Karšta tema. Pirmąją žiemos dieną Širvintose įžiebta Kalėdinė eglė

Širvintų eglė

Širvintų eglė

Kiekvienas metų laikas žavingas. Daugeliui patinka žiema. Ypač gruodis, kuris atneša gražiausias metų šventes. Širvintose jau pačią pirmą žiemos dieną vyko įspūdingas Kalėdų eglės įžiebimas. Susidarė toks įspūdis, jog į šią šventę susirinko bene visi miesto gyventojai. Visa Vilniaus gatvė prieš savivaldybės pastatą raibuliavo nuo žmonių jūros. 

Šventės vedėjas Povilas Velikis, pasveikinęs širvintiškius ir svečius, atvykusius į Kalėdinės eglutės įžiebimo ceremoniją, susirinkusiems uždavė klastingą klausimą: „Ko jūs labiau laukiate, Kalėdų senelio ar dovanų?“ Mat, jeigu atsakymas būtų buvęs neteisingas, Kalėdų Senelis ko gero būtų neatvykęs… Laimei, širvintiškiai žinojo teisingą atsakymą.

Paskelbęs baltų „angelų“ atneštą žinią, jog Kalėdų Senelis jau pakeliui į Širvintas, šventės vedėjas pranešė, kad nuo eglutės įžiebimo dienos iki pat Kalėdų pradeda veikti Kalėdų senelio paštas. Galima surašyti visus savo norus bei svajones, laišką įmesti į dėžutę žaidimų skverelyje prie Savivaldybės, ir, ką gali žinoti, gal jie Kalėdų naktį išsipildys. Pasklidę tarp minios „angelai“ dalijo žmonėms lipdukus su užrašu: „Kalėdų staigmenos belaukiant!“, kuriuos užklijavus ant savo buto lango galima būtų, jeigu laimė nusišypsotų, tikėtis dovanų…

[nggallery id=430]

Širvintų merė Živilė Pinskuvienė pasveikino visus širvintiškius ir jų svečius su švente ir perskaitė Kalėdų Senio laišką su žinia, kad jau atėjo laikas įžiebti eglę. Visiems bendrai baigus skaičiuoti sekundes, aikštėje įsižiebė nuostabi eglė – stovintis ant didelio balto debesies švytintis angelas su sparnais ir aureole virš galvos. Kartu su nušvitusia egle išsisklaidė tamsūs šešėliai, jau spėję apgaubti miestą paslapties šydu.

Turbūt niekas taip nelaukia įsižiebiant Kalėdų eglės, kaip vaikai, nes mažiesiems įžiebta Kalėdų eglė primena, kad artėja ilgai lauktas dovanų metas. Kaip žinome, dovanas atneša Kalėdų Senis, šiais metais atvykęs vežime, kurį traukė du stiprūs haskiai. Įvažiavęs į Lietuvą, Kalėdų Senis rogių slides pakeitė ratukais, todėl šunų kinkinys riedėjo lengvai ir tyliai, tad Kalėdų Senis scenoje pasirodė netikėtai.

Rajono gyventojus linksmino Širvintų kultūros centro šokių kolektyvai ir Alytaus de-žavu choras (vadovė Lilija Bernatavičienė).

[nggallery id=431]

Visame šventiniame šurmulyje labai svabi buvo ir Kalėdų mugė, kur buvo galima nupirkti įvairių vaišių – nuo įvairiausių kepinių iki pieno, žuvies ir mėsos gaminių. Mugėje dalyvavo ūkininkai, amatininkai, tautodailininkai, liaudies meistrai, tautinio ir kulinarinio paveldo atstovai.

Po Kalėdų Senio sveikinimų nuo kultūros centro pusės į dangų ėmė kilti įvairiaspalviai ugnies pliūpsniai – buvo surengtas įspūdingas fejerverkų šou, kuris dar ilgam atsikartos širvintiškių mintyse.

Remigijus Bonikatas

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

35 Atsakymai į “Karšta tema. Pirmąją žiemos dieną Širvintose įžiebta Kalėdinė eglė”

 1. Anonimas parašė:

  grazi eglaite

 2. is sono parašė:

  Mere tikrai labai šauni. Ankstesni merai nebuvo tokie šaunūs.

 3. skundikai parašė:

  skundikai niekaip negali pripazinti, perlipri savo principu, kad eglute grazi, vistiek neigia, replikuoja, nesamones skleidzia, kad niekaip nesutiktu su mere ir jos komanda, kad tik butu pries….. liudna, nes Kaledos, sventes graziausios arteja, o va pykcio pilnu kiek ….. telaimina juos…..

 4. Antras parašė:

  Gražu…

 5. super parašė:

  liuks, smagu kad taip daug demesio sulauke musu kiestaas, isgarsejo, aciu eglutei ir jos sumanytojams

 6. isvada parašė:

  Kulturos centras labai gerai dirba, todel dailininke labai graziai ispuose miesta.

 7. is sono parašė:

  nereikejo skelbti, nes iki vidurnakcio bus metamas smeizimo desantas

 8. Ana parašė:

  Valio, valio, valio. Ačiū merei ir administracijos direktorei. Mūsų 79 procentai, Vilniaus 21. Eglė gražiausia Širvintų. Prasidės etatinėms nemigo naktys ir po pilnaties.

 9. pa- parašė:

  Mūsų eglutė pirmauja.

 10. Anonimas parašė:

  o tai kam jie tu pinigu prasineja? as taip ir nesupratau

 11. aga parašė:

  jo, taips skaniai prisijuokiau is tu „aukotoju“. Tegul „aukoja“, paskui uz ju „geruma“ gal mere socbustais aprupins.

 12. :) parašė:

  Bet kaip neršia „gausūs“ opozicijos būrys 😀 Renka pinigėlius nabagai. Yra 3-5 etatiniai ir varo. Patys prašo pinigų, patys perveda 😀

 13. paskutiniam parašė:

  Komentuoti teise turi visi, bet smeizti tikrai ne visi. Smeizejai paslepti po 9 spynomis ir prie ju net su policija neprieisi. Ot laikai atejo 🙁

 14. to idomu parašė:

  kad niekas cia nesipyksta, komentuoti turi teise visi ir issakyti nuomone ar faktus

 15. Įdomu parašė:

  Įdomu ko taip supyko komentatoriai? Juk neparašiau nieko blogo?

 16. ji hi parašė:

  Geros zinios gerus zmones gerai nuteikia. Piktieji piktumu spjaudysis, kad gerieji gerus darbus verina. Nepykite, pikciurnos.

 17. to idomu parašė:

  jusu ziniai, kiti miestai perka ne tik dekoracijas, irenginius,bet daugiausia kainuoja pati ideja, kuria visi perka, musu rajono atveju ideja nieko nekainavo, nui, nes tai pati savivaldybe ideja pateike, reikejo tik igyveninti, taip kad galetu kiti imti pavyzdi

 18. jop parašė:

  etatiniai tyli sulinde, apake, nzn kaip isireiksti, , dabar turbut kals, kiet tai kainavo, kaip svaistomos lesos, nusiraminkite, tai pati pigiausia eglute is iziebtu, nelyginant su kaunu ir vilniumi, bet mazu rajonu fronte, bet jauciu kuria samokslo teorijas issijuose….. sielos vargsai ir nelaimingi zmones

 19. Įdomu parašė:

  Televizijoje, internetinėje erdvėje mirga miestų ir miestelių eglutės, jos aptarinėjamos, paskelbiami jų autoriai ir kūrėjai, jie pasisako, papasakoja apie savo autorinius kūrinius, idėjas ir mintis, viešai paskelbiama, kiek tai kainavo… Įdomu, kas kūrė Širvintų eglę, koks menininkas ar kokia įmonė, kiek tai kainavo?

 20. ccc parašė:

  Musų eglutę labai teigiamai vertina visa Lietuva, net delfis apie tai raso. O musu „etatiniai“ labai stengiasi sumenkinti.

 21. Aleksas parašė:

  Plinta kaip virusas: feisbuko vartotojai surado eglutę favoritę

  Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/projektai/kaledos/naujienos/plinta-kaip-virusas-feisbuko-vartotojai-surado-eglute-favorite.d?id=76553753

 22. fb parašė:

  Labai geras sprendimas, issaugotas 1 gyvas medis.

 23. ???? parašė:

  Nomeda, cia tu apsireiskei???

 24. dariui parašė:

  o idomu uz butus isdalintus ankstesniuju jau atidirbta? ar dar liko?

 25. darius parašė:

  etatinei bumbetojai negali pripazinti, kad egle grazi, zino, kad grazi bet is principo neigia ta nes gi etatai…..atidirbti reikia

 26. gitana parašė:

  labai grazu, tobula, ideja prasminga

 27. to Rimas parašė:

  Negi 30 sidabrinių suma tokia didelė, kad dėl jos rizikuoji užsitraukti gerosios žmonijos dalies rūstybę?

 28. to to parašė:

  Dar vienas veikejas egles nemato? Nueik i miska ir pasiziurek.

 29. Ana parašė:

  Kalėdų eglutė turi būti kiekvieno asmeninė interpretacija ir nebūtinai turi būti prisirišta prie standartų.
  P.S. Linkiu visiems mažiau pykčio, o daugiau džiaugsmo ir meilės gyvenimui.

 30. Rimas parašė:

  Angelas taip suprantu jis ten, bet kur egle? Ar jūs nežinot kaip atrodo eglutės?

 31. Ana parašė:

  To Rimas
  Gerb. Rimai, eglė prie savivaldybės, jei ką.

 32. Rimas parašė:

  Gražu, bet kur egle??

 33. to Ana parašė:

  oooooooooooooooooooooooo – kaip miela skaityti Anos komentarą. Tai ne „etatines“ smeižtas.

 34. Ana parašė:

  Sveiki, na ir vėl aš, kaip visada, gal jau ir per dažnai, bet negaliu nepasidalinti, ką išgirdau tarp 17 ir 18 val. Iš autobuso, sustojusio prie savivaldybės, išlipę garbaus amžiaus ponai ir ponios grožėjosi egle, darė nuotraukas, komentavo: kokia nuostabi šio miestelio eglė, gal net gražesnė už Vilniaus. Pasiūliau nueiti pažiūrėti vaikystės stotelę, paklausė, kieno idėja, sakau, žinoma, kad merės. Ir ką berašytų etatiniai, kur beieškotų problemų, norėdami sugadinti net prieš šventinį šurmulį, žmonės atvykę iš kitur užsuka pasigrožėti egle. Na, nepatenkinti, bus visad nepatenkinti, kol „gviazda“ švies….

 35. adumyr parašė:

  Labiausiai egle nepatenkinti „etatiniai“ nepatenkintieji, kurie tiesiog PRIVALO buti nepatenkinti 🙂 🙂

Comments are closed.

scroll to top
+