguje kvepėjo avietėmis

Šiaip jau Širvintų turguje pasiūla gana įvairi: be įprastų daržovių ir vaisių - bulvių, burokėlių, kopūstų, svogūnų, česnakų, - prekiautojai siūlė ir moliūgų, cukinijų, porų, kaliaropių.

Šiaip jau Širvintų turguje pasiūla gana įvairi: be įprastų daržovių ir vaisių - bulvių, burokėlių, kopūstų, svogūnų, česnakų, - prekiautojai siūlė ir moliūgų, cukinijų, porų, kaliaropių.

– Kad jūs tik klausinėjate kainų, o nieko neperkate,- papriekaištavo šeštadienį turguje viena prekiautoja.

Galima suprasti moters susierzinimą – pirkėjų eilutė apie 9 valandą ryto rikiavosi tik prie širvintiškių pamėgto rūkytais mėsos gaminiais prekiaujančio autobusiuko. Na, dar prie pyragų ir bandelių. Kiti prekiautojai mėsa, dešromis ar lašiniais pirkėjų gausa negalėjo pasigirti. Kaip ir prekeiviai chrizantemomis, obuoliais, bulvėmis ar kita žemės ūkio produkcija.

– Šiandien neblogas oras, tai dar daug kas bulves kasa, – sakė vienas prekiautojas.

– O aš manau, kad jau kaime sodybas turintys miestelėnai savo vasarojimo sezoną baigė, – bandė užginčyti kitas. – Kiek pastebėjau, tai vasarotojai daugiausia į mūsų turgų atvažiuoja apsipirkti. Mūsų rajono ar Širvintų miesto gyventojai dažniausiai ateina tik mėsos ir pyragų, dažnas juk savo daržą, sodą ar bent kokią lysvelę už miesto turi…

Šiaip jau Širvintų turguje pasiūla gana įvairi: be įprastų daržovių ir vaisių – bulvių, burokėlių, kopūstų, svogūnų, česnakų, – prekiautojai siūlė ir moliūgų, cukinijų, porų, kaliaropių. Viliojo rudeninėmis avietėmis, spanguolėmis, bruknėmis, net dar daugeliui neragautais gudobelių vaisiais. Buvo ir medaus, sūrių, grūdų, pašarinių miltų. Spalvų įvairove viliojo chrizantemų kereliai.

– Masinio pirkimo dar nėra, – sakė viena prekiautoja chrizantemomis. Visi kažkodėl tik prieš Visų šventųjų šventę ir Vėlines puola kapus puošti. Betgi dabar, kol dar nėra šalnų, pats laikas gėles kapinėse sodinti. Kas gi žino, koks paskui bus oras – gal pasodinus per vieną naktį viskas nušals?

Pora prekiautojų siūlė vaismedžių, vaiskrūmių sodinukus, dekoratyvinius augalus. Tik, reikia pripažinti, asortimentas gana nedidelis, o ir kokybė, patyrusių sodininkų akimis žiūrint, gana abejotina.

Nors pirkėjų antplūdžio ir nebuvo, bet prekiautojai nebuvo linkę kainų iki minimumo nuleisti. Už kilogramą bulvių prašė 70 centų, už morkų kilogramą – 1 lito, kilogramą burokėlių ar kopūstų buvo galima nusipirkti už 50 centų, pomidorų ir agurkų – už 4 – 3,50 lito. Spanguolių litras kainavo 7, aviečių indelis (nelygu dydis) – 6-8 litus. Vasarinio, pavasarinio ar grikių medaus pusantro kilogramo kibirėlį galima buvo nusipirkti už 26 litus, o gražius raudonšonius obuolius siūlė po 1 litą už kilogramą, keleto kilogramų moliūgą – už 15 litų, indelį gudobelės vaisių – už litą. Keli ūkininkai turėjo grūdų (po 29-30 litų už maišą) ir miežinių miltų (po 32 litus už maišą).

Visiškai suprantama, kad tam, kuris augina daržoves ar javus, pusvelčiui įvertinti savo triūso rezultatą tikrai neapsimoka – juk vien kiek kelionė iš atokesnio kaimo į rajono centrą dabar kainuoja. Na o perpardavinėtojai (tokių Širvintų turguje irgi pasitaiko) taip pat nori užsidirbti užsidėdami savo antkainį.

Atvykėlius iš kitų rajonų ir toliau stebina mūsų turgaus „unikalumas“ – prekiavimas nuo dėžių, asfalto ar taburetės. Prekiautojai prie to įpratę ir netgi visiškai patenkinti. Neretas, užsiminus apie perspektyvoje ketinamą įrengti „kultūringą“ turgų su prekystaliais, net pasipiktina: „Aha, išdidins paskui turgaus mokesčius, neišsimokėsim. Kainų juk nepakelsi – niekas nepirks.“

Matyt, kiek žmonių, tiek nuomonių, bet truputėlis „civilizacijos“ Širvintų turgui tikrai nepakenktų.

Aldona Bareckienė

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+