O būna ir taip!

Valerijos Kisielienės sodyboje gyvena netradicinė paukščių šeima.

Valerijos Kisielienės sodyboje gyvena netradicinė paukščių šeima.

Limonių kaimo (Zibalų seniūnija) gyventojos Valerijos Kisielienės sodybos kieme nuostabą sukėlė unikalus reiškinys – neįprastas paukštynas. Medžių paunksmėje ilsėjosi būrys mažų žąsiukų ir ančiukų. Juos prižiūrėjo kalakutė. Vos tik šių eilučių autorius panoro nufotografuoti tokią gražią šeimyną, tuoj pat kelią užkirto piktai burbuliuojantis ir raudoną „snarglį“ kratantis kalakutas, vardu Ūkininkas. Jis nė per žingsnį neprileido prieiti arčiau mažylių ir buvo pasiruošęs pulti.

Sodybos šeimininkė Valerija Kisielienė sugėdino pikčiurną ir papasakojo graudžią istoriją. Pasirodo, kalakutė išperėjo 5 žąsiukus, 2 iš jų neišgyveno, todėl buvo nupirkta 15 ančiukų ir paleista prie kalakutės. Ši „su motiniška meile“ ėmėsi globoti ir tuos 15 „valdiškų“ (pirktų) ančiukų.

Antradienio popietę gausaus būrio pūkuotų paukščių poilsį akylai saugojo kalakutas su kalakute. Prie tokios gražios šeimynos nejučia norisi stabtelėti ir pasigrožėti. O būna ir taip! Pasak sodybos šeimininkės, šiems mažiems gyviams labai reikia vandens, jie labai gražiai plaukioja. Tiesa, tokios žąsiukų ir ančiukų maudynės sukelia stresą „jų tėvams“ kalakutams.

Romas Zibalas

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top