Trokštamiausia dovana – mobilusis telefonas?

Kalėdos daugeliui siejasi su krūvomis dovanų ir nukrautu stalu vaišių. Tačiau daugelyje šeimų apie sočią vakarienę ar ilgai lauktą dovaną tenka tik pasvajoti. Turbūt, nelengva paaiškinti vaikui, kad šiemet dovanų nebus – Kalėdų senelis „bankrutavo“…

Vis dėlto, visi, kurie rūpinasi ne vien savo švenčių gerove, turi galimybę padėti vaikams iš neturtingų šeimų.

Jau kelerius metus internete gyvuoja akcija – „Vaikų svajonės“. Jos tikslas labai paprastas – Kalėdų proga išpildyti kuo daugiau svajonių, kuriomis pasidalija vaikai. Tarpininkaujant socialiniams darbuotojams yra „surenkamos“ vaikų svajonės, jos paskelbiamos internete. Kiekvienas norintis gali pasirinkti, kokią svajonę nori išpildyti, tuomet susisiekiama su toje savivaldybėje atsakingu žmogumu ir suorganizuojamas dovanos įteikimas.

Įteikti dovaną galima asmeniškai arba per atsakingą asmenį.

Pasirodo, šiame internetiniame tinklalapyje yra ir širvintiškių svajonių. Šiuo metu jų – apie 40. Vaikų skaičius gana įvairus – nuo 2 iki 14 metų. Kiekvienas vaikas yra informuotas, kad nebūtinai atsiras geras žmogus, kuris nupirks trokštamą daiktą, tad daugelio vaikų norai taip ir liks svajonėmis.

Populiariausia svajonė – mobilusis telefonas. Širvintiškiai nėra labai išrankūs, nes prašomos dovanos nebūtinai turi būti naujos, jos gali būti turėjusios šeimininką ir prieš tai.

Antroje populiariausių norų sąrašo vietoje – dviračiai. Tiesa, viena mergaitė nori ypatingo dviračio – rožinio.

Daugelis labiausiai po eglute norėtų rasti kompiuterius, žaidimus, MP4 grotuvus, fotoaparatus ar meškučius. Taip pat populiarūs įvairūs nuotoliniu būdu valdomi automobiliai, lėktuvėliai.

Tiesa, labiausiai stebina svajonės, kurias galima pavadinti praktiškomis: širvintiškė mergaitė Kalėdų proga norėtų gauti sportinę aprangą, berniukas – rašomąjį stalą. Liūdna pagalvoti, kad tokių daiktų norėti yra priversti vos septynerių sulaukę vaikai…

Išpildyti kažkieno norus visai paprasta: tereikia šiek tiek geranoriškumo ir pastangų. Norisi tikėtis, kad visiems 40 širvintiškių pasiseks ir jie gaus savo svajonių dovanas.

Aura Jankūnaitė

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top